מדרסים לנעליים צבאיות

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לנעליים צבאיותנעליים צבאיות הן נעליים הדוקות, כבדות ובדרך כלל מיוזעות. בצבא מבצעים פעילות מאומצת רבה ונעליים לא נוחות מקשות על כך. על ידי הוספת מדרסים לנעליים צבאיות ניתן להקל על כאבי רגליים ולטפל שליקויים ביציבה, בחלוקת עומסים ובפיזור הלחצים על כף הרגל. צריכים מדרסים לנעליים צבאיות? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

מהם מדרסים?

לפני שנסביר על מדרסים לנעליים צבאיות, כדאי להבין מהם מדרסים. מדרסים הם אביזר אורטופדי שנועד להקל על ליקויי יציבה ולטפל בבעיות בכף הרגל. המדרסים, שמוכנסים לנעלי ספורט בדרך כלל, מסייעים בשיפור היציבה, בהפחתת עומסים ובפיזור הלחצים של כף הרגל. מדרסים הם אביזר המיועד לשימוש של אדם אחד בלבד והם לא ניתנים להעברה בין אנשים שונים. הסיבה לכך היא שכל אדם סובל מבעיות שונות בכף הרגל, והעברה של מדרסים המותאמים לבעיה של אדם אחד עלולה לגרום לנזק אצל אדם הסובל מבעיות אחרות. 

כאשר מתאימים מדרסים יש לקחת בחשבון את טיב הנעל. במידה שיש לכם נעליים עם זווית עקומה, הכנסת המדרסים אליהם עלולה לפגוע במדרסים והם לא יוכלו לבצע את התפקיד שלהם כנדרש ולתמוך בכף הרגל בצורה המתאימה. 

מהם מדרסים לנעליים צבאיות?

מדרסים לנעליים צבאיות הם מדרסים המותאמים לנעליים צבאיות. מדרסים אלה יסייעו לחיילים בהימנעות מפציעות, שיפור הכאבים בכף הרגל בפרט ובגוף בכלל, תמיכה בכף הרגל, חילוק העומסים ופיזור הלחצים עליה. מדרסים לנעליים צבאיות יהפכו את הנעליים הצבאיות לנוחות יותר ויהיו בריאים לכף הרגל. 

מדרסים לנעליים צבאיות הם מדרסים המותאמים לכל חייל באופן אישי. על ידי כך החייל מקבל את המענה הדרוש לו בהתאם למבנה כף הרגל שלו ולסוג הפעילות אותה הוא מבצע. 

מדרסים לנעליים צבאיות המותאמים לחייל באופן אישי מיוצרים ממגוון חומרים שונים כמו קרבון, שעם, עור, פולימרים ועוד. מדרסים לנעליים צבאיות ניתנים למגוון שינויים כמו עיבוי, הוספת תמיכה בקשת, התאמה לנעל חדשה ועוד. 

 

מה החשיבות של מדרסים לנעליים צבאיותמה החשיבות של מדרסים לנעליים צבאיות?

בצבא מבצעים פעילות מאומצת. בלי קשר לאופי השירות, בדרך כלל כל חייל יחווה פעילות מאומצת הכוללת עמידה ממושכת, נשיאת משקלים כבדים, אימוני ספורט ועוד. חיילים המשרתים שירות קרבי יחוו בנוסף לכך גם אימונים קשים ומסעות ארוכים. הפעילויות הללו גורמות לעומס רב על הגוף בכלל ועל כפות הרגליים בפרט. 

הנעליים הצבאיות לא מסייעות לתחושת העומס על כף הרגל ואף מחריפות אותה. הנעליים הצבאיות, הן נעליים הדוקות וכבדות מאוד. נעליים אלה הן בעלות סוליה קשה ולא גמישה כלל, אשר אין לה תכונות של בלימת זעזועים ואין לה אפשרות לאוורור כף הרגל. הנעליים הצבאיות, לא מעניקות את התמיכה הדרושה לחיילים בביצוע פעילויות מאומצות שונות והדבר עלול לגרום לעומד יתר על כף הרגל. חיילים רבים, במיוחד המשרתים ביחידות קרביות, מתעלמים מהכאבים שחשים, עד שנהיה מאוחר מדי. כך החיילים חשופים לפציעות גב, בעיות ברכיים, שברי מאמץ וכאבים רבים בגוף. הפציעות הללו עלולות להמשיך גם לאחר השירות הצבאי. 

לכן, למדרסים לנעליים צבאיות יש חשיבות רבה מאוד במניעת פציעות ובשמירה על הגוף ועל כפות הרגליים. כמו כן, יציבה נכונה של כפות הרגליים תמנע מהבעיות להתפשט לקרסול, לברכיים, לאגן, לכתפיים ולצוואר. 

 

מדרסים לנעליים צבאיות בהתאמה אישית

אחד הדברים החשובים ביותר במדרסים לצבא הוא ההתאמה האישית. מדרסים לנעליים צבאיות בהתאמה אישית מתאימים באופן מדויק למבנה כף הרגל, לתמיכה שהיא צריכה ולמנח הביומכני. חשוב מאוד שהמדרסים יותאמו לחייל באופן ספציפי, לכף הרגל שלו, לבעיות מהן סובל ולסוג השירות אותו מבצע. אין להעביר את המדרסים מחייל אחד לשני. התאמת המדרסים באופן אישי לחייל כוללת מספר שלבים שונים. 

יש לקחת בחשבון כי המדרסים אומנם מותאמים לחייל באופן אישי, אך בדרך כלל המדרסים יצריכו זמן הסתגלות. בזמן ההסתגלות ייתכן שהחייל יצטרך לחזור לביקורות לביצוע שינויים במדרס. 

 

מה השלבים להתאמת נעליים צבאיות?

כפי שציינו, התאמה אישית של מדרסים כוללת מספר שלבים. אז מה השלבים להתאמת מדרסים לנעליים צבאיות?

 

  • אבחון כף הרגל

השלב הראשון להתאמת מדרסים לנעליים צבאיות הוא אבחון של כף הרגל. במהלך האבחון תהיה התייחסות למגוון פרמטרים שונים כמו גובה, משקל הגוף, גיל, מבנה כף הרגל ועוד. 

במהלך האבחון יש לקחת בחשבון מה המטרה של המדרסים ולאיזו בעיה מיועדים. לדוגמא, מדרסים לפלטפוס יהיו שונים מאשר מדרסים לריצה. 

אבחון כף הרגל יתבצע בשלושה מצבים- ישיבה עמידה והליכה. בכל מצב ייבחנו חלקים אחרים ויבואו לידי ביטוי בעיות אחרות. כמו כן באבחון יש לצלם את כף הרגל. 

לאחר שאבחון כף הרגל יסתיים חשוב מאוד להסביר לחייל מה הבעיה בכפות הרגליים שלו על מנת שיידע איך להתמודד איתה. 

  • בחירת סוג המדרסים

כעת יש לבחור את סוג המדרסים ואת החומר ממנו יוכנו. את החומר יש לבחור בהתאם לפרמטרים שונים כמו הבעיה ממנה סובל המטופל והפעילות היומיומית לשמה צריך את המדרסים. 

 

  • לקיחת מידות

לאחר בחירת המדרסים יש לקחת מידות של כף הרגל. יש 3 דרכים אפשריות ללקיחת המידות של כף הרגל של המטופל. 

  • עמידה- לקיחת מידות של כף הרגל בעומס מלא. 
  • ישיבה- לקיחת מידות של כף הרגל בעומס חלקי. 
  • שכיבה בחבישת גבס- לקיחת מידות של כף הרגל ללא עומסים כלל. 

 

  • הכנת לנעליים צבאיות

כעת יש להתחיל בהכנת המדרסים בפועל. שלב הכנת המדרסים מחולק למספר שלבים שונים בפני עצמו ביניהם יש להכין שבלונה של המדרס מגבס, על ידי השבלונה יש להכין את המדרס בהתאם לחומר הנבחר ולסוג המדרס המתאים. 

 

  • ביקורת

לאחר שקיבלתם את המדרסים החדשים, יש להגיע לביקורת. הביקורת הראשונה תתבצע לאחר כשלושה שבועות בהם המטופל הולך ומתנהל עם המדרסים החדשים. ייתכן מצב בו התאמת המדרסים תעשה מחדש מאחר שכף הרגל דינמית אך לקיחת המידות נעשית במצב סטטי. ייתכנו מספר ביקורות עד שהמדרסים יתאימו באופן סופי. 

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לנעלים
מדרסים ייעודיים לנעלי ברפוט – יש חיה כזאת?

גם בתחום ההנעלה היחפה, יש מקום להתאמה אישית ועידון. בשנים האחרונות צץ טרנד חדש: מדרסים המיועדים במיוחד לנעלי ברפוט. תוספות מיוחדות אלו שואפות לשפר את הנוחות, התמיכה והביצועים תוך שמירה על עקרונות המינימליזם וחופש כף הרגל. במאמר זה נתעמק בתכונות והיתרונות הייחודיים של מדרסים המותאמים לנעלי ברפוט

למאמר המלא »
מדרסים למניעת פציעות
מדרסים למניעת פציעות

מדרסים למניעת פציעות מהווים תרומה שאין להתעלם ממנה. יעילות המדרסים במניעת פציעות הוכחה באמצעות מחקרים המדגישים את תפקידם בהפחתת העומס על הגפיים התחתונות ובשיפור המכניקה של כף הרגל. המדרסים המוכנסים לנעליים תומכים, מפזרים לחץ ומתקנים כל חוסר התאמה בתנוחת כף הרגל. עם זאת, חשוב להיות מודע לכך שמדרסים שלא הותאמו באופן מקצועי עלולים להזיק או להחמיר פציעה קיימת.

למאמר המלא »
body
בעיות אורטופדיות נפוצות

בעיות גוף אורטופדיות עלולות להחליש ולהשפיע על חיי היומיום שלנו. הבנת היסודות של מצבים אלה חיונית בחיפוש אחר טיפול מתאים ושמירה על בריאות מיטבית. במאמר זה, נחקור שבע בעיות גוף אורטופדיות נפוצות ונספק סקירה מקיפה של כל אחת מהן.

למאמר המלא »
להזיע יתר על המידה? לפענח את המסתורין של הזעת יתר

הזעת יתר היא מצב רפואי המאופיין בהזעת יתר מעבר לנדרש לוויסות טמפרטורת הגוף. בעוד שהזעה היא תגובה טבעית לחום או למאמץ גופני, אנשים עם הזעת יתר חווים הזעת יתר אפילו בסביבות קרירות או נוחות. מצב זה יכול להשפיע רבות על איכות החיים של הפרט, ולהוביל למבוכה, אי נוחות וחרדה חברתית.

למאמר המלא »