מדרסי גרפיט

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסי גרפיטאנשים רבים זקוקים למדרסים, כאביזר סיוע ותמיכה בלקות מולדת בכף הרגל, מחלה נרכשת, בפציעה או שחיקה טבעית של כף הרגל.

היות וכף הרגל מועדת למגוון פגיעות, ניתן למצוא סוגי מדרסים רבים המיוצרים משלל חומרים, לשם טיפול יעיל וממוקד באזור הפגוע.

תמיכה נאותה – תפקיד המדרסים הוא  לתמוך בכף הרגל ולסייע בייצובה באמצעות רפידה מותאמת אישית, בהסתמך על מבנה כף הרגל וסוג הפגיעה. מדרסי גרפיט מיוצרים מחומר נפוץ המשמש להכנת מדרסים, כולל מדרסים ביומכניים הידועים כמדרסים קשיחים, ומיוצרים אף הם מגרפיט.

ייחוד מדרסי גרפיט

מדרסי גרפיט הם מדרסים קלים וגמישים העשויים מגרפיט – חומר שכבתי ואוורירי המורכב מפחמן. הרכות של הגרפיט, זאת בניגוד לחומרים אחרים כמו יהלום המורכבים גם כן מפחמן, וכן תכונותיו השונות וביניהן מוליכות חשמלית, מאפשרות לעשות בו שימוש לצרכים, רבים בין אם מדובר במילוי עפרונות, ייצור מחבטי טניס או כחומר סופג רעלים.

מדרסי גרפיט  מיועדים למגוון רחב של פגיעות בכף הרגל, כאשר לרוב הם מותאמים עבור ספורטאים הזקוקים לתמיכה מאוזנת בכף הרגל, ומסייעים במקרים של קשת אורכית המתבטאת בגמישות יתר. מדרסים אילו מיוצרים בדרגות קשיחות שונות, זאת בהסתמך על נתוני הרגל, מידת פעילותה ואופי הפגיעה של כל מטופל.

מדרסים אילו נחשבים נוחים מאוד, שכן החומר האוורירי מממנו הם מיוצרים מקנה להם קלילות רבה, זאת לצד עמידות לאורך זמן.

מדרסי גרפיט לספורטאים

אנשים רבים העוסקים בפעילות גופנית, כולל ספורטאים מקצועיים או בחובבניים, מסתייעים במדרסים לסיוע ותמיכה בפציעות ספורט כאלה ואחרות ובכדי לשמור על תנועתיות תקינה של כף הרגל. ספורטאים רבים העוסקים בפעילות גופנית רציפה מועדים לפתח ליקויים רבים בכף הרגל, ובמיוחד שחיקה מתמשכת, המתבטאת בגמישות יתר של כף הרגל ושיבוש במעבר בין תנועת של הרגל כלפי פנים לשלב בו היא אמורה להתקשח ולהתגלגל כלפי חוץ.

מצב זה עלול להשפיע באופן ניכר על התפקוד ולפגוע ביציבה תקינה של הגוף, לרבות פגיעה אורטופדית באיברים שונים המסתייעים בתמיכת כף הרגל, בין אם מדובר בברכיים, באגן או בגב. שימוש במדרסי גרפיט בפרט מונע מצבים אלו ומסייע בתפקוד התקין של כף הרגל, שכן מדרסים אלה משלבים גמישות וקשיחות גם יחד ומחזיקים מעמד לאורך זמן.

אמנם סוגי הספורט השונים מצריכים מדרסים בדרגות קשיחות שונות, שכן כל ענף ספורט בא לידי ביטוי בתנועתיות שונה של כף הרגל, אך מדרסי גרפיט מסייעים לספורטאים השונים באמצעות שילוב איזון אופטימלי, קשיחות וקלילות.

התאמת מדרסי גרפיט

מומלץ להזמין את המדרסים בהתאמה אישית, לשם יציקת תבנית מותאמת בהסתמך על נתוני הרגל ואופי הפגיעה. עם זאת, התאמה אישית מתבצעת בעיקר כאשר מדובר במדרסים חצי קשיחים, כך שאם המדרסים הם ביומכניים קשיחים, המכילים משטח עליון המבוסס על גרפיט, קיים קושי לשנות את תבנית המדרס, אם אינו תואם באופן מוחלט לכף הרגל.

יצירת מדרסי גרפיט בהתאמה אישית מצריכה עבודה מדוקדקת, זאת לצורך יצירת איזון אופטימלי בין המשטח הקשיח של המדרס לחלקיו הגמישים יותר, שכן מדרס מאוזן ומותאם מסייע לייצוב ותמיכה כף הרגל. מומלץ לפנות למכון אורתופדי מקצועי המיומן ביצירת מדרסי גרפיט, במקביל לבדיקה מעמיקה של כף הרגל לצורך התאמה אופטימלית של המדרס.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.