אורטופד כף רגל

אורטופד כף רגלרופא אורטופד הינו רופא מומחה שסיים לימודי רפואה כללים ולאחר מכון המשיך להתמחות לצורך טיפול בשברים, כאבים, לקויות בעמוד השדרה, פגיעות ובעיות בכפות הרגליים.

אורטופד כף רגל יהיה רופא שהתמחה באופן ספציפי בסוגי ליקויים, מחלות ותופעות שונות לרבות ליקויים נרכשים או מצבים מולדים בכף הרגל, בקרסול, גיד אכילס ועוד.

ישנם מקרים שבהם אורטופד כף רגל ימליץ על טיפול שמרני, שאיננו מחייב התערבות כירורגית. כאשר מענה שמרני איננו מספק, עשוי להידרש טיפול ניתוחי. טיפול כזה יכול לעיתים לפתור תלונות על כאבים קשים או החמרה של ליקוי וסימפטומים אפשריים אחרים לרבות השפעות נוירולוגיות או פגיעה ברצועות או בסחוס.

מנח כף הרגל ושיפור היציבות

בעיה נפוצה יחסית שעימה מתמודד אורטופד כף רגל היא מנח לקוי של כף הרגל ותופעה של חוסר יציבות. מנח לקוי יכול להיות תופעה מולדת או נרכשת. מנח לא תקין יכול להיות כתוצאה מקשת גבוהה, עיוות של האצבעות ועצמות המסרק שברגל, נקע קשה או שבר, פגיעה ברצועות ובגידים. מנח רגל לא תקין ובעיות יציבות יכולים להיות תוצאה של שברי מאמץ, פלטפוס. פתרונות עליהם יוכל להמליץ אורטופד מומחה לעניין זה יכולים לכלול אביזרים לטיפול שמרני. מדובר בעיקר במדרסים וכן ברפידות או סדים.

רפידות יהיו בדרך כלל אביזר אורטופדי מיוצר לפי מידות נעליים כאשר ישנם מוצרים לגילאים שונים, לגברים ולנשים. לעומת זאת, מדרס הוא מוצר אורטודפדי אישי, שיותאם במכון אורטופדי, על פי המלצת רופא ולפי צרכיו הייחודיים של המטופל. מדרסים ורפידות יכולים להיות עשויים מחומרים נוקשים, חומרים רכים למחצה או חומרים רכים מאוד כגון סיליקון.

אורטופד כף רגל ורגל שטוחה

כף רגל נורמלית מאופיינת בקשתות לאורך הרגל וגם לרוחבה. ישנם אנשים שאצלם לא קיימת קשת מספקת או שהיא קרסה לחלוטין. מצב זה, של רגל שטוחה נקרא פלטפוס. אורטופד של כף הרגל מסביר שלא כל מי שסובל מפלטפוס יראה סימפטומים שמצריכים טיפול. יש כאלה שחיים עם רגל שטוחה במשך שנים אף בלי להיות מודעים לכך. יחד עם זאת, במידה וישנם כאבים או אי נוחות הפתרון הוא פשוט ביותר – התאמת רפידה או מדרס. ישנם מקרים שבהם נוצרת רגל שטוחה כתוצאה מפגיעה בגיד, פציעה או דלקת. שימוש במדרס יקל על הכאב, יסייע להחלמה וימנע מצבי שחיקה ושינויים ניווניים.

בוהן קלובה – סיפטומים ופתרונות   

ישנם מטופלים שסובלים מכאבים קשים בכפות הרגליים כתוצאה מעיוות בעצמות המסרק, עיוות שהולך ומחמיר. אורטופד כף רגל יקרא למצב זה בשם בוהן קלובה או הלוס ולגוס. אורטופד מומחה מסביר כי בקרב אנשים מסוימים מדובר בתופעה על רקע גנטי, אולם יש גם היבטים התנהגותיים שיכלים להביא לכך כגון נעילת נעלים לא מתאימות, לוחצות או בעלות עקב מוגבה.

הלוקס ולגוס הינו מצב אורטופדי שבדרך כלל הולך ומחריף עם הזמן. במצבים מתקדמים נוטות האצבעות באופן שהבוהן לוחצת על האצבעות שלידה והעצם נעשית בולטת. כיצד ימליץ האורטופד לנהוג? מומלץ לנעול נעלים רחבות ונוחות, לא לוחצות וללא עקב מוגבה. ניתן להשתמש באביזרים אורטופדיים להקלה על לחץ ומדרסים מתאימים. אם הפתרונות לא מספקים ניתן לבצע ניתוח.

אורטופד כף רגל והטיפול בגיד אכילס  

גיד אכילס, הממוקם בחלק האחורי של הרגל, מעל העקב וסמוך לשוק, הינו אזור מועד לפורענות. כל רופא אורטופד ידע לומר שדלקת או יותר נכון לומר קרע בגיד זה הינו מצב נפוץ שמאפיין למשל ספורטאים. הטיפול נעשה באמצעות מנוחה וקיבוע ואם צריך – מבצעים גם התערבות כירורגית.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!