מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

דלקת מפרקים שגרונית היא מחלה אוטואימונית וכרונית אשר פוגעת במפרקים השונים בגוף. זוהי מחלה המלווה בכאב רבמדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית אך בעזרת טיפול מתאים ניתן לשלוט ברף הכאב ובהתקדמות המחלה. מעבר לטיפול התרופתי, שימוש במדרסים יכול לסייע בהקלה בכאב, בחוסר הנוחות המורגשת וייתכן שאף יסייע בהאטה של שחיקת המפרקים.​

ישנם סוגים רבים ומגוונים של מדרסים אשר יכולים לסייע לחולים בדלקת מפרקים שגרונית, מגוון חומרי גלם ומגוון סוגים. איך לבחור את המדרס הנכון? איזה סוגי מדרסים קיימים? המשיכו לקרוא וגלו עוד.

האם מומלץ לחולים בדלקת מפרקים שגרונית להשתמש במדרסים?

הבעיה העיקרית עליה מתלוננים חולים בדלקת מפרקים שגרונית היא הכאב הבלתי נסבל שהם חווים כל יום. מאחר וזהו התסמין הקשה ביותר רוב הטיפולים המוצעים בשוק מתמקדים בטיפול בכאב. גם מדרסים מסייעים עם תסמין זה.

המדרסים מסייעים בהפחתת הכאב וכן מסייעים להגן על המפרקים משחיקה. המדרסים משנים את הצורה בה המשקל מועמס על הרגל ובכך מסייע בהורדת הלחץ מאזורי הדלקת.

חשוב לציין שלכל כף רגל יש מבנה שונה, צורת הדריכה עליה שונה והעומס של משקל הגוף מועמס עליה באופן שונה, לכן ישנה חשיבות גדולה לכך שהמדרס יותאם באופן אישי וספציפי לכל אחד.

הסוגים והחומרים מהם עשויים מדרסים

ישנן שיטות רבות ליצור מדרסים. חלקן כלליות, ההולכות לפי מידות נעליים, אולם, מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית מומלץ לא לבחור באופציה זו ובמקום זה לרכוש מדרסים המותאים אישית למידתם ולצרכיהם.

בהתאם לצורך של הקונה כך גם יוחלט על סוג החומר ממנו מיוצר המדרס. למשל, אנשים הסובלים מבעיית הזעה בכפות הרגליים יוכלו לרכוש מדרסים העשויים משעם. מדרסים העשויים מחומרים יותר אלסטיים יוכלו לשמש ספורטאים ואנשים אשר רצים המון, זאת בשביל לסייע בבלימת העומס של הגוף על הרגליים בזמן מאמץ.

ישנם מדרסים המיוצרים ממספר שכבות וישנם מדרסים המיוצרים כיחידה אחת. ישנם מדרסים המציעים אקסטרה תמיכה באזור העקב או עם פיצ׳רים שיסייעו לייצב יותר טוב את הרגל.

כיצד בוחרים ומתאימים המדרס האופטימלי בשבילכם?

בכללי ישנם שני סוגים של מדרסים המתאימים ביותר לחולים בדלקת מפרקים שגרונית – מדרסים קשים ומדרסים רכים. אם אינכם בטוחים מה מתאים לכם, יש להתייעץ עם מומחים במכון ליצירת מדרסים לפני הרכישה.

מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית אין לרכוש, לנסות ואז להחליט. אופציית ניסוי וטעייה לא מתאימה במקרה זה. יש לפנות למומחים ביצירת מדרסים ולתת להם כמה שיותר פרטים.

יש להסביר למכון המתמחה ביצירת מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית את הדברים הבאים:

  • מהי מטרת המדרס – חשוב להסביר שמדובר בדלקת מפרקים שגרונית.
  • היכן בדיוק מורגש הכאב – צריך להיות מדוייקים במיקום הכאב בכדי שהמומחים יוכלו ליצור את המדרס שיסייע באופן מקסימלי. אם הכאב מורגש באזור העקב, בכל כף הרגל או בעצמות המפרק, כל פרט כזה יכול לסייע בהכנת המדרס הטוב ביותר עבורכם.
  • אם ישנם כאבים במקומות אחרים בגוף – אם אתם חשים כאב בגב, בברכיים או באגן חשוב מאוד לציין זאת.

המומחה למדרסים יקח את המידה שלכם וייצור תבנית של כף הרגל שלכם. בדרך כלל תבדקו גם בתנועה, בישיבה וגם בעמידה סטטית זאת בכדי לבחון את כל התנוחות האפשריות.

מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית מומלצים מאוד ויכולים לסייע גם בהפוגת הכאב וגם בשמירה על המפרקים משחיקה. לחולים בדלקת מפרקים שגרונית אין זה מומלץ לקנות מדרס גנרי, אלא מומלץ ללכת למומחים ביצירת מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית שיכינו לכם את המדרסים בדיוק למידות שלכם ובדיוק לצרכים שלכם.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »