תומך ברך

תומך ברךהמונח תומך ברך בא לתאר סוגים שונים של אביזרים אורתופדיים שנועדו לסייע במגוון נרחב למדי של מצבים. לעיתים, תומך הברך נועד להגן על הברך מפני פגיעה (למשל בקרב ספורטאים).

לפעמים, התומך נועד לספק משען והקלה על אזור פגוע או כזה שנמצא בתהליך של החלמה. ישנם תומכים שנועדו כדי להקל על כאבים שהם תוצאה של מחלה, ניתוח, דלקת של הפרקים. יש גם דגמים שמשולבים במהלך של טיפולים פיזיותרפיסטים. התועלת המקסימלית תצמח לכל מטופל ולכל משתמש כאשר רוכשים תומך מותאם אישית, בסיועו של איש מקצוע – מומחה לאביזרים אורתופדיים.

דגמים למגוון שימושים

יש מגוון רחב של תומכי ברך, חלקם פשוטים ומאוד זולים ואילו אחרים – יותר מורכבים ויותר יקרים. תומכים או מגיני ברכיים מסוימים מולבשים על הברך עצמה ויש כאלה שתופסים אחיזה תחת פיקת הברך. ישנם דגמים שנועדו להוסיף אפקט מחמם המרגיע כאבים או שרירים תפוסים ויש כאלה שכוללים אפקט של מסג' ועיסוי. ישנם דגמים שנועדו לקבע את הברך באופן מאוד חזק ומדויק, לצורך החלמה מפגיעה קשה או מניתוח סבוך. יש מגינים המשולבים עם צירים ויש כאלה שמשולבים עם חלקי סיליקון רכים וגמישים.

תומכי ברך ייעודיים מיועדים לספורטאים ובין אלה ניתן לציין את רוכבי האופניים, אתלטים ואצנים, שחקני כדורגל וכדורסל, שחקני פוטבול, שחקני טניס, גולשי סקי, פעלולנים מקצועיים ואחרים. תומכי ברך לספורטאים יתאימו לפעמים כחלק ממהלך שיקומי רפואי אך לעיתים הם ניתנים כדי למנוע פציעות או נזקים לספורטאים שמתמודדים עם עומס ניכר של אימונים, תחרויות או משחקים. סוג המגן המומלץ צריך להתאים לאופי סוג הספורט, סוג התנועות שמבצעות הברכיים, אופי העצירות, שינויי הכיוון, הפיתולים.

תומכים בהמלצת רופא

לא תמיד נדרש מרשם רפואי לצורך התאמת תומך לברך, אך לעיתים יהיה זה אביזר שהומלץ על ידי רופא מטפל. לפעמים יהיה צורך בתומך שגם מיצב את הברך ומנוע תזוזה, לעיתים יהיה צורך בדגם בעל צירים, ולפעמים יהיה עדיף תומך שמיוצר בשילוב טבעות מסיליקון. ישנם תומכים שעשויים חומר גמיש וגם קשיח. מטרת התומך היא להפחית את העומס שעימו מתמודדת פיקת הברך וכן לתקן סטיות בתנועה שיוצרות כאבים. שימוש בתומך בזמן ביצוע תרגילי חיזוק וייצוב יכול לזרז החלמה.

עבור רבים מהעסוקים בספורט, היו הם התומכים שאפשרו את החזרה לפעילות לאחר פציעה. אם חשים כאב שמפריע לפעילת, התאמת תומך יכולה לאפשר חזרה לשגרת אימונים לא רק לספורטאים מקצועיים אלא גם לאנשים שמתאמנים לצרכי בריאות הגוף ושלוות הנפש. מי שמשתמש בתומך לברך לצרכי אימונים, בדרך כלל יוכל להסיר את התומך לאחר האימון ללא חשש. כאשר יש צורך בתמיכה כחלק משיקום או בשל בעיה כמו דלקת פרקים או שחיקת סחוס, אפשרי שהשימוש בתומך יהיה קבוע ולאורך זמן.

תמיכה בהתאמה אישית

תומכי ברך מגיעים לא רק בתצורות שונות אלא גם במידות שונות. אין כל טעם להשקיע ברכישת תומך ברך אם לא משקיעים גם בהתאמה הראויה. לא לחינם מומלץ לרכוש את האביזר האורתופדי הזה במכונים אורתופדיים מקצועיים. במכונים כאלה ניתן להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בהתאמת אביזרים אורתופדיים התואמים את אופי הכאב או סוג הפציעה מהם סבול המטופל.

איש מקצוע מנוסה ייטיב להתאים את התומך המתאים על פי גיל, מין, מבנה הרגל ופיקת הברך. שימוש בתמיכה לא מתאימה יוכל להביא תועלת חלקית בלבד ולעיתים אפילו יגרם נזק. התאמה טובה ונכונה תוכל למנוע כאבים, לשחרר אזורים תפוסים, להקל על תהליך החלמה של דלקות וריפוי שלאחר ניתוח.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!