אביזרים אורטופדיים

אביזרים אורטופדייםבמכונים מתמחים ניתן למצוא מגוון רחב של אביזרים אורטופדיים. חלק מהאביזרים מיועד לאנשים בריאים שזקוקים לפתרונות כגון נעליים אורטופדיות להליכה, ספורט או עבודה.

יש כאלה הזקוקים לפתרונות שיקומיים ופתרונות למגוון מצבים רפואיים. יש אביזרים המיועדים לייצב את הרגל בתוך הנעל, פתרונות לתמיכה בברכיים כואבות וכן אביזרים למניעת פציעות או כאבים.

נעליים אורטופדיות

נעליים רגילות עשויות להימצא כלא מתאימות עבור אנשים הסובלים מכאבי ברכיים חזקים או ממנח רגל לא תקין. עבור אנשים הסובלים מקשת גבוהה או מפלטפוס, עבור אנשים הסובלים מכאבי דורבן, כאבים באזור הקשת, פגיעה במיניסקוס או כאבי גב – נעליים אורטופדיות יהוו פתרון מצוין. נעלים כאלה מספקות תמיכה ואיזון לרגל ולגוף כולו.

נעלי נוחות

חנויות הנעלים מלאות בדגמים של נעלים יפות לגברים ולנשים, נעלים מאוד אופנתיות אך לעיתים קרובות גם מאוד בלתי נוחות. נעלי נוחות נועדו לאפשר לכל אחד ליהנות מהרגשה נוחה גם לאחר צעידה ארוכה וגם כאשר נאלצים לעמוד במשך שעות ארוכות. נעלי נוחות יכולות להיות מאוד יפות אך בשום פנים ואופן הן לא יכללו מרכיבים הפוגעים ביציבה או בבטיחות כגון עקב גבוה מדי או לחץ בלתי נעים. נעלי נוחות תורמות ליציבות והן תהינה בדרך כלל קלות משקל.

גרביים אלסטיות – גרבי לחץ

שלא כמו גרביים רגילות, גרביים אלסטיות לא נועדו להפחית חיכוך עם הנעל או פתרון לספיגת זיעה. מדובר באביזר אורטופדי שנועד ליצור לחץ על ורידי הרגליים ועל דליות נפוחות. הגרביים לא נותנות מענה אסתטי בעיקרו כי אם פתרון למצב שבו זרימת הדם איננה תקינה ויותר מדי דם נשאר בחלק התחתון של הגוף. גרבי לחץ יכולות למנוע פצעים וכיבים, כאבים ונפיחות. ניתן להשיג גרביים בדרגות לחץ שונות.

חגורת גב

אביזר אורטופדי שיכול לסייע במניעת כאבי גב נקרא בשם חגורת גב. זהו פתרון שיכול לסייע לאנשים הסובלים מפריצת דיסק או כאלה החוששים ממצב כזה עקב הרמת משאות כבדים (מרימי משקולות, סבלים). חגורות גב מהוות פתרון שיכול להיות שיקומי או מניעתי והן יכולות להתאים גם למחלימים מפציעה או מניתוח.

שרוולי לחץ

שרוול לחץ הינו אביזר אורטופדי שמקורו בגרבי הלחץ אולם מטרתו שונה. שרוולי הלחץ מיועדים בראש ובראשונה לספורטאים, לסיוע בהתאוששות מפעילות גופנית מאומצת ואיזון זרימת הדם בגפיים התחתונות. לעומת גרבי לחץ, שרוולי הלחץ מפעילים לחץ מוגבר באזור המוגבה של הירך. אביזר זה מתאים מאוד לאצנים, רוכבי אופניים, לפעילות אירובי ועוד.

מגן קרסול

מגיני קרסול מיועדים להגן על קרסולים פגועים או על אזור גיד אכילס. יש דגמים המשולבים עם סדים קשיחים ויש כאלה המיוצבים באמצעות רצועות או מנגנוני ניפוח. מגן מסוג זה יכול להגן מפני נקע, להקל במקרי דלקות, למנוע תנועות לא נכונות ומזיקות.

נעלי עבודה אורטופדיות

שלא כמו נעלי עבודה רגילות, ששמות דגש על חיזוק העקב והגנה על אזור האצבעות, נעלי עבודה אורטופדיות מספקות מטרות נוספות במקביל. אלה הן נעלים שמספקות גם אמצעי לשיכוך זעזועים, עם רפידות שמשפרות את היציבות ומנח הרגל. אלו נעלים שמתאימות גם להגנה על הרגל ומניעת החלקה וגם למניעת כאבים.

רפידות לנעליים

יש סוגים שונים של רפידות לנעלים, מהן כאלה שיתאימו לספורטאים וכן כאלה שיתאימו לסובלים מכאבים. יש רפידות שתומכות בעקב ויש כאלה שמיועדות לשיפור האחיזה של הרגל בתוך הנעל.

תומך ברך

תומכי ברך מיועדים למחלימים מניתוח ברך, לסובלים מכאבי ברכיים, לספורטאים. יש תומכים שעשויים סיליקון ויש כאלה שעשויים בד אלסטי או סד קשיח.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!