מדרסים לחיילים

מדרסים לחייליםחיילים רבים עוסקים בפעילות גופנית גבוהה יחסית לשאר האוכלוסייה, ובעיקר חיילים המשרתים ביחידות קרביות. כשהגוף הגוף נתון במאמץ יתר, עלול לגרום לבעיות אורטופדיות שונות, לרבות פגיעות קשות בברכיים ובכפות הרגליים. מומלץ להתייעץ עם אורטופד לפני הגיוס, כדי לבצע בדיקות מקיפות לצורך שימוש אפשרי במדרסים לכף הרגל.

במקרים רבים ניתן להתאים אישית מדרסים, או לרכוש מדרסים המיועדים לנעליים צבאיות, למניעת תופעות גופניות שכיחות בשירות צבאי קרבי, כגון  שברי מאמץ, נקעים חוזרים ונשנים בכף הרגל, כאבי גב וכאבי ברכיים תכופים.

 

מדרסים לחיילים: מתי ומדוע?

המדרסים מסייעים ליציבה נכונה של הגוף באמצעות תמיכה בכף הרגל. כשהגוף חווה מאמץ מוגבר, השימוש במדרסים מסייע לבלימת זעזועים ומניעת פגיעות אורטופדיות שונות. רבים  מהמיועדים לשירות צבאי סובלים מפגיעה בכף הרגל, בין אם מדובר בפגיעה מולדת או בפציעה נרכשת, אולם בחלק מהמקרים הם אינם מודעים לכך, כך שבמהלך השירות הצבאי הפגיעה עלולה לתת אותותיה ואף לגרום לבעיות אורטופדיות נלוות.

לכן, ביקור אצל האורתופד טרם הגיוס עשוי להפחית פגיעות עתידיות בקרב חיילים קרביים, שכן בדיקה אורטופדית עשויה להצביע על מפגעים המחייבים שימוש קבוע במדרסים אורטופדיים, זאת לצורך הפחתה ומניעה של נזקים עתידיים. חיילים קרביים רבים סובלים משברי מאמץ בעת שירותם הצבאי, שכן פעילות גופנית מאומצת, תנאי שדה קשים ושעות שינה מועטות עלולים להשפיע על מצבו הבריאותי של החייל  ולעורר בעיות אורטופדיות רבות.

פציעות במהלך השירות הצבאי

חיילים רבים מועדים לסוגים נוספים של פציעות במהלך שירותם הצבאי, בין אם מדובר בנקעים בקרסול, כאבי גב, בכף הרגל או בכאבי ברכיים מתמשכים  בכף הרגל, זאת לצד תופעות נלוות כגון חולשה, עייפות וכאבי גב.

השימוש בנעליים הצבאיות הנוקשות עלול לא פעם להגביר את הסיכויים לפגיעה אורתופדית בעת מאמץ גופני מוגבר וממושך, זאת מאחר שסולייתן הקשה אינה מאפשר בלימת זעזועים.

מדרסים למניעה והקלה על התמודדות עם שברי מאמץ

נעליים צבאיות מיוצרות בפס יצור אחיד. לכן, מומלץ לחיילים הזקוקים למדרסים, לבחור מבין סוגי המדרסים, את המדרסים האורטופדיים המותאמים אישית, לאחר בדיקה מעמיקה של אורטופד. במקרים מסוימים האבחון מתבצע באמצעים טכנולוגיים על ידי מכונים מיוחדים המתמחים בייצור מדרסים ייעודיים לחיילים.

מאחר שחיילים נדרשים למאמץ פיזי רב, הרי שיש לייצר עבורם מדרסים ייחודיים העשויים מחומרים עמידים וחזקים  שלא נשחקים בעת מאמץ גופני, כמו – פוליפרופילן וגרפיט. הנעלים הצבאיות אינן בולמות זעזועים, הרי שמדרסים המותאמים לחיילים הנם עבים וגמישים ומאפשרים תמיכה ויציבה של הרגל בעת מאמץ פיזי מוגבר.

מעבר לכך מדרסים אלה עמידים במים ומחזיקים זמן רב, כך שאין בהכרח צורך להחליפם במהלך השירות הצבאי. אמנם לרוב מומלץ להשתמש במדרסים אורטופדיים  מותאמים אישים, אך גם החנויות השונות המיועדות לציוד ואביזרים לחיילים מציעות מדרסים בולמי זעזועים אשר יוצרו במיוחד עבור חיילים, ומכילים חומרים ייחודים לצורך תמיכה מספקת ברגל ובלימת זעזועים.

 

מדרסים לחיילים

להיות חייל זה לא פשוט. במסגרת השירות הצבאי מבצעים פעילות מאומצת רבה, אשר לא תמיד קשורה בהכרח לתפקיד אותו מבצעים. הנעליים הצבאיות, שהן נעליים כבדות והדוקות לא מסייעות לכך וחיילים רבים סובלים מכאבים בכפות הרגליים, בברכיים, בגב ואף בכתפיים כתוצאה מכך. מדרסים הם פתרון מצוין לחיילים הסובלים מכפות הרגליים. על מדרסים לחיילים במאמר הבא. 

 

מהם מדרסים לחיילים?

מדרסים הם אביזר אורטופדי שנועד להקל על ליקויי יציבה ולטפל בבעיות בכף הרגל. המדרסים, שמוכנסים לנעלי ספורט בדרך כלל, מסייעים בשיפור היציבה, בהפחתת עומסים ובפיזור הלחצים של כף הרגל. מדרסים הם אביזר המיועד לשימוש של אדם אחד בלבד והם לא ניתנים להעברה בין אנשים שונים. הסיבה לכך היא שכל אדם סובל מבעיות שונות בכף הרגל, והעברה של מדרסים המותאמים לבעיה של אדם אחד עלולה לגרום לנזק אצל אדם הסובל מבעיות אחרות. 

כאשר מתאימים מדרסים יש לקחת בחשבון את טיב הנעל. במידה שיש לכם נעליים עם זווית עקומה, הכנסת המדרסים אליהם עלולה לפגוע במדרסים והם לא יוכלו לבצע את התפקיד שלהם כנדרש ולתמוך בכף הרגל בצורה המתאימה. 

מדרסים לחיילים הם מדרסים המתאימים לנעליים צבאיות ומותאמים לכל חייל וחייל באופן אישי. כך החייל יקבל את המענה הדרוש לו בהתאם למבנה כף הרגל שלו ולפעילות אותה מבצע. מדרסים לחיילים יסייעו לחייל בהימנעות מפציעות, שיפור הכאבים בכף הרגל בפרט ובגוף בכלל, תמיכה בכף הרגל, חילוק העומסים ופיזור הלחצים עליה. המדרסים הללו יהפכו את הנעליים הצבאיות לנוחות יותר ויהיו בריאים לכף הרגל. 

 

למה צריך מדרסים לחיילים?

בצבא מבצעים פעילות מאומצת. בלי קשר לאופי השירות, בדרך כלל כל חייל יחווה פעילות מאומצת הכוללת עמידה ממושכת, נשיאת משקלים כבדים, אימוני ספורט ועוד. חיילים המשרתים שירות קרבי יחוו בנוסף לכך גם אימונים קשים ומסעות ארוכים. הפעילויות הללו גורמות לעומס רב על הגוף בכלל ועל כפות הרגליים בפרט. 

הנעליים הצבאיות לא מסייעות לתחושת העומס על כף הרגל ואף מחריפות אותה. הנעליים הצבאיות, הן נעליים הדוקות וכבדות מאוד. נעליים אלה הן בעלות סוליה קשה ולא גמישה כלל, אשר אין לה תכונות של בלימת זעזועים ואין לה אפשרות לאוורור כף הרגל. הנעליים הצבאיות, לא מעניקות את התמיכה הדרושה לחיילים בביצוע פעילויות מאומצות שונות והדבר עלול לגרום לעומד יתר על כף הרגל. חיילים רבים, במיוחד המשרתים ביחידות קרביות, מתעלמים מהכאבים שחשים, עד שנהיה מאוחר מדי. כך החיילים חשופים לפציעות גב, בעיות ברכיים, שברי מאמץ וכאבים רבים בגוף. הפציעות הללו עלולות להמשיך גם לאחר השירות הצבאי. 

לכן, מדרסים לחיילים הם חשובים מאוד שכן יכולים לסייע במניעת פציעות ובשמירה על הגוף ועל כפות הרגליים. כמו כן, יציבה נכונה של כפות הרגליים תמנע מהבעיות להתפשט לקרסול, לברכיים, לאגן, לכתפיים ולצוואר. 

מדרסים לחיילים והחשיבות של התאמה אישיתמדרסים לחיילים והחשיבות של התאמה אישית

אחד הדברים החשובים ביותר במדרסים לחיילים הוא ההתאמה האישית. מדרסים לחיילים בהתאמה אישית הם מדרסים המתאימים באופן מדויק למבנה כף הרגל, לתמיכה שהיא צריכה ולמנח הביומכני. חשוב מאוד שהמדרסים יותאמו לחייל באופן ספציפי, לכף הרגל שלו, לבעיות מהן סובל ולסוג השירות אותו מבצע על מנת שיספקו מענה מדויק לחייל ולכפות הרגליים שלו. אין להעביר את המדרסים מחייל אחד לשני. התאמת המדרסים באופן אישי לחייל כוללת מספר שלבים שונים. 

יש לקחת בחשבון כי המדרסים אומנם מותאמים לחייל באופן אישי, אך בדרך כלל המדרסים יצריכו זמן הסתגלות. בזמן ההסתגלות ייתכן שהחייל יצטרך לחזור לביקורות לביצוע שינויים במדרס. 

 

מה השלבים להתאמת מדרסים לחיילים?

כפי שציינו, התאמה אישית של מדרסים לחיילים כוללת מספר שלבים. ריכזנו לכם את השלבים להתאמה אישית של מדרסים לחיילים-

  • אבחון כף הרגל

השלב הראשון להתאמת מדרסים לנעליים צבאיות הוא אבחון של כף הרגל. במהלך האבחון תהיה התייחסות למגוון פרמטרים שונים כמו גובה, משקל הגוף, גיל, מבנה כף הרגל ועוד. 

במהלך האבחון יש לקחת בחשבון מה המטרה של המדרסים ולאיזו בעיה מיועדים. לדוגמא, מדרסים לפלטפוס יהיו שונים מאשר מדרסים לריצה. 

אבחון כף הרגל יתבצע בשלושה מצבים- ישיבה עמידה והליכה. בכל מצב ייבחנו חלקים אחרים ויבואו לידי ביטוי בעיות אחרות. כמו כן באבחון יש לצלם את כף הרגל. 

לאחר שאבחון כף הרגל יסתיים חשוב מאוד להסביר לחייל מה הבעיה בכפות הרגליים שלו על מנת שיידע איך להתמודד איתה. 

  • בחירת סוג המדרסים

השלב השני הוא בחירת סוג המדרסים והחומר ממנו יוכנו. את החומר יש לבחור בהתאם לפרמטרים שונים כמו הבעיה ממנה סובל המטופל והפעילות היומיומית לשמה צריך את המדרסים. 

  • לקיחת מידות

השלב השלישי הוא לקיחת מידות. לאחר בחירת המדרסים יש לקחת מידות של כף הרגל. יש 3 דרכים אפשריות ללקיחת המידות של כף הרגל של המטופל. 

  • עמידה- לקיחת מידות של כף הרגל בעומס מלא. 
  • ישיבה- לקיחת מידות של כף הרגל בעומס חלקי. 
  • שכיבה בחבישת גבס- לקיחת מידות של כף הרגל ללא עומסים כלל. 

  • הכנת המדרסים לחיילים

השלב הרביעי הוא הכנת המדרסים לחיילים. כעת יש להתחיל בהכנת המדרסים בפועל. שלב הכנת המדרסים מחולק למספר שלבים שונים בפני עצמו ביניהם יש להכין שבלונה של המדרס מגבס, על ידי השבלונה יש להכין את המדרס בהתאם לחומר הנבחר ולסוג המדרס המתאים. 

  • ביקורת

השלב האחרון הוא שלב הביקורת. לאחר שקיבלתם את המדרסים החדשים, יש להגיע לביקורת. הביקורת הראשונה תתבצע לאחר כשלושה שבועות בהם המטופל הולך ומתנהל עם המדרסים החדשים. ייתכן מצב בו התאמת המדרסים תעשה מחדש מאחר שכף הרגל דינמית אך לקיחת המידות נעשית במצב סטטי. ייתכנו מספר ביקורות עד שהמדרסים יתאימו באופן סופי. 

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

מדרסים לחיילים

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!