נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיותקשה להפריז בחשיבות היתרה שיש לנעלים על איכות החיים של כולנו, על בריאותינו. נעליים טובות נחוצות בכל גיל, כאשר איכות מיוחדת ישנה לנעליים אורטופדיות.

נעל מסוג זה תועיל מאוד לאנשים שסובלים מכאבים בכפות הרגליים, אבל היא נחוצה לא פחות מכך גם לאנשים הסובלים מבעיות בברכיים, פגיעה בסחוס שבברך, לאנשים הסובלים מכאבי גב או נזק בחוליות.

נעל אורטופדית נועדה לסייע לשמור על יציבה נכונה של הגוף. דווקא בתקופה שבה אנשים רבים כל כך מעדיפים את המראה האלגנטי על פני נוחות ובריאות, חשוב להזכיר שנעילת נעליים לא בריאות לאורך זמן יכולה להזיק לרגליים ואפילו לגוף כולו. זה גם המקום גם לציין שישנן נעליים אורטופדיות שהן גם נוחות ובריאותיות וגם בעלות חזות יפה ואופנתית.

איך בוחרים נעלים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות כדאי לבחור בהתאם למאפיינים שונים. ראשית, חשוב כמובן להקפיד על מידת הנעליים. גם הנעליים הטובות ביותר לא תהינה בריאות או נוחות כאשר הן לוחצות יתר על המידה או כאשר הן יותר מדי גדולות. למותר לציין שמי שמשתמש במדרסים רפואיים או לפי מידה צריך לבחור נעליים מעט ארוכות גדולות מהרגיל.

בנוסף למידת הנעל מבחינת אורך, חשוב להיות ערים לחשיבות מידת הנעל גם לרוחב. זהו עניין שרבים לא מועדים אליו. נעל שלוחצת על צידי הרגל פוגעת ביציבה ומובילה לכאבים. יש גם לשים לב שבחירה בנעל אורטופדית כזאת או אחת היא פונקציה של אופי הפעילות הצפויה. יש נעליים אורטופדיות שנועדו לפעילות ספורטיבית מאומצת. יש נעליים שנועדו להליכות ממושכות. יש נעליים שנועדו לאנשים שמרבים בעמידה וזקוקים לפתרון למניעת עייפות בכף הרגל ולשיפור זרימת הדם גם ללא תנועה מרובה.

במהלך הבחירה בנעל אורטופדית כדאי לשים לב לעובדת קיומם של מאפיינים שונים של כפות הרגליים. יש נעלים שתהיינה טובות לצורך תמיכה ברגל לאנשים בעלי קשת מוגבהת. יש נעלים שמספקות תמיכה מתאימה לאנשים שמרגישים לחץ באזור העקב או כאלה הסובלים מבעיות אורטופדיות שונות כגון כאבים בגב או בצוואר. חשוב לזכור שנעל טובה צריכה לספק תמיכה ואיזון לגוף כולו. נעל לא מתאימה, אפילו נעל יוקרתית אך בעלת מבנה לא מספק, תביא עם הזמן לפגיעה בגב, לשרירים תפוסים, לפעמים אפילו לעיוותים באצבעות של כף הרגל.

נעליים לרגליים בריאות

אם אתם סובלים מבעיית יציבה, אם אתם מרגישים תחושה של נימול בכפות הרגליים, אם אתם סובלים לעיתים קרובות מנקע, בכל המקרים הללו נעל אורטופדית בעלת תמיכה טובה תועיל לכם מאוד. נעליים אורטופדיות מתאימות יסייעו לאנשים שסובלים משברי הליכה, מכאבים בשל דלקות מפרקים מנטייה לצדדים של הבוהן ולעיתים שלאצבעות נוספות בכף הרגל.

יש נעליים אורטופדיות שמיועדות במיוחד לעוסקים בספורט, לרבות אצנים, רוכבי אופניים, טניסאים או שחקני משחקי כדור. יש נעלים שיפחיתו כאבים שהם תוצאה של פגיעת מיניסקוס, פריצת דיסק, פציעת ספורט. כדאי לשים לב שנעלים אורטופדיות בנויות כך שתיווצר תמיכה בכף הרגל כולה, כך שתהיה חלוקת עומס נכונה על כל המדרך. אם עד כה סבלתם מרגליים כואבות או עייפות, אם אתם חשים בסוף היום שהעקב כואב, אם יש לכם בצקת או נפיחות ברגל פעם אחר פעם – נעלים אורטופדיות ישימו לכך סוף.

גם איכות יש לתחזק

לסיום נזכיר שנעליים טובות, גם הטובות ביותר, אינן מחזיקות לנצח, במיוחד אם המטרה היא להשתמש בהן כנעלי עבודה לטווח הארוך. תקופת השימוש של הנעל תלויה כמובן בסוג הפעילות וברמת המאמץ וכן בהרגלי ההליכה ואופן היציבה. בכל פעם שהנעל כבר לא מספקת תמיכה כבעבר, חשוב להחליף את הנעל החדשה בישנה. כך, האפקט הבריאותי והמועיל יהיה מקסימלי, במיוחד כשבוחרים נעלי עבודה אורטופדיות.

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

צרו איתנו קשר

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

למאמר המלא »

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

למאמר המלא »

מידע נוסף

שיקום איברים

שיקום איברים הוא תחום חדש ומרגש ברפואה מודרנית המבטיח התקדמות גדולה בבריאות ובריאות. על ידי שימוש בטכניקות וטכנולוגיה מתקדמות, מדענים מסוגלים לשחזר איברים ורקמות שנפגעו

קידום אתרים לרופאים

המכון לאורטופדיה הוא עמותה ללא מטרות רווח המציעה טיפול אורטופדי לבלתי מבוטחים וללא מבוטחים. לעתים קרובות קשה למצוא את המילים הנכונות לתאר את מה שהמכון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!