מדרסים לבעיות אורתופדיות

דרסים לבעיות אורתופדיותהשימוש במדרסים מקובל מאוד לצורך טיפול ומענה לאנשים רבים סובלים ממגוון רחב של בעיות אורתופדיות. לעיתים, מטרתו של המדרס היא להתגבר על עיוות מולד בכף הרגל.

לעיתים, מטרת השימוש בו היא לסייע בריפוי מצבים דלקתיים או כאבים. יש והשימוש מאט תהליכים ניווניים ולפעמים הוא גם יכול למנוע את הצורך בניתוח או לקצר תקופת החלמה מפציעה או חבלה כואבת. לאילו בעיות אורתופדיות יוכלו המדרסים להועיל? מתי משתמשים במדרסים? בין היתר ישנם:

מדרסים לדורבן ברגל – תופעה של דורבן בכף הרגל איננה מאוד נפוצה, אך גם איננה נדירה. כאשר היא מופיעה, מדובר למעשה בדלקת שעשויה מאוד להכאיב ולהגביל. כאשר עושים שימוש במדרס מעניקים תמיכה נאותה ומצליחים במידה רבה לשכך את הכאבים. מדרסים יכולים לסייע לתהליך הריפוי של הדלקת בין אם עושים שימוש בתרופות ובין אם לאו. מתאים גם כמענה לבעיה כרונית.

מדרסים לדלקת בכף הרגל לא רק באזור העקב עלולה להתפתח דלקת ברגל. דלקת יכולה להתפתח גם באזורים נוספים כתוצאה מחבלה או ממנח רגל לא מאוזן. דלקת יכולה להתפתח במקביל לשברי הליכה, כחלק מפגיעה כרונית במפרקים ועוד. מי שסובל מדלקות באזור כף הרגל יוכל לפתור את הבעיה באמצעות מדרס. כך, מספקים תמיכה לכף הרגל וכן מייצבים אותה באופן נכון יותר ועל פי המבנה האנטומי.

מדרסים לכאבים בעקב יכולים להועיל כאשר שורש הכאבים נובע מדלקת, בעיה ניוונית, עיוות באזור העקב, בעיה נוירולוגית.

מדרסים לקשת גבוהה ברגל – קשת גבוה ברגל יכולה לגרום לכאבים קשים בכך הרגל וכן לבעיות נלוות בעקב, באזור האצבעות, כאבי ברכיים, גב ועוד. על מנת לטפל במצב יש להשתמש במדרסים שמספקים תמיכה בדיוק באזור הרצוי – בקשת שלאורך כף הרגל או בקשת הרוחבית, באזור האצבעות. לעיתים נחוצה תמיכה כפולה, בשתי הקשתות ולעיתים נחוץ פתרון עם תמיכה בעקב.

מדרסים לפלטפוס – רגל שטוחה, פלטפוס, היא המצב ההפוך לעומת קשת גבוהה. בעלי רגל שטוחה למעשה סובלים מקשת שקרסה בשל חוסר יכולת לספק תמיכה לפעמים בשל משקל עודף. לעיתים פלטפוס הינו מצב קבוע ולעיתים רק מאפיין מצב של עמידה (לא קיים במנוחה). כאבים ואי נוחות בשל פלטפוס מתוקנים על ידי מדרס בצורה טובה מאוד.

מדרסים לנקע – נקע בקרסול הוא תופעה נפוצה מאוד, פציעה שיכולה להיות קלה, ללא קריעה של הרצועות, או רצינית יותר, עם קריעה חלקית או אפילו מלאה. שימוש במדרסים יכול למנוע נקיעה של העקב וכפות הרגליים בזכות תמיכה משופרת ויכולת ספיגת זעזועים. מומלץ לעוסקים בספורט ולמי שסובל מנקעים חוזרים ונשנים.

מדרסים לכאבי גב כאבי גב עלולים להופיע בשל יציבה לא נכונה או כאשר מדרך הרגל אינו תקין. כחלק מהטיפול בכאבי גב מומלץ לשלב פעילות גופנית וכן להשתמש במדרסים שהותאמו לפי מידה.

מדרסים לשברי מאמץ – שברי מאמץ ברגל הם פגיעה נפוצה מאוד. שברים כאלה פוגעים בכפות רגליהם של ספורטאים, חיילים ואנשים שעומדים לאורך זמן או נושאים משאות כבדים. מדרסים תומכים בכף הרגל, מקלים מהעומס ויכולים למנוע שברי מאמץ ואף לסייע בתהליך הריפוי.

מדרסים לכאבים בברך כאבים בברך יכולים לנבוע מפגיעה ברצועה, משחיקה בסחוס, חבלה במיניסקוס. מדרסים יכולים להקל גם כאשר הכאבים נובעים מיציבה פגומה. מדרסים יכולים להקל גם על ביצוע פעילות ספורטיבית לצורך חיזוק השרירים התומכים בברך.

מדרסים להלוקס ואלגוס אנשים הסובלים מהלוקס ואלגוס יכולים להיעזר במדרס כפתרון חלופי לניתוח. המדרס מסייע להקל על הטיה של הבוהן וכאבים הנובעים מתזוזה של עצם המסרק שבכף הרגל.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!