מדרסים אורטופדיים

מדרסים אורטופדייםמדרסים אורטופדיים שאותם מתאימים באופן אישי לצרכיו של המשתמש או המטופל יכולים להוות אמצעי מצוין להתמודדות עם כאבים ועם בעיות אורטופדיות.

מדרסים אורטופדיים יש להתאים לכל מטופל בהתאם לאבחון מקדים ולעיתים על סמך המלצה רפואית. המטרה של אמצעי זה היא לפתור בעיה קיימת, להקל על כאבים, למנוע פגיעה נוספת בכפות הרגליים, בגב, לעיתים גם בברכיים ולסייע בשמירת בריאות הרגליים.

מדרסים אורטופדיים ובעיות אורטופדיות

מכיוון שכולנו הולכי על שתיים, כאשר אנו עומדים, הולכים או רצים, מוטל כל עומס הגוף על שתי כפות רגלים. ככל שמשקל הגוף כבד יותר, כך העומס המוטל על הרגליים משמעותי יותר וגדל הסיכוי לבעיות אורטופדיות. הדבר נכון במיוחד כאשר קיימת בעיה רפואית, כאשר סובלים מדלקת, כאשר ישנם שברי הליכה וכן כאשר קיימים הרגלים לא נכונים של יציבה לא נאותה.

בקרב אנשים רבים, עם העלייה בגיל צצים ומופיעים בעיות, מחלות וכאבים שלא היו נפוצים בעבר. כדי להקל על כאבים בעלי מקור אורטופדי, כאשר סובלים ממצבים רפואיים מגוונים כגון דורבן בכף הרגל, כאבים באזור העקב, לחץ בשל קשת גבוהה, פלטפוס וכיוצא באלה, נדרשים המדרסים האורטופדיים.

יש לציין שישנם מטופלים שזקוקים למדרסים גם על רקע אחר, שאינו אורטופדי בלבד. דוגמא לכך ניתן למצוא בקרב חולי סוכרת הסובלים גם מפגיעה ברגליים (כף רגל סוכרתית). במצבים הללו ובמקרים נוספים, כגון בקרב אנשים שעוסקים בספורט, לא ניתן להסתפק בנעל איכותית או במדרס שלא הותאם בדיוק לאופי הבעיה ולמבנה כף הרגל. רק מדרס אורטופדי, שהותאם במיוחד ויוצר בהזמנה יוכל לספק מענה משביע רצון.

לתיקון בעיות יציבה

כאבים ובעיות אורטופדיות שונות לרבות כאבי גב וכאבי ברכיים נובעים מיציבה לקויה. יציבה לקויה נובעת מגורמים שונים כגון חולשה של השרירים, דלקות, עייפות, חוסר מודעות. עם השנים העוברות ולא מעט בשל הנטייה להרבות בישיבה, מתחילים להופיע ההשפעות של בעיות היציבה. לעיתים אף נוצרים עיוותים בעמוד השדרה ומתרחשים גם שינויים מבניים בחוליות. יש כאלה שאצלם מופיע אף קריסה של קשת כף הרגל ויש גם דרכי ביטוי נוספות ולרוב – מכאיבות ומציקות. בדיוק כאן ניתן למצוא את המענה המתאים, בדמות מדרסים אורטופדיים.

כאשר מבצעים נכון את המדידות המקדימות, כאשר מייצרים את המדרסים מחומרים איכותיים ומתקינים אותם לאחר שבודקים את היציבה של המטופל – התוצאות מרשימות מאוד. ביכולתם של מדרסים אורטופדיים לתקן בעיות יציבה שונות וכן גם לסייע ללמד את הגוף כיצד לשמור על יציבה נכונה.

אין ספק שניתן לנקוט במקביל גם בשיטות אימון גופני (יוגה, פילטיס), אך תוספת מדרסים הינה בעלת השפעה חשובה. באמצעות המדרסים יוצרים חלוקת משקל ועומס נכונה, על כל משטח כף הרגל. באמצעות המדרסים ניתן להתמודד עם כפות רגליים שנוטות בזווית לא מתאימה. באמצעות מדרסים ניתן למנוע תופעות של שחיקת סחוס בברכיים, שברי מאמץ ועוד.

מדרסים אורטופדיים – גם לספורטאים

גם אנשים ששומרים על כושר גופני מצוין, שמבצעים פעילות גופנית קבועה ואינם סובלים מבעיות יציבה עשויים להפיק תועלת רבה ממדרסים אורטופדיים. ספורטאים מקצועיים, למשל, אנשים שעוסקים באתלטיקה, רכיבה על אופניים, ריצה, משחקי כדור למיניהם מעמיסים על כף הרגל עומסים מיוחדים, לעיתים לפרקי זמן ארוכים.

גם אנשים שמתעמלים כתחביב וגם ספורטאים מקצועיים שישתמשו של מדרסים אורטופדיים ייטיבו בכך לשמור על בריאות כף הרגל, הקטנת הסיכוי לפציעות וגם לכאבים. יש לזכור שהתפתחות מצבים ניווניים, כאבים, דלקות, שברי מאמץ וכיוצא באלה אינה קורית מהיום למחר. לכן, לא כדאי לחכות דווקא להופעת כאבים.כדאי להקדים רפואה למכה ולשמור בכך על בריאות הרגל, הגב והמפרק.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!