מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבןמדרסים לדורבן מסייעים לכל מי שסובל מדלקת דורבן להמשיך לנהל אורח חיים תקין ואף לזרז את החלמת הדלקת. הפתרונות האחרים המוצעים בשוק הינם פתרונות כירורגיים. ככל שנזהה מוקדם יותר את הדלקת בעקב ככה נוכל למנוע נזקים נוספים בכף הרגל. מדרסים נועדו כדי לשפר יציבות של אדם, לשמור על איזון בעומס שנוצר על כף הרגל ולמנוע נזקים כמו כאבי גב, דורבן, כאבי ברכיים, צוואר ועוד. 

 

מה זה דורבן?

דורבן היא בעיה אורטופדית הנקראת במונחים מקצועיים – מחלת החיתולית הכפית. השם המקורי מכונה כך עקב החיתולית הכפית שהיא הרצועה שנמשכת מעקב הרגל עד לבהונות והיא מהווה תמיכה בקשת כף הרגל. הדורבן הוא תוצאה של דלקת בעקב ומתבטאת בקרעים מיקרוסקופיים המופיעים בקשת כף הרגל. הדורבן מתבטא במעין גוש בצורת עצם בעקב כף הרגל המוביל לכאבים. אין גורם מסוים המצביע על הופעת הדורבן בכף הרגל, כנראה ההנחה הרפואית היא שמדובר על תופעה שנגרמת עקב עומס יתר על העקב.

עומס על העקב יכול להיווצר עקב סיבות רבות, בין היתר הליכה, פעילות גופנית בעצימות גבוהה ולעיתים אפילו מבנה כף רגל והתאמה לא נכונה של נעליים. כמו כן, העומס נוצר עקב הזדקנות של הגוף, קשת גבוהה, גיד אכילס קצר ועוד מצבים שונים. אם אתם לא מכירים את התופעה של דורבן סביר להניח שיש סביבכם לא מעט אנשים שחווים את התופעה על בשרם ביומיום. התופעה היא מאוד נפוצה ולמעשה רוב הכאבים בכף הרגל מצביעים על דורבן. 

 

האם יש לכם דורבן?

אנחנו לא רופאים, אבל אנחנו כן יכולים להציג מספר תסמינים שיכולים להעיד על דורבן וזה מחייב אתכם לפנות לרופא, אורתופד. הסימנים הראשונים של הדלקת באים לידי ביטוי בכאב חד לאחר מנוחה, בהשכמה בבוקר ודורכים על כף הרגל. הכאב מתבטא בכאב חד בעקב הרגל ולעיתים גם ייתכן ואתם תרגישו את הכאב החד בשני העקבים. המחשבה ישר אומרת לנו שהרגל תפוסה וצריך להפעיל מאמץ פיזי אבל זה תעתוע שרבים חוטאים בו. לאחר פעילות בעוצמה נמוכה עד בינונית הכאב יחלוף, אבל הדלקת ממש לא עוזבת אתכם ולמעשה אף מחמירה. ככל שתפנו מוקדם יותר לרופא ככה ניתן יהיה לטפל בבעיה ולבלום את הכאבים באמצעים שונים.

 

איך מטפלים בדורבן?

צר לנו לבשר, אבל הדרך היחידה להיפטר מדורבן באופן מהיר היא באמצעות ניתוח כירורגי שגם לא סיכויים שלא במאה אחוזים. הדרך השנייה והנפוצה ביותר לטיפול בדורבן היא באמצעות מדרסים מותאמים לכף הרגל. מדרסים הוא מוצר אורטופדי שנועד לפצות על מבנה כף הרגל שלכם כמו קשת גבוהה או גיד אכילס קצר. כאשר אדם מגיע לאבחון במקום מקצועי ומתאימים עבורו מדרסים לדורבן לאט לאט לאחר טיפול כזה הדורבן אמור לעבור. גם אם אין לכם דורבן מומלץ להצטייד במוצר אורטופדי לשמירה על איזון הגוף ובלימת זעזועים בכף הרגל – מדרסים לדורבן. 

שימו לב, לא כל המדרסים הם מדרסים שמתאימים לטיפול בדורבן. יש היום מדרסים שניתן למצוא בחנויות הספורט השונות ואלו מדרסים מוכנים, כל מה שנותר הוא לרכוש את המוצר בהתאם למידה שלכם ולהכניס לנעל. עם זאת, המדרסים האלו לא כל כך אפקטיביים בלשון המעטה. מדרסים לדורבן הם מדרסים שמחייבים להיות מותאמים אישית לכף הרגל של הסובל. ללא התאמה אישית המדרסים לא רק לא אפקטיביים אלא גם מזיקים. שימו לב, לעיתים אתם תמצאו מדרסים בשם אחר כמו רפידות, ההמלצה שלנו היא לגשת למקום רפואי בלבד שבונה עבורכם מדרסים בהתאמה אישית מחומרים איכותיים. המדרסים מובנים לא רק בהתאם לכף הרגל, אלא גם בהתאם לבעיה של הלקוח, גילו, משקלו, אופן הפעילות שלו וסוג הנעליים שהוא נועל. אם אתם סובלים מדורבן כדאי שלפני שאתם פונים לכל פתרון כירורגי תנסו מדרסים לדורבן.

קראו עוד: מדרסים לדורבן המלצות

איך מדרסים לדורבן מסייעים בהחלמהאיך מדרסים לדורבן מסייעים בהחלמה?

המדרסים מותאמים אישית לסובל ועשויים קרבון, פולימרים, שעם, עור, גבס ועוד. המדרסים מורכבים מכמה שכבות שונות של עובי ודחיסות ובהתאם לכך יורד הלחץ באזור בו יש דלקת. המדרסים מפזרים את הלחץ באופן שווה לכל כף הרגל ובכך מפחיתים את העומס בעקב שהוא למעשה הראשון שפוגע בקרקע וסופג את הזעזוע והעומס. ברגע בו כל העומס מתפזר באופן שווה על כף הרגל אתם לא תסבלו מכאבים ונזקים עתידיים בחלקים שונים בגוף. בדרך כלל מדרסים לדורבן יהיו גם עם חבישות באזור הדלקת כדי להפחית את הכאב בזמן שאתם נועלים נעליים וצועדים, רצים ויושבים.  התמיכה שיש באזור העקב גם מפחיתה את הכאב וגם מזרזת את ההחלמה של הדלקת. 

המחיר של מדרסים לדורבן משתנה בהתאם לחומר ממנו עשויים המדרסים, בהתאם למידות הרלוונטיות ובהתאם לנזק שנגרם עד כה למטופל. לאחר שיבוצע אבחון ימליץ המאבחן אילו חומרים נכונים לבניית המדרסים וייצור עבורכם מדרסים לדורבן בהתאם. המחירים יכולים להתחיל מכ-350 ש"ח ולהגיע לכ-2,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם למספר השכבות, האם מדובר על מדרסים ביומכניים או מדרסים פונקציונליים, דחיסות ועוד. חשוב להימנע ממקומות שמציעים לכם מחירים נמוכים או מדרסים לדורבן שכבר מוכנים מראש ללא התאמה אישית לסובל מהדלקת. מדרסים לדורבן הם השקעה לטווח הארוך, גם כאשר הדלקת כבר אינה ניתן להמשיך להשתמש במדרסים כדי לשמור על יציבה נכונה ועל איזון בעומס על כף הרגל ומניעה של חזרת הדלקת. 

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

מדרסים לדורבן

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!