מדרסים לנקע

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לנקענקע בכף הרגל, בעיקר באזור הקרסול, עשוי להיות פגיעת ספורט קלה, אך לא תמיד. זוהי פציעה נפוצה מאוד. ישנם כאלה שחווים מצבי נקע חוזרים ונשנים.

יש גם נקעים שמתרחשים בשל סיבות אנטומיות כגון עיוות של כף הרגל, קשת גבוהה מדי או לחילופין – פלטפוס (רגל שטוחה). על מנת להקטין באופן ניכר את הסיכון לנקע, על מנת להקטין באופן ניכר את הסיכון לפציעה, לקרעים ברצועות או ברקמות חיבור, ישנה אפשרות להשתמש במדרסים מיוחדים.

במידה ואתם עוסקים בספורט מקצועי או משחקים במשחקי כדור כתחביב, במידה ואתם עוסקים בטניס, התעמלות או אירובי וכן אם סבלתם יותר מפעם אחת מנקע – מדרסים לנקע יוכלו להיות בעלי תועלת רבה עבורכם.

לשמור על הרצועות

באופן תיאורטי, כל אדם יכול לסבול מנקע, בכל אחד מהמפרקים. באופן מעשי, מרבית הנקעים פוגעים במפרק הקרסול בכף הרגל וזאת כתוצאה מתנועה לא טובה או מאוד חזקה. בקרב אנשים שכבר סבלו ממצב של נקע אחד או יותר, מצב של נקע חוזר עולה בסבירות ניכרת. על אף שפעמים רבות מדובר במצב קל, הרי שנקע גם יכול להיות חמור יחסית ולהוביל לקרע חלקי ואפילו מלא ברצועות.

כיצד ניתן לשמור על בריאותן ושלמותן של הרצועות? כיצד ניתן להפחית את העומס המוטל עליהן ולמנוע תזוזה לא נכונה של כף הרגל? במדיה רבה, ניתן לעשות זאת באמצעות מדרסים לנקע. מדרסים כאלה יכולים להיות בעלי משמעות רבה במיוחד לאנשים שעוסקים בספורט, אתלטים, אצנים, מתעמלים, שחקני כדורגל.

גם צעירים וילדים עשויים לסבול מנקעים, כך שכדאי לדעת שהתאמת מדרס יכולה להועיל בטווח גילאים רחב במיוחד. למי עוד מדרסים יכולים להועיל? גם לחיילים, בפרט בחילות השדה, מדרסים הם אביזר מקובל ומומלץ. מדרסים יכולים להיות גורם חשוב מאוד במניעת או בהפחתת הסיכון לפציעות נוספות, לרבות שברי הליכה וכן מצבים דלקתיים.

טיפול ומניעת נקעים

הטיפול בנקע צריך להיות מותאם לעוצמת הפציעה. כאשר הפציעה קלה, כאשר קיימת בעיקר נפיחות ולא קיים קרע ברצועה, מנוחה וקירור המקום תהיה מספקת. כאשר קיים קרע ברצועה, לעיתים מנוחה תספק וישנם מצבים שבהם יומלץ על תרופות בעלות השפעה אנטי דלקתית.

במידה והנקע הביא לפגיעה רצינית יותר, כגון קרע מלא של הרצועה, בהחלט יתכן שיומלץ על ניתוח. שימוש מבעוד מועד במדרסים מתאימים יוכלו להפחית את סיכוני הפציעה ולא פחות חשוב – להקטין את חומרת הפציעה במידה וזו התרחשה.

מדרסים לנקע יכולים להיות חשובים גם כטיפול מונע וגם כחלק מתהליך ההחלמה. מדרסים יכולים להביא עימת תועלות מגוונות כגון חלוקת משקל טובה יותר ומניעת פגיעות גם במפרק הברך, בסחוס, בגידים. מכיוון שרבים מאובחנים כבעלי קשת גבוהה או פלטפוס, יש להדגיש שמדרס יוכל לסייע גם במצבים כאלה שמקושרים לעלייה במקרי הנקע וסיכון לפגיעות נוספות. מדרס יכול למנוע קריסה של קשת הרגל והוא יכול לתקן את מנח הרגל.

מומלץ – מדרס יעיל

מדרסים כדאי להתאים באופן הנכון. יש מדרסים שעשויים מחומרים קשיחים ואילו אחרים – רכים יותר. יש מדרסי שכבות ומדרסי סיליקון, יש מדרסים בהתאמה אישית ויש כאלה שניתן לרכוש כפי שהם. מדרסים שמתאימים באופן אישי לכל מטופל ניתן לייצר בהתאם למבנה הרגל, על פי יציקה שהופקה מגבס או בהטבעת הרגל בחומר אחר.

כאשר מייצרים מדרס לפי הזמנה ניתן לספק אותו לתקופת ניסיון כאשר לאחר מכן ניתן להכניס שינויים קטנים לצורך התאמה מושלמת. מדרס לא חייב להיות יקר בכדי להיות יעיל, אך חשוב שהוא יהיה יעיל בכדי למנוע פגיעות וכדי לשמור על הרגלים, הברכיים והגב.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.