יתרונות השימוש במדרסים

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

יתרונות השימוש במדרסיםהשימוש במדרסים יכול להניב למשתמש מספר רב למדי של יתרונות. חלק מהיתרונות נראים יחסית כמובנים מאליהם אך יש גם יתרונות יותר מפתיעים, שלא תמיד ברורים לעין במבט ראשון.

אילו היבטים חיוביים ומועילים יש לשימוש במדרס טוב? יש למשל, מדרסים שמעניקים אפקט של עיסוי לכף הרגל העייפה מצעידה או עמידה ממושכת ויש גם מדרסים מגנטים או כאלה שנועדו להגביה את המשתמש (בדרך כלל, אלה הם סוגים של רפידות לגברים).

יחס עם זאת, אלה הם יתרונות פחות מרכזיים. בדרך כלל, המדרסים נועדו לספק מענה לצרכים יותר מהותיים למשל עבור אנשים הסובלים מכאבים עזים בכפות הרגליים, בברכיים או באזור הקרסוליים. יש כאלה שעבורם השימוש במדרסים חיוני לצורך שיפור מנח כף הרגל ושיפור היציבות ויש כאלה שהם מהווים עבורם פתרון שאין ערוך לו כמענה מכאבים הנובעים מדורבן, דלקת או נקע.

נוחות בתוספת יציבות

כמה יתרונות חשובים מאוד שכדאי להרחיב עליהם את הדיבור בהקשר של מדרסים הם שיפור מנח הרגל, שיפור היציבות ושיווי המשקל וכן גם נוחות לכף הרגל. הרגליים שלנו נושאות את משקלנו במשך כל היום כולו, מקימה ועד שינה. במהלך היום אנו עומדים, צועדים, לעיתים גם ממהרים ורצים. לא תמיד מספקת הנעל שאנו נועלים את המענה הנוח שאנו מקווים לו ואין זה נדיר שלעת ערב אנו חשים כאבי רגליים או לכל הפחות אי נוחות רבה. שימוש במדרס יהיה מועיל מאוד עבור כל מי שמבין מהן רגליים כואבות ורוצה פתרון לכך.

מדרסים מהווים מענה לכל מי שמסיבה זו או אחרת מתמודד עם מנח רגל לא תקין שמוביל לאי נוחות ולעיתים גם לחוסר יציבות. מנח רגל לא תקין יכול להיות תוצאה של כף רגל שטוחה או של ליקוי מבני. חוסר יציבות יכול להיות תוצאה של עיוות בתצורת כף הרגל, קשתות מוגבהות וסיבות נוספות. שימוש במדרס יכול לאזן את כף הרגל ובכך גם להוות גורם מכריע בשיפור היציבות של הגוף כולו. זה יכול להועיל לאנשים שעוסקים בספורט תחרותי אך לא פחות מכך – לכל מי שרוצה מדרך רגל טוב יותר, בטוח יותר, עם פחות סיכון לאובדן שיווי משקל או לנפילות.

פחות זעזועים – פחות כאבים

חלק מהמדרסים שאנשים רוכשים מעניק יתרון ברור של הפחתת זעזועים. עבור אנשים פעילים, לפעמים גם עבור ילדים, תנועות חוזרות ונשנות הכוללות קפיצות והתרוצצויות עשויות להביא לנזק מצטבר. בקרב חיילים, ספורטאים, מתאמנים, עלולים עם הזמן להופיע כאבים בברכיים, בקרסוליים, בגב.

מדרסים יכולים להוות אמצעי נגד לכל מי שרוצה לשכך זעזועים שפוגעים בחוליות עמוד השדרה, במפרקים, בברכיים. היתרון של הפחתת זעזועים והפחתת כאבים יכול להיות מתמשך, שכן הנזקים והכאבים לא מופיעים בדרך כלל בין לילה. זו יכולה להיות תוצאה של שנים ארוכות של חוסר מודעות.

יתרונות נוספים של מדרסים כוללים מניעת התחושה של רגליים עייפות, טיפול יעיל בתופעה של רגליים נפחות, כואבות או פצועות (למשל בשל נזקי הסוכרת). מדרסים מהווים אמצעי בדוק, פשוט ונוח שמקטין פציעות ספורט למתאמנים בכל גיל.

הבשורות הטובות הן שכדי ליהנות מכל היתרונות לא חייבים להשקיע אלפי שקלים. יש כיום מדרסים במחירים סבירים ביותר, כאשר קופות החולים מציעות למבוטחים דרכים טובות להוזיל את העלות. אז אם נמאס לכם מכאבים ברגליים או שאתם רוצים הקלה מכאבי הגב, אם אתם רוצים התאמה מושלמת בין כף הרגל לבין הנעל ונחוץ לכם פתרון לשיכוך זעזועים או לשיפור מנח הרגל והיציבות – מדרס ייתן את מענה לכל אלה.

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »