מדרסים לדורבן

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לדורבןמדרסים לדורבן מסייעים לכל מי שסובל מדלקת דורבן להמשיך לנהל אורח חיים תקין ואף לזרז את החלמת הדלקת. הפתרונות האחרים המוצעים בשוק הינם פתרונות כירורגיים. ככל שנזהה מוקדם יותר את הדלקת בעקב ככה נוכל למנוע נזקים נוספים בכף הרגל. מדרסים נועדו כדי לשפר יציבות של אדם, לשמור על איזון בעומס שנוצר על כף הרגל ולמנוע נזקים כמו כאבי גב, דורבן, כאבי ברכיים, צוואר ועוד.

 

מה זה דורבן?

דורבן היא בעיה אורטופדית הנקראת במונחים מקצועיים – מחלת החיתולית הכפית. השם המקורי מכונה כך עקב החיתולית הכפית שהיא הרצועה שנמשכת מעקב הרגל עד לבהונות והיא מהווה תמיכה בקשת כף הרגל. הדורבן הוא תוצאה של דלקת בעקב ומתבטאת בקרעים מיקרוסקופיים המופיעים בקשת כף הרגל. הדורבן מתבטא במעין גוש בצורת עצם בעקב כף הרגל המוביל לכאבים. אין גורם מסוים המצביע על הופעת הדורבן בכף הרגל, כנראה ההנחה הרפואית היא שמדובר על תופעה שנגרמת עקב עומס יתר על העקב.

עומס על העקב יכול להיווצר עקב סיבות רבות, בין היתר הליכה, פעילות גופנית בעצימות גבוהה ולעיתים אפילו מבנה כף רגל והתאמה לא נכונה של נעליים. כמו כן, העומס נוצר עקב הזדקנות של הגוף, קשת גבוהה, גיד אכילס קצר ועוד מצבים שונים. אם אתם לא מכירים את התופעה של דורבן סביר להניח שיש סביבכם לא מעט אנשים שחווים את התופעה על בשרם ביומיום. התופעה היא מאוד נפוצה ולמעשה רוב הכאבים בכף הרגל מצביעים על דורבן.

 

האם יש לכם דורבן?

אנחנו לא רופאים, אבל אנחנו כן יכולים להציג מספר תסמינים שיכולים להעיד על דורבן וזה מחייב אתכם לפנות לרופא, אורתופד. הסימנים הראשונים של הדלקת באים לידי ביטוי בכאב חד לאחר מנוחה, בהשכמה בבוקר ודורכים על כף הרגל. הכאב מתבטא בכאב חד בעקב הרגל ולעיתים גם ייתכן ואתם תרגישו את הכאב החד בשני העקבים. המחשבה ישר אומרת לנו שהרגל תפוסה וצריך להפעיל מאמץ פיזי אבל זה תעתוע שרבים חוטאים בו. לאחר פעילות בעוצמה נמוכה עד בינונית הכאב יחלוף, אבל הדלקת ממש לא עוזבת אתכם ולמעשה אף מחמירה. ככל שתפנו מוקדם יותר לרופא ככה ניתן יהיה לטפל בבעיה ולבלום את הכאבים באמצעים שונים.

 

איך מטפלים בדורבן?

צר לנו לבשר, אבל הדרך היחידה להיפטר מדורבן באופן מהיר היא באמצעות ניתוח כירורגי שגם לא סיכויים שלא במאה אחוזים. הדרך השנייה והנפוצה ביותר לטיפול בדורבן היא באמצעות מדרסים מותאמים לכף הרגל. מדרסים הוא מוצר אורטופדי שנועד לפצות על מבנה כף הרגל שלכם כמו קשת גבוהה או גיד אכילס קצר. כאשר אדם מגיע לאבחון במקום מקצועי ומתאימים עבורו מדרסים לדורבן לאט לאט לאחר טיפול כזה הדורבן אמור לעבור. גם אם אין לכם דורבן מומלץ להצטייד במוצר אורטופדי לשמירה על איזון הגוף ובלימת זעזועים בכף הרגל – מדרסים לדורבן.

שימו לב, לא כל המדרסים הם מדרסים שמתאימים לטיפול בדורבן. יש היום מדרסים שניתן למצוא בחנויות הספורט השונות ואלו מדרסים מוכנים, כל מה שנותר הוא לרכוש את המוצר בהתאם למידה שלכם ולהכניס לנעל. עם זאת, המדרסים האלו לא כל כך אפקטיביים בלשון המעטה. מדרסים לדורבן הם מדרסים שמחייבים להיות מותאמים אישית לכף הרגל של הסובל. ללא התאמה אישית המדרסים לא רק לא אפקטיביים אלא גם מזיקים. שימו לב, לעיתים אתם תמצאו מדרסים בשם אחר כמו רפידות, ההמלצה שלנו היא לגשת למקום רפואי בלבד שבונה עבורכם מדרסים בהתאמה אישית מחומרים איכותיים. המדרסים מובנים לא רק בהתאם לכף הרגל, אלא גם בהתאם לבעיה של הלקוח, גילו, משקלו, אופן הפעילות שלו וסוג הנעליים שהוא נועל. אם אתם סובלים מדורבן כדאי שלפני שאתם פונים לכל פתרון כירורגי תנסו מדרסים לדורבן.

קראו עוד: מדרסים לדורבן המלצות

איך מדרסים לדורבן מסייעים בהחלמהאיך מדרסים לדורבן מסייעים בהחלמה?

המדרסים מותאמים אישית לסובל ועשויים קרבון, פולימרים, שעם, עור, גבס ועוד. המדרסים מורכבים מכמה שכבות שונות של עובי ודחיסות ובהתאם לכך יורד הלחץ באזור בו יש דלקת. המדרסים מפזרים את הלחץ באופן שווה לכל כף הרגל ובכך מפחיתים את העומס בעקב שהוא למעשה הראשון שפוגע בקרקע וסופג את הזעזוע והעומס. ברגע בו כל העומס מתפזר באופן שווה על כף הרגל אתם לא תסבלו מכאבים ונזקים עתידיים בחלקים שונים בגוף. בדרך כלל מדרסים לדורבן יהיו גם עם חבישות באזור הדלקת כדי להפחית את הכאב בזמן שאתם נועלים נעליים וצועדים, רצים ויושבים.  התמיכה שיש באזור העקב גם מפחיתה את הכאב וגם מזרזת את ההחלמה של הדלקת.

המחיר של מדרסים לדורבן משתנה בהתאם לחומר ממנו עשויים המדרסים, בהתאם למידות הרלוונטיות ובהתאם לנזק שנגרם עד כה למטופל. לאחר שיבוצע אבחון ימליץ המאבחן אילו חומרים נכונים לבניית המדרסים וייצור עבורכם מדרסים לדורבן בהתאם. המחירים יכולים להתחיל מכ-350 ש"ח ולהגיע לכ-2,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם למספר השכבות, האם מדובר על מדרסים ביומכניים או מדרסים פונקציונליים, דחיסות ועוד. חשוב להימנע ממקומות שמציעים לכם מחירים נמוכים או מדרסים לדורבן שכבר מוכנים מראש ללא התאמה אישית לסובל מהדלקת. מדרסים לדורבן הם השקעה לטווח הארוך, גם כאשר הדלקת כבר אינה ניתן להמשיך להשתמש במדרסים כדי לשמור על יציבה נכונה ועל איזון בעומס על כף הרגל ומניעה של חזרת הדלקת.

מדרסים לדורבן ברגלכאבים בכפות הרגליים יכולים לנבוע מסיבות רבות, כאשר דלקת נחשבת לסיבה מרכזית לכך. כאשר מתפתחת דלקת באזור מסוים של העקב (בדרך כלל בתחתית העקב) נוצרים כאבים שנהוג לכנות בשם דורבן.

הכאבים יכולים להיות מלווים בשינוי מבני באזור העצם, אך לא בהכרח. מי מצוי בסיכון מוגבר לכאבים כאלה? למרבה הפלא לא מדובר רק בספורטאים שאצלם כפות הרגליים סופגות זעזועים ועומסים כבדים. גם אנשים שמרבים בהליכה או בעמידה ולאו דווקא אנשים פעלים עלולים ליפול קורבן לתופעה זו. כיצד ניתן לפתור את הבעיה, לזרז את ההחלמה, להפחית את הכאבים באופן דרסטי ולעיתים אף להעלים אותם? ניתן לעשות זאת באמצעות התאמה של מדרסים לדורבן ברגל.

להתאים את מדרסים לדורבן ברגל

כאשר רוצים להפחית את כאבי הדורבן ולסייע לגוף להתמודד עם הדלקת, מומלץ להעניק לרגל תמיכה טובה יותר. עבור חלק מהמטופלים, אפשר בהחלט לבחור סוג של מדרס שעשוי מחומר רך ובולם זעזועים. מדרס שעשוי סיליקון, למשל, מספק תמוכה טובה לכף הרגל ומצליח לספוג זעזועים שמעצימים את תחושת הכאב. חשוב לדעת שלא רק מדרסי סיליקון יכולים לפתור את הבעיה ויש גם מדרסים לדורבן ברגל רכים אחרים.

מדרס לדוגמא יכול להיות כזה שעשוי משכבות. מדרס כזה לא מגיע כשהוא מיוצר מיחידה אחת ויש להתאים אותו לרגל של המטופל. מדרס בהתאמה אישית יהיה נכון כאשר נעשה ניסיון להשתמש במדרסים מוכנים, מוזלים, ולא התקבלה ההטבה שמצפים לה.

יש לשים לב שמדרס בהתאמה אישית מצריך מהמטופל להטביע את רגלו על גבי חומר שמשמש תבנית. הדבר נעשה במקביל לבדיקת האופן שבו המטופל עומד על רגליו במנוחה ולעיתים נבדקים פרמטרים נוספים כגון אופן הדריכה על כף הרגל בזמן הליכה או בזמן ריצה. מדרסים לדורבן ברגל בהתאמה אישית יכולים להיות מיוצרים מסוגים שונים של חומרים, והם מהווים את הפתרון המעולה ביותר לכל מי שסובל כאבים ולכל מי שסובל מבעיה אורתופדית, כאבי דורבן, קשת גבוהה, פלטפוס.

עבור חלק מהמטופלים, מדרס בהתאמה אישית ישיג תוצאה מיטבית בשלבים. ראשית, מבצעים בדיקה, מדידה והתאמה של מדרס. שנית, המדרס מסופק למטופל לתקופת ניסיון. רק לאחר שמקבלים פידבק מהמטופל מבצעים השלמה של המדרס על פי הצורך.

עבור חלק מהמטופלים שסובלים מדורבן, הפתרון בסופו של דבר יכלול הגבהה לאזור העקב. הגבהה שכזאת יכולה להקל על הלחץ שמוטל על הרצועה ועל העקב עצמו. כאשר המטופל מרגיש בנוח עם המדרס ולא נחוצים עוד שינויים מסוגל הגוף להחלים מהדלקת בצורה מהירה יותר. זה קורה במיוחד אם מקפידים על הפחתה בפעילות הגופנית וביצוע תרגילי מתיחה.

מדרסים לדורבן ברגל חדשים ונעלים חדשות

בכפות הרגליים שלנו ישנם חלקים שונים, יש רצועות, קשתות, אצבעות, כמה וכמה עצמות שחלקן עדינות. כאבי דורבן יתרחשו כאשר רצועה שממוקמת לאורך כף הרגל נמתחת יתר על המידה, לאורך זמן ובשל עומס. כאשר לא מעניקים תמיכה מספקת לכף הרגל, עשויה להתפתח דלקת באזור שבו הרצועה מחוברת לעקב. כדי להפחית את הסיכון לדורבן וכדי לטפל בדורבן שכבר קיים, חשוב להתאים מדרסים לדורבן ברגל חדשים וחשוב גם לשים לב לנעליים שאותם נועלים.

נעלים לא מתאימות, לא נוחות, בוודאי שגם ישנות ומרופטות, אינן מעניקות את התמיכה הראויה לקשתות ולעקב. התאמה של מדרס טוב תשיג את האפקט הטוב ביותר כאשר מקפידים במקביל על שימוש בנעל שאיננה ישנה. נעל שהעקב שלה משופשף, אפילו נעל אורתופדית טובה שימיה הטובים כבר מאחוריה – איננה מומלצת. המליצו לכם על מדרסים לדורבן ברגל? מצוין. שימו לב שגם הנעלים במצב טוב ועד מהרה – תחושו בהבדל.

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לנעלים
מדרסים ייעודיים לנעלי ברפוט – יש חיה כזאת?

גם בתחום ההנעלה היחפה, יש מקום להתאמה אישית ועידון. בשנים האחרונות צץ טרנד חדש: מדרסים המיועדים במיוחד לנעלי ברפוט. תוספות מיוחדות אלו שואפות לשפר את הנוחות, התמיכה והביצועים תוך שמירה על עקרונות המינימליזם וחופש כף הרגל. במאמר זה נתעמק בתכונות והיתרונות הייחודיים של מדרסים המותאמים לנעלי ברפוט

למאמר המלא »
מדרסים למניעת פציעות
מדרסים למניעת פציעות

מדרסים למניעת פציעות מהווים תרומה שאין להתעלם ממנה. יעילות המדרסים במניעת פציעות הוכחה באמצעות מחקרים המדגישים את תפקידם בהפחתת העומס על הגפיים התחתונות ובשיפור המכניקה של כף הרגל. המדרסים המוכנסים לנעליים תומכים, מפזרים לחץ ומתקנים כל חוסר התאמה בתנוחת כף הרגל. עם זאת, חשוב להיות מודע לכך שמדרסים שלא הותאמו באופן מקצועי עלולים להזיק או להחמיר פציעה קיימת.

למאמר המלא »
body
בעיות אורטופדיות נפוצות

בעיות גוף אורטופדיות עלולות להחליש ולהשפיע על חיי היומיום שלנו. הבנת היסודות של מצבים אלה חיונית בחיפוש אחר טיפול מתאים ושמירה על בריאות מיטבית. במאמר זה, נחקור שבע בעיות גוף אורטופדיות נפוצות ונספק סקירה מקיפה של כל אחת מהן.

למאמר המלא »
להזיע יתר על המידה? לפענח את המסתורין של הזעת יתר

הזעת יתר היא מצב רפואי המאופיין בהזעת יתר מעבר לנדרש לוויסות טמפרטורת הגוף. בעוד שהזעה היא תגובה טבעית לחום או למאמץ גופני, אנשים עם הזעת יתר חווים הזעת יתר אפילו בסביבות קרירות או נוחות. מצב זה יכול להשפיע רבות על איכות החיים של הפרט, ולהוביל למבוכה, אי נוחות וחרדה חברתית.

למאמר המלא »