מדרס לספורטאים

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרס לספורטאיםמחפשים מדרס לספורטאים? הגעתם למקום הנכון. ספורטאים רבים עושים שימוש במדרסים ייעודיים שנועדו להעניק לכף רגלם את כל הנדרש על מנת לשפר את תפקודה. מעבר לתפקוד הביצועי, כף רגל הסובלת מבעיית הפלטפוס פוגעת בבריאותו של הספורטאי. אז אם גם אתם ספורטאים שסובלים מבעיית הפלטפוס, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים אודות בעיית הפלטפוס, שכיחותה בקרב כלל הציבור, השפעותיה על ספורטאים, מדרס לספורטאים, טיפים מעשיים לבחירה נכונה של מדרס איכותי ומקצועי ועוד. אז רגע לפני שאתם מאבחנים את עצמכם כסובלים מפלטפוס וממהרים לרכוש את המדרס הראשון שמציעים לכם, חשוב שתכירו את כל הדגשים החשובים ביותר שיעזרו לכם לבחור נכון מדרס איכותי.

 

ספורטאים שבוחרים מדרסים לא נכונים עלולים לפגוע בגב, בברכיים ובכפות הרגליים שלהם!

ראשית, חשוב לדעת כי ספורטאים שרצים לא מעט, חייבים לבחור נכון מדרסים איכותיים שיתנו מענה הולם לבעיית הפלטפוס שלהם. ספורטאים שאינם מטפלים בבעיית הפלטפוס שלהם יכולים לסבול במשך שנים ארוכות מבעיות ברכיים, כאבי גב וכאבי כפות רגליים. רוצים להימנע מכך? אל לכם לזלזל בבעיית הפלטפוס שלכם. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון מדרסים איכותיים ומקצועיים שיבטיחו שינוי משמעותי בכל שלבי ההליכה והריצה שלכם. אז רגע לפני שנצלול לכל הטיפים החשובים ביותר אודות שלבי הבחירה הנכונה של מדרסים איכותיים, חשוב שתכירו מקרוב את הבעיה – פלטפוס.

אז מה זה פלטפוס ולמה הוא גורם? כל מה שחשוב שתכירו

פלטפוס היא מילה שמקורה בשפה הגרמנית ופירושה רגל ישרה. הסובלים מהבעיה מתמודדים עם כפות רגליים ישרות לחלוטין. כף רגל ללא פלטפוס כוללת מעין קשת המחברת את אזור האצבעות לאזור העקב. מטרתה של קשת זו היא לאפשר לכף הרגל את הגמישות הנדרשת להליכה נכונה. מעבר לכך שכף רגל ישרה עם פלטפוס אינה כמישה מספיק, היא אף גוררת זעזועים רבים בעת ההליכה. הקשת הקטנה בכף רגל תקינה אמורה לחלק את משקל הגוף בצורה שווה ומאוזנת בכל צעד. לעומת זאת, כף רגל ישרה ללא קשת לא מחלקת נכון את כל כובד הגוף, מה שיוצר זעזועים ופוגע בברכיים ובגב. איך מתמודדים עם הבעיה? הדרך הטובה ביותר היא בעזרת מדרסים.

 

בחירה לא נכונה של מדרסים שאינם איכותיים עלולה לגרום לאי נוחות וכאבים שונים

חושבים לשלב מדרסים לספורטאים בנעליים שלכם? חשוב לדעת שלא כל מדרס יתאים עבורכם. בישראל לא קיימת רגולציה על תחום המדרסים, מה שאומר שישנם מוכרים רבים שמציעים למכירה מדרסים שאינם איכותיים. מדרסים שאינם איכותיים במקרה הטוב לא יביאו לשיפור משמעותי במצב, ובמקרה הפחות טוב עלולים לגרור החמרה. לכן, לפני שאתם ממהרים לבחור את המדרס הראשון שמציעים לכם, חשוב מאוד שתכירו את המדרסים האיכותיים והמקצועיים ביותר שמתאימים גם לספורטאים. מדרס לספורטאים חייבים להיות ברמת איכות ללא דופי – שכן השימוש בהם הוא בעצימות גבוהה משמעותית בהשוואה לאדם שאינו עוסק בספורט בתדירות גבוהה במהלך היומיום. אז רגע לפני שנכיר את הטיפים המעשיים שיעזרו לכם לבחור את המדרסים הטובים ביותר, הן מדרס לספורטאים טהן מדרסים לכלל הציבור, חשוב שתכירו את שני הסוגים השונים של בעיית הפלטפוס.

פלטפוס גמיש

ניתן להבחין בין שני מקרי פלטפוס שונים. המקרה הראשון הוא פלטפוס גמיש. פלטפוס גמיש הוא מצב בו יש לאדם קשת קטנה בכף הרגל, אך בשל קריסת הרגל פנימה, הקשת לא משלימה את תפקודה כראוי. קריסה הרגל דוחקת את הקשת ויוצרת מצב של כף רגל ישרה. חשוב להדגיש כי תופעה זו של פלטפוס גמיש נחשבת לפשוטה יותר בהשוואה לתופעה השניה הנקראת פלטפוס קשיח. מרבית האנשים שסובלים מבעיית פלטפוס גמיש מדווחים על כאבים די נדירים באזור הגב, הברכיים וכפות הרגליים. מדרס לספורטאים חייב להיות מותאם לאופי הבעיה, ולכן חשוב להדגיש מאיזה סוג של פלטפוס אתם סובלים, טרם בחירת המדרסים.

פלטפוס קשיח

לעומת הפלטיפוס הגמיש, הפלטפוס הקשיח נחשב לקשה הרבה יותר. הסובלים מתופעה זו מתמודדים עם כפות רגליים ישרות לחלוטין. כפות רגליים ישרות אלה גוררות זעזועים רבים בכל דריכה ומייצרות כאבים תדירים. הכאבים השכיחים ביותר הם כאבי גב, ברכיים, פרקים וכפות רגליים. מתמודדים עם כאבים תדירים? ייתכן שאתם סובלים מפלטפוס קשיח. לפני שאתם מגיעים למעמד הבחירה של המדרס הטוב ביותר עבורכם, חשוב מאוד לדעת עם איזה סוג של פלטפוס אתם מתמודדים.

רוצים לבחור נכון מדרס לספורטאים? ריכזנו עבורכם את כל הטיפים החשובים ביותר

הטיפ הראשון הוא לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות מכון המדרסים שאתם מתעניינים בו. הצלחתם לאתר כמות של חוות דעת חיוביות? כנראה שאתם יכולים לסמוך על מקצועיותו של המכון. הטיפ השני הוא לבדוק האם המכון בו אתם מתעניינים עובד בשיתוף פעולה עם קופות החולים. כיום יש לא מעט מכוני מדרסים שעובדים בשיתוף פעולה עם קופות החולים. המכונים הללו עוברים לא מעט בדיקות קפדניות, כך שאם מצאתם מכון שעובד עם קופות החולים, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא מקצועי ומייצר מדרסים איכותיים. הטיפ השלישי הוא התייחסות מכרעת לנושא האחריות. מכונים רבים לא מעניקים תקופת אחריות כלל על המדרסים שלהם, מה שיכול להעיד על כך שהם לא מאמינים במדרסים שלהם. לעומת זאת, ישנם מכונים רבים המעניקים אחריות מלאה ותיקונים ללא עלות במידת הצורך, מה שמעיד על אמונתם באיכות המוצר. אם לא די בכך, חשוב לדעת שכיום ישנה אפשרות של ייצור מדרסים בהתאמה אישית. ייצור מדרס לספורטאים בהתאמה אישית כולל התאמה מלאה לכל זווית בכף הרגל שלכם!

מדרסים לספורטאיםהעיסוק הנכון בספורט מחייב מודעות לגוף, ביצוע אימונים ותרגולים בצורה נכונה וכן שימוש בעזרים מתאימים. בין העזרים האורתופדיים החשובים ביותר עבור הספורטאי ניתן למצוא את המדרסים.

מדרסים לספורטאים יצליחו לשכך את הזעזועים שמתרחשים בעת פעילות בעצימות גבוהה. הם מספקים תמיכה לגוף כולו, למפרקים, לברכיים. מדרסים יכולים למנוע את הופעתם של כאבים לאחר אימון ממושך.

לאילו ספורטאים כדאי להשתמש במדרסים? לכל מי שעוסק בכך באופן מקצועי או לכל מי שמרבה להתאמן. זה חשוב לשחקני טניס, לעוסקים בענפי ספורט כגון כדור יד, כדורסל או כדורגל, זה חשוב לרוכבי אופניים ולעוסקים באירובי. יש לשים לב, שבכל ענף ספורט יש דגשים שונים לפעילות, יש סיכונים שונים לפציעות שונות ולפי מאפיינים אלה חשוב להזמין את המדרס.

מדרסים לריצה

ריצה היא אחת מהפעילויות הספורטיביות הכי נפוצות בעולם. לצד אלה שעוסקים בריצות למרחקים קצרים או ארוכים, ריצה היא פעילות נלווית לסוגי ספורט רבים אחרים.

מדוע מדרסים לריצה הם דבר חשוב כל כך? מפני שבשעת פעילות זאת ישנם עומסים מכאניים בדרגה מאוד גבוהה. עומסים אלה משפיעים על כף הרגל, על העקב, על הברכיים, על הגב.

הרגליים הפוגעות שוב ושוב במשטח (קשה, בדרך כלל) עשויות לסבול מכאבים, מעייפות ואפילו משברי מאמץ. מדרסים מתאימים, שמספקים תמיכה נאותה וספוגים לא מעט מהאנרגיה, שומרים על בריאות ומונעים אי נוחות לאורך זמן.

מדרסים לטניס

ענף הטניס נחשב לפופולארי מאוד ועוסקים בו אנשים בכל הגילאים. בטורנירים נחשבים ניתן למצוא ילדים, בוגרים ואפילו קשישים. מדרסים לטניס חשובים מאוד כדי להעניק לטניסאי פתרון טוב לספיגת זעזועים ולשמירה על הברכיים.

אמנם מרפק טניס מהווה פציעה מאוד מוכרת בקרב שחקנים פחות מאומנים, אבל גם פגיעות בברכיים, בקרסוליים, נקעים ופציעה ברצועות אינן נדירות. השימוש במדרסים מפחית מאוד את סיכוני הפציעה תוך שמירה על חיים פעילים ומשחק מאומץ.

מדרסים לכדורסל

במשחק הכדורסל נמצאים השחקנים בתנועה מהירה. בשלבים רבים של המשחק מבצע כל שחקן הטעיות, הטיות גוף, קפיצות. במהלך המשחק צריך השחקן לשמור על יציבות וקואורדינציה, לשמור על שיווי משקל ולהימנע מתנועות לא נכונות של מפרקים, ברכיים. מדרסים חשובים מאוד בזמן משחק וגם באימונים. הם מייצבים את הרגל, שומרים על הברך ומונעים פגיעות ספורט מגוונות.

מדרסים לכדוריד

משחק הכדוריד הינו מהיר מאוד ולעיתים גם אגרסיבי למדי. הוא מהיר יותר ממשחק הכדורגל ולעיתים גם מכדורסל. על רקע ריבוי הקפיצות, שינויי התנועה, הריצות – גם כאן יועיל מאוד השימוש במדרס. במיוחד הדבר נכון לגבי מדרסים רב שכבתיים, בעלי רכות ויכולת ספיגת אנרגיה וזעזועים.

מדרסים לכדורגל

גם שחקני כדורגל זקוקים לאמצעי טוב שמונע את תזוזת הרגל בתוך הנעל. גם שחקי כדורגל שמתאמנים ומשחקים בקביעות ללא מדרסים מרגישים בסופו של דבר את התוצאות. שימוש במדרסי כדורגל בדרגה טובה של רכות ימנע פציעות, כאבי גב, פגיעה בסחוס, במיניסקוס. אפשר להתאים מדרסים גם לשחקנים לאחר פציעה וכן לכאלה שסובלים מפלטפוס או מקשת גבוהה.

מדרסים לרוכבי אופניים

מדוע גם רוכבי אופניים זקוקים למדרסים? הסיבה פשוטה – בזמן רכיבה מאומצת מופעלים עומסים רציניים על כפות הרגליים שמדוושות ללא הרף. מדרסים יכולים למנוע כאבים ולחץ, אי נוחות ותחושה של נימול. מדרסים תומכים ברגל ומומלץ להעדיף מדרסים בהתאמה אישית.

מדרסים לאירובי

במהלך אימון אירובי ממוצע מבצעים הרבה מאוד קפיצות, כיפופי ברכיים, תנועות מהירות, כפיפות. מדרסים חשובים לשמירה על רגליים בריאות, לאורך זמן, וכן לשמירה על איזון, מניעת כאב בברכיים או איבוד שיווי משקל. הם מומלצים גם למדריכי אירובי וגם למתאמנים.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.