מדרסים לכדורגל

מדרסים לכדורגלעל מגרש הכדורגל ניתן למצוא שחקנים בתפקידים שונים. בכל צד של המגרש ניתן למצוא בלמים ושוער, שחקני הגנה, שחקני קישור, שחקני התקפה.

לא משנה באיזו עמדה ממשק השחקן, הרי שמאמץ המשחק מטיל עומס מאוד משמעותי על כפות הרגליים. מכאן ניתן להבין שכפות הרגליים של השחקן נזקקות לתמיכה מתאימה ואת זאת ניתן להשיג באמצעות מדרסים לכדורגל.

למרות שכר הדשא מספק תמיכה מסוימת, הרי שאין די בכך. עבור שחקנים מקצועיים או שחקנים ששואפים להפוך לכאלה, עבור שחקנים שכבר החלו לחוש בכאבי ברכיים או גב, אפילו עבור ילדים שמתאמנים באופן קבוע – מדרסים הם אביזר חשוב ואפילו חיוני. השימוש הקבוע במדרס יעיל נגד כאבים. השימוש שומר היטב על המפרקים, על הגב, על הרצועות הצולבות, המיניסקוס ועוד.

למי חשובים המדרסים

מי שחושב ששחקני כדורגל נדרשים למאמץ פיזי גדול רק על המגרש ובזמן משחקים – טועה. שחקן כדורגל משקיע שעות רבות באימונים, על כר הדשא וכן בעבודה עם משקולות, אימוני ריצה, סיבולת וכוח. כל אותם אימונים מאומצים ישפיעו לרעה על הגוף אם לא תהיה הקפדה על תזונה נכונה, על תנאי אימון נאותים, על עזרים אורתופדיים ועל מדרסים.

שחקן כדורגל שמשתמש במדרס מקטין באופן ניכר את הסיכוי שלו לסבול מתופעות כגון שברי מאמץ. שחקן כדורגל שמשתמש במדרס מתאים מקטין באופן ניכר את הסיכון לפגיעה בגב או בברכיים. פגיעה מתמשכת בברך, תוצאה לא רק של חבלה קשה ומכה אלא גם של היעזר מנגנון טוב לבלימת זעזועים, יכולה בקלות לשבש קריירה של שחקן. מדרס יכול להיות חיוני לצורך שמירה על יציבות ולמניעת נקעים חוזרים ונשנים.

שימוש קבוע במדרס מפחית את התזוזות והשחיקות באזורים כמו חוליות הצוואר ועמוד השדרה, מפרקים, ברכיים, עקבים, גב תחתון. לא חייבים לחכות שיופיעו כאבים או שינויים מבניים כאלה או אחרים לפני שמחליטים להשתמש במדרסים. הם חשובים לכל ספורטאי שמוצא את עצמו רץ לאורך זמן, קופץ, מנתר, מתאמץ. האם מדרסים יכולים להחליף את השימוש בנעל איכותית? כדי להתאמן ולשחק טוב יותר, בריא יותר ובטוח יותר, חשוב לנעול נעליים נוחות וטובות ובתוכן לשים מדרסים מעולים, ללא פשרות.

מדרס לתועלת ממושכת

ישנם שחקני כדורגל שכבר בגיל צעיר אובחנו על ידי אורתופד כסובלים מרגל שטוחה או מקשת עמוקה בכף הרגל. יש שחקני כדורגל שאובחנו בשלב כזה או אחר כסובלים משברי מאמץ, פגיעה ברצועות, שחיקת מיניסקוס. במידה ואחד המצבים הללו ידוע, אין ספק שהמדרס יוכל לשפר את המצב.

עם זאת, מדרס יהיה חשוב ביותר גם כדי למנוע כאבים וגם כדי לשפר את מנח הרגל כאשר דומה שהכל תקין. המאמץ העצום המוטל על שחקן כדורגל עשוי לגבות מחיר בצורה של דלקת, כאבי שרירים. מדרסים אולי לא מהווים תחליף לשגרת אימונים נכונה, אבל הם בהחלט בעלי השפעה חיובית ומעניקים גם תמיכה ויצבות לרגל ומשם – לגוף כולו.

מדרס טוב מהווה מנגנון לשיכוך זעזועים, כך שאת התועלת לא מרגישים רק לפרק זמן קצר. לאורך זמן מדובר בתועלת מתמשכת, בפרט כאשר בוחרים את המדרס הנכון ביותר. ומהו המדרס הטוב ביותר? זהו מדרס שבוחרים ביחד עם איש מקצוע שמכיר את כל הטיפול בספורטאים הזקוקים למדרסים.

התאמת המדרס תיעשה לאחר שבוחנים את מבנה כף הרגל, את גובה הקשתות, את רמת הגמישות או הקשיחות כפות הרגליים. יש לבדוק את האופן בו הנבדק עומד והולך, יש לבדוק היכן יש להוסיף תמיכה ומהי רמת הרכות הרצויה של המדרס. רק לאחר תהליך מקצועי של בדיקה, מדידה והתאמה, מדרסי הכדורגל יהיו נוחים, טובים ובריאים.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!