מדרסים לכאבים בברך

מדרסים לכאבים בברךכאבים בברך יכולים להיות תוצאה של גורמים רבים. בין היתר, כאבים מסוג זה עשויים להיות תוצאה של שחיקה בסחוס. ברך כואבת יכולה להיות תוצאה של דלקת במפרק או בגיד וכן זו יכולה להיות תוצאה של נקע, פגיעה ברצועות ועוד.

ישנם מקרים שבהם פתרון טוב לכאבים בברך יהיה מנוחה עד להחלמה. עם זאת, יש מקרים שרק שימוש קבוע במדרסים יסייע להטבה, הפחתה בכאבים ומניעת נזקים נוספים. מדרסים יוכלו לסייע כאשר הברך פגועה, כאשר בשל קרע במיניסקוס יש להקל על העומס המוטל על הברך. גם בפגיעות אחרות, מדרס יוכל לשפר את מדרך כף הרגל ובכך להקל על הברך ואף לזרז החלמה בשל דלקת.

חיזוק השרירים וגם מדרסים לכאבים בברך

כאבים בברכיים נובעים פעמים רבות בשל חולשה של השרירים התומכים בברך. מכאן ניתן להבין מדוע כאשר זהו המצב חשוב לפתור את הבעיה באמצעות פעילות גופנית מתאימה. פעילות גופנית שתחזק את השרירים חשובה מאוד, אך גם במקרה זה כדאי לשים לב לחשיבות המדרסים. שימוש במדרסים במקרה זה יהיה בעל תועלת כפולה.

מצד אחד, מדרסים לכאבים בברך מסייעים בשיכוך זעזועים הנובעים מביצוע פעילות ספורטיבית ופוגעים בכף הרגל וכן גם במפרקים, בקרסול, בברך וכדומה. מצד שני, המדרסים מסייעים בביצוע תנועות מדויקות יותר, על ידי כך שהם מספקים תמיכה מיטבית לכף הרגל.

מדוע כף הרגל זקוקה לתמיכה? בין היתר בשל העובדה שכף הרגל עשויה להיות בעלת קשת רוחבית גבוהה מדי או קשר אורכית גבוהה מדי. יש כפות רגליים שבהן העקב נוטה בצורה לא תקינה ויש גם רגליים שטוחות מדי – פלטפוס. למרות שמקרים אלה עשויים להתאפיין בכאבים בכף הרגל עצמה, הרי שלא ניתן לנתק זאת גם ממפרקים, מהקרסול, מהברכיים, שכולם נושאים על עצמם עומס משמעותי. מכאן נובע ששימוש קבוע במדרסים יכול בהחלט לאזן את מדרך הרגל, למנוע תנועות לא נכונות, ולהטיב את מצבם של רבים מאלה הסובלים בקביעות או מפעם לפעם מכאבים באזור הברכיים.

מדרסים לכאבים בברך למניעת נזקים וכאבים

התעלמות ממצב שבו הברך כואבת אינה מומלצת. גם אם הכאב נראה בשלב הראשון כמשהו זמני או זניח, כדאי מאוד לבדוק את העניין. מי שמזניח, לא בודק ולא מטפל עלול לגלות עם הזמן שהכאבים מחמירים. לא פחות חשוב, התמשכות הכאבים ללא נקיטת צעדים מתאימים עלולה להביא לשחיקה, עומס על הרצועות, פגיעה במיניסקוס.

במקרים חמורים עשוי להידרש אף טיפול ניתוחי, להחלפת מפרק הברך שנהרס ללא תקנה. לכן, התאמה של מדרסים לכאבים בברך מתאימה לא רק לשם מניעת כאבים או הפחתתם. התאמת מדרס איכותי תוכל לשפר את מצבה של הברך, להקטין שחיקה והרס ובמקרים רבים אפילו למנוע בעתיד ניתוח מסובך ולא פשוט.

מדרסים לכאבים בברך במקום הנכון

כאשר סובלים מכאבים בברך לא כדאי להסתפק במדרס פשוט, מוכן מראש. המדרסים הטובים ביותר, המומלצים לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות שונות לרבות כאבים בברכיים, הם מדרסים בהתאמה אישית. מדרסים כאלה מותאמים לכל מטופל בתהליך מדויק ולאחר אבחון. על המטופל להטביע את הרגל במשטח מתאים. על פי התבנית מיצרים מדרס שיכול להיות גמיש, חצי גמיש או קשיח – על פי הצורך.

המדרס יותאם לפי מבנה כף הרגל ולפי סוג הכאבים בברך. המדרס עשוי להיות מעובה יותר באזור הקשת ולעיתים תהיה עדיפות לעיבוי והגבהה דווקא באזור העקב. יש מדרסים שיהיו יעילים לאנשים שגם עוסקים בספורט ויש כאלה שטובים מאוד לאנשים שמרבים בעמידה או בהליכה. את המדרס מומלץ לרכוש במכון מקצועי, שמספק מדרסים לכאבים בברך מקצועיים ואביזרים אורתופדיים נוספים.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!