שרוולי לחץ

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

שרוולי לחץאביזרים אורתופדיים שונים שפועלים על לחץ נועדו בין השאר כדי לפתור בעיות במחזור הדם, מצבים של פקקת, בצקת בכפות הרגליים, לעיתים גם כיבים.

עם השנים התברר שלצד היתרונות הרפואיים הגלומים בשימוש באביזרי לחץ כגון גרביים אלסטיות, יש אפשרות לסייע באביזרים בשם שרוולי לחץ גם לאנשים שעוסקים בפעילות מאומצת במיוחד, למשל ספורטאים.

כפי שגרבי לחץ (גרביים אלסטיות) משפיעות על כלי דם באמצעות יצירת לחץ על שטח הפנים של העור, כך פועלים גם שרוולי לחץ. יחד עם זאת, השרוולים, בניגוד לגרביים אלסטיות, נועדו בדרך כלל להפעיל לחץ עיקרי באזורים גבוהים יותר של הגפיים – שוק עליונה, ירך. השרוולים יכולים ליצור לחץ באזורים נבחרים ובהתאם לצורך.

שיפור הישגים ומניעת פציעות

השימוש בשרוולי לחץ יכול להיות יעיל מאוד הן בקרב ספורטאים הישגיים והן בקרב אנשים שעוסקים בפעילות מאומצת, עמידה ממושכת, הליכה מרובה וכדומה. בין היתר, השימוש במקובל מאוד בענפי ספורט כגון ריצה, משחקי כדור למיניהם, רכיבה על אופניים, אירובי. השימוש בשרוולים מביא עימו יתרונות רבים ובהם למשל שיפור ההישגים של הספורטאי ביחד עם מניעת פציעות.

באמצעות שיפור מחזור הדם בעורקים ובוורידים יכול הספורטאי שזקוק להרבה חמצן להגיע לביצועים טובים ולאורך זמן. בנוסף, נרשם שיפור בזמן ההתאוששות שלאחר האימון או התחרות. שיפור זמן התאוששות משמעו הפחתה בכאבי שרירים, הפחתה בהתכווצויות השרירים, פינוי מהיר יותר של חומצה הגורמת להתכווצויות.

התאמת שרוולי לחץ יכולה להועיל גם מבחינות נוספות. למשל, הם יכולים לשפר את היציבה ולספוג את הזעזועים שמשפיעים על כפות הרגליים, על הברכיים. יש שרוולים שאותם מלבישים לצורך תמיכה בשוק, בירך, בעקב או בברך. אפשר בהחלט להשתמש בהם כדי לשפר את פעולתם של מדרסים רפואיים או ספורטיביים. בין המשתמשים ראוי לציין את הדיווח על הקטנת כאבים ויש המדווחים גם על מהירות משופרת בהחלמה מפציעות ספורט שונות וריפוי מצבים דלקתיים. ידועה תועלת במניעת קרישי דם, תחושה של נימול בכפות הרגליים, נפיחות.

לא רק לספורטאים

לא רק לספורטאים שרוולי הלחץ יכולים להועיל. ישנם מצבים שבהם דווקא אנשים שכלל אינם פעילים מרגישים סחרחורת או נפיחות ובצקת בגפיים התחתונות. אנשים שעובדים הרבה בישיבה, אנשים שמרבים לטוס, אנשים שאינם יכולים להיות פעילים בשל סיבות בריאותיות ורפואיות. שרוולי לחץ יכולים להועיל גם במקרים כאלה, בזכות היכולת להפעיל לחץ מתון על הוורידים ולשפר את לחץ הדם בעורקים. כך, פחות דם נשאר לאורך זמן באזור כפות הרגליים והשוקיים וזרימת הדם משתפרת.

ראוי לשים לב שעוצמת הלחץ של שרוולי לחת שונים איננה אחידה. את השרוול חשוב להתאים למידת הרגל, הירך או השוק, חשוב שהלחץ לא יהיה מוגבר יתר על המידה ויש משמעות גם לתחושה של המשתמש לאורך זמן. והיכן מוצאים את אותם שרוולי לחץ? ומי יכול לסייע בהתאמה הנכונה? אפשר להשיג את כל האביזרים והעזרים הדרושים במכונים אורטופדיים שמספקים גרבי לחץ ושרוולי לחץ. אנשי מקצוע מנוסים יכולים להתאים לכל אחד את האביזר האורתופדי שיתאים לו ויהיה עבור האפקטיבי ביותר.

לבישה נכונה

את שרוול הלחץ חשוב ללבוש בצורה נכונה, כדי שהאפקטיביות שלו תהיה הטובה ביותר. עבור העוסקים בריצה, למשל, חשוב שהשרוול ילחץ היטב על אזור שנקרא גיד אכילס (האזור שמעל העקב) וכן על שריר התאומים. חשוב שהשרוול יהיה מתוח היטב, שלא יהיו בו קפלים או קיפולים. יש לציין שיש שרוולי לחץ המשולבים עם גרביים, הללו יכולים להיות גבוהים עד לגובה ברך ואף למעלה מכך. גם אלה צריכים להיות מתוחים היטב בזמן השימוש.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »