מדרסים ביומכניים

מדרסים ביומכנייםבין המטרות החשובות שניתן להשיג על ידי התאמת מדרסים ניתן למצוא את שיפור מנח כף הרגל, הפחתה או מניעה של כאבים, טיפול בבעיות אורתופדיות.

יש בנמצא סוגים מגוונים של מדרסים, חלקם טובים ומקצועיים וחלקם – הרבה פחות. בין הסוגים הטובים והמקצועיים שמור מקום של כבוד לדגם שקיבל את השם "מדרס ביומכני". במידה רבה יהיה נכון לומר ששם זה מייצג בעיקר את המדרסים הקשיחים יחסית.

לא יהיו אלה מדרסים רכים מאוד או גמישים במיוחד, אולם גם לא יהיה נכון לומר שכל מדרס קשיח הוא באמת ביומכני. על פי רוב, כדי שיהיה מדובר באמת על הדבר האמיתי יש צורך בהכנת מדרס בהזמנה אישית, לפי מידה. רק מדרס מקצועי באמת, שלוקח בחשבון את המבנה של כף הרגל, שלל של היבטים אורתופדיים, רפואיים ואחרים יהיה באמת ראוי לשמו.

מדרסים ביומכניים בהתאמה מדעית

במדע הביולוגיה וברפואה ניתן למצוא לא מעט מונחים שבאים לייצג את חקר התנועה בכלל ואת חקר תנועת הגוף האנושי בפרט. ביומכניקה היא מושג המורכב מצמד של מילים שבא לבטא את המחקר המדעי של תנועת הגופים החיים. התנועה יכולה להתרחש גם בתוככי הגוף, גם בנוזלי הגוף וכמובן גם בשרירים, במפרקים, ברקמות.

כאשר מדובר במדרסים ביומכניים, קיים דגש על התאמה בין המדרס עצמו לבין האופן בו המטופל הספציפי מתנועע, באופן בו הוא גופו נוטה לצדדים, לפנים או לאחור. יש כמובן משמעות לתנועת הרגליים, כפות הרגליים, המפרקים השונים. יש משמעות גם לאופן של היציבה במנוחה ולא פחות מכך – לאופן בו הגוף כולו נע, הרגליים הולכות, רצות, מתנועעות.

בהקשר זה ראוי לציין שאת המדרסים הטובים לא מזהים רק על סמך חומרי הגלם שמהם הם מיוצרים. המדרסים הטובים באמת, אלא שראויים לכינוי מדרסים ביומכניים, צריכים להיות מותאמים באופן מדויק למבנה כף הרגל, לאופן בו המטופל דורך על כף הרגל. יש משמעות לשאלה האם כפות הרגליים נוטות פנימה, האם המטופל סובל ממאפיינים אורתופדיים כגון קשת גבוהה, פלטפוס, דלקות במפרקים. ההתאמה תתייחס גם לקיומן או אי קיומן של מחלות שונות כגון סוכרת, סיכון לשברי הליכה, רמת הפעילות הגופנית שעימה אמור המדרס להתמודד ולספק מענה של תמיכה ויציבות.

מדרסים ביומכניים מחומרים קשיח

מאילו חומרים ניתן לייצר מדרסים ביומכניים? בדרך כלל הנטייה תהיה לייצר אותם מחומרים קשיחים, עמידים מאוד, כאלה שמספקים תמיכה טובה לכף הרגל ולגוף כולו. המדרסים הללו נועדו לייצר חלוקת משקל טובה ונכונה יותר, גם במצבים של קיום קשת גבוהה, גם כאשר קיימים כאבים בעקב, בעיות דורבן, הלוקס ואלגוס ועוד.

מדרס שמיוצר תוך שימוש בגרפיט, למשל, וכן מפולימרים פלסטיים מתקדמים, בהחלט יוכל להיחשב לביומכני. לא תמיד חיוני השימוש בחומרים אלה דווקא. חשוב יותר מכך שהמדרס יפעל על הרגל באופן דינאמי, שהוא ישפיע לטובה או האופן בו המטופל עומד, יציבות הגוף כולו, מנח כפות הרגלים, העקב, הקשתות. חשוב לשים לב שמדרס טוב לא יהיה בהכרח הקשיח ביותר או העבה ביותר. חשוב מכך – שהמדרס יהיה מותאם במדויק לכף הרגל, אך לא רק במצב מנוחה.

מדרסים ביומכניים עמידים במיוחד

מדרסים ביומכניים נחשב לעמיד במיוחד. הוא יתאים מאוד למטופלים בעלי קשת עמוקה ואפילו קשת שקרסה. מדרסים כאלה יכולים להוכיח את עצמם בחלק מהמקרים של פלטפוס או לחילופין – רקמות גמישות. אלה מדרסים שיכולים להתמודד עם האטת תהליכי שחיקה ושינויים מבניים. יש לשים לב שכאשר נדרשים מדרסים בעלי יכולת של בלימת זעזועים, דווקא המדרס הקשיח נחשב לעדיף פחות. ראוי להוסיף שיש מדרסים ברמות קשיחות שונות, שניתן להתאים לפי הצורך.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!