מדרסים לדורבן ברגל

מדרסים לדורבן ברגלכאבים בכפות הרגליים יכולים לנבוע מסיבות רבות, כאשר דלקת נחשבת לסיבה מרכזית לכך. כאשר מתפתחת דלקת באזור מסוים של העקב (בדרך כלל בתחתית העקב) נוצרים כאבים שנהוג לכנות בשם דורבן.

הכאבים יכולים להיות מלווים בשינוי מבני באזור העצם, אך לא בהכרח. מי מצוי בסיכון מוגבר לכאבים כאלה? למרבה הפלא לא מדובר רק בספורטאים שאצלם כפות הרגליים סופגות זעזועים ועומסים כבדים. גם אנשים שמרבים בהליכה או בעמידה ולאו דווקא אנשים פעלים עלולים ליפול קורבן לתופעה זו. כיצד ניתן לפתור את הבעיה, לזרז את ההחלמה, להפחית את הכאבים באופן דרסטי ולעיתים אף להעלים אותם? ניתן לעשות זאת באמצעות התאמה של מדרסים לדורבן ברגל.

להתאים את מדרסים לדורבן ברגל

כאשר רוצים להפחית את כאבי הדורבן ולסייע לגוף להתמודד עם הדלקת, מומלץ להעניק לרגל תמיכה טובה יותר. עבור חלק מהמטופלים, אפשר בהחלט לבחור סוג של מדרס שעשוי מחומר רך ובולם זעזועים. מדרס שעשוי סיליקון, למשל, מספק תמוכה טובה לכף הרגל ומצליח לספוג זעזועים שמעצימים את תחושת הכאב. חשוב לדעת שלא רק מדרסי סיליקון יכולים לפתור את הבעיה ויש גם מדרסים לדורבן ברגל רכים אחרים.

מדרס לדוגמא יכול להיות כזה שעשוי משכבות. מדרס כזה לא מגיע כשהוא מיוצר מיחידה אחת ויש להתאים אותו לרגל של המטופל. מדרס בהתאמה אישית יהיה נכון כאשר נעשה ניסיון להשתמש במדרסים מוכנים, מוזלים, ולא התקבלה ההטבה שמצפים לה.

יש לשים לב שמדרס בהתאמה אישית מצריך מהמטופל להטביע את רגלו על גבי חומר שמשמש תבנית. הדבר נעשה במקביל לבדיקת האופן שבו המטופל עומד על רגליו במנוחה ולעיתים נבדקים פרמטרים נוספים כגון אופן הדריכה על כף הרגל בזמן הליכה או בזמן ריצה. מדרסים לדורבן ברגל בהתאמה אישית יכולים להיות מיוצרים מסוגים שונים של חומרים, והם מהווים את הפתרון המעולה ביותר לכל מי שסובל כאבים ולכל מי שסובל מבעיה אורתופדית, כאבי דורבן, קשת גבוהה, פלטפוס.

עבור חלק מהמטופלים, מדרס בהתאמה אישית ישיג תוצאה מיטבית בשלבים. ראשית, מבצעים בדיקה, מדידה והתאמה של מדרס. שנית, המדרס מסופק למטופל לתקופת ניסיון. רק לאחר שמקבלים פידבק מהמטופל מבצעים השלמה של המדרס על פי הצורך.

עבור חלק מהמטופלים שסובלים מדורבן, הפתרון בסופו של דבר יכלול הגבהה לאזור העקב. הגבהה שכזאת יכולה להקל על הלחץ שמוטל על הרצועה ועל העקב עצמו. כאשר המטופל מרגיש בנוח עם המדרס ולא נחוצים עוד שינויים מסוגל הגוף להחלים מהדלקת בצורה מהירה יותר. זה קורה במיוחד אם מקפידים על הפחתה בפעילות הגופנית וביצוע תרגילי מתיחה.

מדרסים לדורבן ברגל חדשים ונעלים חדשות

בכפות הרגליים שלנו ישנם חלקים שונים, יש רצועות, קשתות, אצבעות, כמה וכמה עצמות שחלקן עדינות. כאבי דורבן יתרחשו כאשר רצועה שממוקמת לאורך כף הרגל נמתחת יתר על המידה, לאורך זמן ובשל עומס. כאשר לא מעניקים תמיכה מספקת לכף הרגל, עשויה להתפתח דלקת באזור שבו הרצועה מחוברת לעקב. כדי להפחית את הסיכון לדורבן וכדי לטפל בדורבן שכבר קיים, חשוב להתאים מדרסים לדורבן ברגל חדשים וחשוב גם לשים לב לנעליים שאותם נועלים.

נעלים לא מתאימות, לא נוחות, בוודאי שגם ישנות ומרופטות, אינן מעניקות את התמיכה הראויה לקשתות ולעקב. התאמה של מדרס טוב תשיג את האפקט הטוב ביותר כאשר מקפידים במקביל על שימוש בנעל שאיננה ישנה. נעל שהעקב שלה משופשף, אפילו נעל אורתופדית טובה שימיה הטובים כבר מאחוריה – איננה מומלצת. המליצו לכם על מדרסים לדורבן ברגל? מצוין. שימו לב שגם הנעלים במצב טוב ועד מהרה – תחושו בהבדל.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!