מדרסים למשחקים בטניס

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים למשחקים בטניסטניס נחשב לענף ספורט מאוד פופולרי. לא פחות מכך, זהו ענף ספורט שעשוי לגרום לפציעות כאשר מעמיסים על הגוף אימונים מרובים מדי ללא הדרכה או כאשר לא נוקטים אמצעי זהירות מספקים.

דרך טובה מאוד להקל על הגוף, למנוע את הסיכון לפציעות או להתגבר על פציעה קיימת כאשר חוזרים לפעילות היא להשתמש במדרסים. מדרסים לטניס יכולים להיות יעילים לטווח גילאים רחב, לגברים וגם לנשים.

קל מאוד לחשוב על שחקן הטניס כעל שחקן מקצועי, לעיתים גם כזה שזוכה בפרסים כספיים גבוהים והופך לידוען (הצמד אנדי ויוני, שחר פאר, טניסאי העבר מנסדורף ובעולם – פדרר או האחיות ויליאמס). יחד עם זאת, יש גם שחקנים חובבים רבים מאוד, מהם כאלה שהחלו להתאמן בגיל צעיר ביותר ויש אף טניסאים חובבים בגילאים בוגרים, בגילאי העמידה ואפילו פנסיונרים. לכן, בין אם מדובר בטניסאי חובב ובין אם מדובר בטניסאי מקצוען, חשוב להכיר את החשיבות של מדרסים לטניס ולהבין מדוע הם נחוצים.

טניס ופציעות

כמו כל ענף ספורט באשר הוא, גם בענף הטניס ניתן למצוא סוגי פציעות שמאפיינות אותו. לעיתים, פציעה היא תוצאה של חבלה, לפעמים של תנועה לא נכונה, לפעמים של חזרתיות מרובה על תנועה מסוימת, פעם אחר פעם. אביזרים אורתופדיים ייעודיים, תחבושות לברכיים ובמיוחד מדרסים יכולים לספק פתרון לשחקנים שרוצים למנוע פציעה ולהקל את העומס על המפרקים ועל הרגליים. במקרים רבים, מדרס טוב שהותאם מראש יוכל למנוע בהמשך הדרך את הצורך בניתוח או בהשבתה ארוכה מפעילות.

בהקשר של מדרסים, כדאי להכיר את פציעות כגון קרע בשריר התאומים שברגל או את שברי המאמץ. מדרסים, שמספקים תמיכה נאותה לכף הרגל יכולים למנוע את הסדקים בכף הרגל, למשל באזור עצם המסרק וכן פגיעה בשרירים וברצועות. מובן שמלבד מדרסים חשוב להקפיד על רמת פעילות המותאמת לגיל השחקן וחשוב להעניק לגוף מנוחה מספקת. ובעוד שמדרסים יכולים להקל ואף למנוע התפתחות של דלקות בכף הרגל או באזור העקב, חשוב גם להשתמש במחבט טניס מתאים, כדי למנוע מצבים כגון מרפק טניס או דלקות בשורש כף היד.

טניס, מדרסים וכאבי גב

מאמץ, עומס או תנועה מהירה ולא מדויקת יכולים בקלות להביא לכאבים חריפים בברכיים או בגב. בטניס, שנחשב למשחק מאוד מאוד אינטנסיבי, מהיר ודינאמי, כאבי ברכיים וגב עשויים גם להפוך בקלות לבעיה כרונית. משום כך, חשוב ביותר להיבדק בכל פעם שמרגישים שהכאב בגב או בברכיים מחייב התייחסות. לא פחות חשוב, לדעת שמדרסים טובים, מדרסי טניס, יכולים להיות גורם ראשון במעלה שמונע כאבי גב וברכיים וכן גורם שמקטין פגיעות בחוליות הגב, ברצועות הברכיים, ברקמות החיבור, במיניסקוס.

כדאי להדגיש שהמדרס לא יוכל למנוע באופן מוחלט כאבי גב או פגיעת מינסקוס, קרע ברצועה או כאבים בכפות הרגליים. המדרס נועד לספק משטח בולם זעזועים בתוך הנעל, הוא נועד להקטין את העומס והמאמץ שפוגעים במפרקים וברקמות שונות. הטוב ביותר הוא השילוב בין מדרס לבין דיוק בתנועות וכמובן הקשבה לגוף. אם חשים כאבים יוצאי דופן חשוב להפסיק את האימון. אם מרגישים שהעומס חריג, חשוב להתייעץ עם מאמן או רופא לגבי המשך פעילות.

את המדרס חשוב להתאים לנעל המועדפת, מדרס חשוב להתאים למבנה כף הרגל, מבנה הקשתות, העקב. מדרס ניתן להתאים היטב גם לילדים וכן גם למבוגרים ולשחקנים מקצועיים. מדרסים יספקו תמיכה לרגל בזמן המשחק ולאחריו. יש לציין שעבור חלק מהאנשים (למשל בעלי פלטפוס) כדאי ללכת עם מדרס גם שלא בזמן פעילות ספורטיבית, למשל בנעלי הליכה או בנעלי ספורט.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.