ענף המדרסים פרוץ והמועצה לצרכנות קוראת להסדרה מהירה

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים, אותו אביזר חשוב המסייע לאנשים על ידי תמיכה נכונה בכפות הרגליים מה שקשור באופן ישיר לבריאות השלד, שמשפיעענף המדרסים פרוץ והמועצה לצרכנות קוראת להסדרה מהירה על היציבה, הברכיים, הגב ובכלל על הגוף. אותו אביזר אשר ניתן לקנות במחיר מוזל כאשר ניתן מרשם מרופא אורתופד, מרשם עמו ניגשים למכון אשר מייצר מדרסים מותאמים באופן אישי לאדם ולצרכים האישיים שלו, במטרה להקל במקרים שונים כמו כאבי גב, כאבי ברכיים שברי מאמץ, דורבן וכדומה. יש גם מדרסים מוכנים, מה שנקרא מוצר מדף אותם ניתן לרכוש בחנויות מסוימות אך הם אוניברסליים ולא מותאמים ספציפית למבנה כף הרגל של האדם ובגדול לאנשים אשר זקוקים למדרסים עדיף לרכוש מדרסים המתאימים להם באופן אישי.

מדוע כה חשוב להסדיר את ענף המדרסים?

מדרסים נחשבים סוג של מוצר רפואי שכן הם מוגדרים מוצר אורתופדי ומיועדים לסייע לאנשים במגוון בעיות לרוב בריאותיות הנובעות או קשורות לכפות הרגליים וליציבה. משום שנושא ענף המדרסים עדיין פרוץ ואין הסדרה חוקית בתחום אנשים רבים נופלים קורבן כאשר רוכשים מדרסים אשר אינם מתאימים להם, הם פעמים רבות משלמים מחירים מופרזים מבחינת עלות המוצר. המחיר אותו הם משלמים עלול במקרה הטוב להיות קשור רק לסכום הכסף הנכבד שהם משלמים אך במקרה הגרוע הם יקבלו מוצר שעלול לגרום להחמרה של המצב הקיים בגינו פנו מלכתחילה לרכוש מדרסים. קראו: כמה עולים מדרסים?.

בארץ קיימים מכונים רבים ואנשים המגדירים את עצמם מומחים בתחום אשר פועלים בצורה לא מפוקחת, ללא הסדרה, ללא הנחיות מסודרות, ואנשים רבים נופלים בפח ונפגעים כאשר רוכשים באחד מהמקומות הללו. נכון שלא כל המקומות המוכרים מדרסים מתנהלים בצורה כזו, אך מספיק שיש כמה מקומות שגורמים נזקים בריאותיים לאנשים, לעיתים נזקים בלתי הפיכים, ובשל כך יצאה קריאה של המועצה לצרכנות להסדיר את נושא הפיקוח על ענף המדרסים כך שיהיה פיקוח ובקרה.

מה יבטיח פיקוח מסודר בענף המדרסים?

כמו בתחומים רבים חקיקה מסודרת שכוללת פיקוח זו אחת הדרכים לצמצם פגיעה בצרכנים, בין אם מבחינה של פיקוח על מחירי המוצרים ובין אם פיקוח על איכות המוצר ועמידה בקריטריונים ליצור, בעיקר כאשר מדובר על מוצרים חשובים מבחינה בריאותית.
כפי שמשרד הבריאות מפקח על המזון אותו אנו רוכשים בין אם מזון המיוצר במפעל ונמכר בסופר שעומד בקריטריונים מסוימים מבחינת רכיבים שהוא מכיל או לא, מזונות הנמצאים תחת פיקוח ונמכרים במחיר מסוים, בין אם מסעדה שעומדת בקריטריונים והנחיות שעוזרות לשמור על בריאות הסועדים, או חברה המייצרת מוצרי קוסמטיקה ואיפור כך שיכילו רכיבים שאינם פוגעים ויש פיקוח על תהליך היצור שלהם, כך חשוב כי יהיה פיקוח ובקרה בנושא של יצור ומכירת מדרסים.

מה ניתן לעשות על מנת לצמצם פגיעה כל עוד אין פיקוח בתחום?

כל עוד אין חקיקה ופיקוח מוסדרים חשוב כי כל אחד ייקח אחריות על עצמו וינקוט את מקסימום הצעדים שהוא יכול כדי לצמצם את הפגיעה כתוצאה מרכישת מדרסים לא מתאימים. כדי לעשות זאת כדאי קודם כל לבדוק מול בית העסק מיהם הגופים מולם הוא עובד ועם מי יש לו הסדרים, ככל הנראה עסק אשר עובד עם משרד הביטחון או קופות החולים השונות או מול חברות ביטוח מתנהל על פי סטנדרטיים גבוהים יותר ומקפיד על חומרים איכותיים, תמחור הוגן ושירות טוב בעוד שעסק שאינו עובד עם גופים גדולים ומוכרים לעיתים פחות יקפיד על סטנדרט המוצרים, האיכות שלהם וכדומה. ניתן לעשות סקר שוק וללמוד על סוגי המדרסים הקיימים וכמובן לקבל המלצות מאנשים היכן כדאי לקנות מדרסים.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »
מדרסי ג'ל
מדרסי ג'ל

אנשים רבים סובלים מבעיות בכף הרגל שלהם, שבהיעדר טיפול עלולות לגרום לבעיות בריאותיות רבות, כולל יציבה שגויה ונזקים מצטבעים המשפיעים על הגוף. החדשות המעודדות הן

למאמר המלא »