מי צריך מדרסים?

מי צריך מדרסים?מרבית הנעלים שכולנו נועלים לא נוצרו באופן אידיאלי ביותר, על פי תבנית כף הרגל של האדם הנועל אותם. משום כך, אנשים רבים מדווחים על אי נוחות בשעה שהם נדרשים לנעול נעל לפרק זמן ארוך.

במקרים כאלה, ניתן להמליץ על שילוב בין הנעל לבין מדרס, שמשפר לאין ערוך את הנוחות בזמן הליכה, עמידה או ריצה. אך האם מדרסים נועדו אך ורק לאנשים שמרגישים שהנעל לא יושבת באופן המדויק ביותר ולא מספקת את המדרך המושלם? מסתבר שמדרסים יכולים להועיל לשורה שלימה של אנשים, חלקם בהחלט יכולים להיקרא גם מטופלים, אנשים שנמצאים בתקופת החלמה או שיקום וכן כאלה הסובלים מכאבים.

המדרס כמענה אורתופדי

רבים זקוקים למדרסים, בין היתר מבוגרים וילדים, ספורטאים ומחלימים. בראש ובראשונה, זקוקים למדרסים אנשים בעלי כאבים, ליקויים או פציעות על רקע אורתופדי. בעיה אורתופדית שניתן לפתור על ידי מדרסים כוללת למשל רגל שטוחה (פלטפוס), קריסה של הקשת האורכית, או קיומה של קשת מוגבהת שמובילה לכאבים ולאי נוחות. גם בוהן קלובה או עקמומיות בעזור העקב יכולים להביא לצורך במדרסים.

מצב אורתופדי נוסף שבו מומלץ לעשות שימוש במדרסים הינו כאבי גב. יכולים להיות אלה כאבים בגב התחתון או באזור הגב העליון והצוואר, ובדרך כלל יש מעורבות של יציבה ושיווי משקל. לצד חיזוק שרירים מייצבים, גם השימוש במדרסים מאוד מומלץ. מדרסים יכולים לסייע לאנשים שבשל מבנה הרגל והעקב יש להם נטייה לנקע. מדרס יכול להועיל גם לאנשים שיש להם שינוי מבני שנקרא דורבן וכן לאנשים שסובלים מדלקות בכפות הרגלים או דלקת פרקים. למותר לציין שגם מי שסובל מנפיחות ברגל או מפצעים (למשל בשל סוכרת) יכול להיעזר במדרס שהותאם למצבו.

מדרס לעוסקים בספורט

אנשים שעוסקים בספורט נחשבים לבריאים מהממוצע ובדרך כלל זה בהחלט נכון. יחד עם זאת, ספורטאי שמעמיס על גופו מאמץ ניכר עשוי לסבול מפציעות וכאבים שונים. התאמה של מדרס לנעלי הספורט יכולה למנוע פציעות מסוגים שונים וכן כאבים. מדרס יכול לשפר את מנח הרגל ובכך למנוע אובדן שיווי משקל או נקע. מדרס יכול לשמש כבולם זעזועים ובכך להגן מפני שרירים תפוסים, כאבי גב ופגיעות בברכיים.

מדרסים מומלצים מאוד לאנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע, לאצנים, לשחקנים במגוון משחקי הכדור, לטניסאים, לאתלטים. חשוב להתאים את המדרס לסוג הספורט ולפעילות הגופנית ויש הממליצים על שימוש גם בקרב ילדים. כמעט מיותר לומר שספורטאים בעלי ליקוי כגון רגל שטוחה או כאלה שחוו פציעה, קרע ברצועה, דלקת בגיל אכילס וכיוצא באלה, זקוקים בדרך כלל למדרסים מותאמים אף יותר מאחרים.

מדרסים כמענה שיקומי

פעמים רבות יהווה המדרס פתרון מומלץ מאוד לאנשים שזקוקים למענה מתאים כחלק משיקום רפואי או החלמה מפציעה. דוגמא לכך ניתן למצוא בקרב אנשים, חיילים ולעיתים גם ספורטאים שסובלים משברי הליכה או שברי מאמץ. שברים כאלה, שהם למעשה מעין סדקים בעובי שערה שמופיעים בעצמות כף הרגל, נובעים מעומס רב ומרוכז שהוטל על העצם.

כאשר העומס מוטל על כף הרגל פעם אחר פעם, בתקופות זמן ארוכות של שבועות או חודשים, העצם לא יכולה לשקם את עצמה באופן טבעי. מנוחה ממאמץ והתאמת מדרס יספיקו, בדרך כלל, כדי להניח לעצם לשקם את עצמה. בנוסף, מדרסים יכולים להיות מתאימים לשיקום גם לאנשים שעברו תהליך טיפולי לרבות התערבות כירורגית. למנותחי גב, למנותחים בכפות הרגליים, למחלימים מפציעות, מדרסים יכולים להוות חלק חשוב מתהליך השיקום, לעיתים לצד אביזרים אורתופדיים נוספים כגון חגורת גב או סדים ומקבעים.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!