מדרס רפידה – מה ההבדל בין מדרס לבין רפידה, ולמי כדאי ללכת ולהשתמש במדרסים או ברפידות

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

כפות הרגליים שלנו הם לעתים קרובות הפועל התשוש שסוחב את כל הנטל של הגוף שלנו. בסופו של דבר, האדם הממוצע במדינת ישראל כיום הוא אדם פעיל מאוד, שנמצא על הרגליים לאורך כל היום, וצריך להיות דרוך ומוכן לתזוזה מתמדת תמיד. בשל הלחץ העצום המופעל על כפות הרגליים שלנו לעתים קרובות, אנשים רבים מפתחים פציעות, כאבים שונים, וכיוצא בזאת בכפות הרגליים. אחד הפתרונות המומלצים והרלוונטיים ביותר עבור מרבית בני האדם, שמעוניינים למנוע כאבים ופציעות עתידיות שיכולות להתפתח ברגליים ובכפות הרגליים, זה כמובן מדרסים ורפידות. מדרסים ורפידות מהווים פתרונות אורתופדיים כיום לשמירה על מבנה כף הרגל. מדרס ורפידה הם מוצרים אורטופדיים אשר מאופיינים בכך שמדובר על מוצר שאנחנו מכניסים לנעליים שלנו, והם יכולים למלא מגוון רחב ומגוון של תפקידים. בכתבה הקרובה תוכלו להבין מה הם התפקידים השונים של רפידות ושל מדרסים, ומה הם ההבדלים המרכזיים בין 2 הסוגים.

מדרס רפידה – בקצרה על ההבדל המרכזי בין מדרסים לבין רפידות

בתור התחלה, ניתן להגיד על קצה המזלג כי רפידות הן בעצם רכיבים לנעל אשר מיוצרים בצורה תעשייתית ובכמויות גדולות ומסחריות,מדרס רפידה – בקצרה על ההבדל המרכזי בין מדרסים לבין רפידות בתור התחלה, ניתן להגיד על קצה המזלג כי רפידות הן בעצם רכיבים לנעל אשר מיוצרים בצורה תעשייתית ובכמויות גדולות ומסחריות זאת בעוד מדרסים מהווים מוצר שמיוצר בהתאמה אישית לכל לקוח, ומיוצר כמובן על פי הצרכים הטבעיים והרפואיים של כל לקוח שמתעניין בהוצאות מדרסים. היתרון המרכזי והגדול ביורת בהתאמה אישית של המדרסים לבין הלקוחות שבוחרים לרכוש אותם, זה העובדה שמדרס אשר מיוצר באופן אישי מבטיח טיפול בבעיות הרפואיות איתן מגיע הלקוח, זאת בשל העובדה שאורתופד מומחה הוא האדם שמבצע את ההתאמה בין סוג המדרס לבין הלקוח. עבור אנשים הסובלים מכאבי גב, כתפיים, צוואר, אנשים עם בעיות אורטופדיות, מומלץ דווקא לבחור במדרסים בהתאמה אישית ולא במדרס רפידה רגיל.

מדרס רפידה – על בלימת זעזועים, אחד התפקידים הקיימים למדרסים ולרפידות

אחת הסיבות העיקריות לכך שבני אדם משתמשים קיום במדרסים וברפידות זה העובדה שהתפקיד המרכזי והחשוב ביותר של מדרסים ושל רפידות כיום זה היכולת שלהם לבלום זעזועים ולהקל בבלימת זעזועים על מבנה כף הרגל שלנו. כשכף הרגל שלנו דורכת על הרצפה, משקל הגוף שלנו מפעיל על כף הרגל משקל גבוה מאוד, דבר אשר בסופו של דבר יכול להוביל לכאבים ולשחיקה של רקמות וגידים רבים בכף הרגל שלנו. אותם עומסים אשר מופעלים בסופו של דבר על כף הרגל שלנו, הם עומסים אשר מתקשרים בעתיד לבעיות רפואיותעבור אנשים הסובלים מכאבי גב, כתפיים, צוואר, אנשים עם בעיות אורטופדיות, מומלץ דווקא לבחור במדרסים בהתאמה אישית ולא במדרס רפידה רגיל. רבות שצצות אצל אנשים רבים, בין היתר אצל ספורטאים, אנשים בעודף משקל, וכדומה, בשלבים מתקדמים יותר של החיים. במקרים רבים העומס שמופעל על כפות הרגליים שלנו יכול להוביל לפריצות דיסק, בעיות גב, וכדומה. מדרסים ורפידות גורמים לשיפור חד משמעי בעומס המופעל על כפות הרגליים שלנו בכל צעד וצעד שנבצע, דבר אשר בסופו של דבר, מונע את הסיכוי לקבלת פציעות שונות בשלבים מתקדמים יותר.

מדרס רפידה – שיפור האחיזה של הרגל באמצעות הנעל

גם רפידות וגם מדרסים נועדו על מנת לשפר בסופו של דבר את הצורה שבה הרגל שלנו מחזיקה את הנעל. בצורה הזאת, התזוזה של הרגל בתוך המבנה של הנעל נעשת קטנה בצורה משמעותית, דבר אשר מונע חיכוך מיותר, שבסופו של דבר יכול לגרום לפציעות כמו נקעים בקרסול, וכדומה.

מדרס רפידה – פיצוי על פגמים שונים שנמצאים בכף הרגל שלנו

אנשים רבים סובלים מבעיות ופגמים שונים במבנה כף הרגל. בעיות שכאלה יכולות ליצור אצל אנשים פגמים רבים וסבל באיכות החייםכמעט בכל זוג נעליים אותם נרכוש יש מדרס רפידה כאשר המטרה של המדרס היא לאזן את הגוף ולעזור לנו לשמור על נוחות בזמן שאנחנו נועלים את הנעליים. התקינה שלהם, זאת כאשר בסופו של דבר כיום ישנם אנשים רבים הסובלים מבעיות שונות הנוצרות בעקבות שיבושים במבנה כפות הרגליים. שיבושים במבנה כפות הרגליים יכולים לגרום כתוצאה ישירה לבעיות בהליכה, שיבושים בייצוב הגוף, הליכה עקומה ולא תקנית, ועוד. אחת הדוגמאות הנוספות שניתן להתייחס אליהן זה אנשים אשר נולדים עם רגל אחת ארוכה יותר מהרגל השנייה, וכתוצאה מכך הם סובלים מקשיים רבים בהליכה, מבוכה בחינה נראותית, ועוד נוספים. בכל המקרים שצוינו בשורות האלה, מדרסים בהתאמה אישית יכולים במקרים רבים להוות פתרון קל ורלוונטי, ללא כל עירוב רפואי לפגמים השונים הללו. בעזרת התאמת מדרסים באופן אישי, ניתן כיום להתמודד בדרכים אלטרנטיביות עם פגמים רפואיים שונים בכפות הרגליים וברגליים עצמם.

למעשה, כמעט בכל זוג נעליים אותם נרכוש יש מדרס רפידה כאשר המטרה של המדרס היא לאזן את הגוף ולעזור לנו לשמור על נוחות בזמן שאנחנו נועלים את הנעליים. יחד עם זאת, עמידה ממושכת והליכה ממושכת, הרבה פעמים מובילות לכאבים ברגליים וכאבי גב. נוכל להפחית את הכאבים הללו לצד הימנעות מהיווצרות בעיות אורטופדיות על ידי בחירת מדרס מתאים. אחד היתרונות הבולטים של מדרס רפידה, בא לידי ביטוי בכך שכל אחד ואחת מאיתנו יכול לעשות את הבחירה שלו, זו שמתאימה לו ולצרכים שלו. שליפת המדרס מאפשרת גם להחליף אותו למדרס אחר, זאת במידה ואתם סובלים מכאבים כאלה או אחרים.

איך לבחור מדרס או מקום לייצור מדרסים?

בין אם אתם בוחרים מדרס רפידה ובין אם מדרס אורטופדי בהתאמה אישית, יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב בתהליך הבחירה. ראשית כל, חשוב שהמדרס יהיה מיוצר על ידי חברה מוכרת או דרך מכון מדרסים מוכר ושתקבלו את המדרס אותו מייצרים באחריות מלאה. חשוב שהמדרס יהיה מיוצר מחומרים איכותיים שיכולים להתמודד עם העומסים והלחצים שהגוף מביא איתו ביום יום. ניתן לברר דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים שעשו או רכשו לאחרונה מדרס ולפני הרכישה לנסות את המדרס אותו אתם אמורים לקנות.

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לנעלים
מדרסים ייעודיים לנעלי ברפוט – יש חיה כזאת?

גם בתחום ההנעלה היחפה, יש מקום להתאמה אישית ועידון. בשנים האחרונות צץ טרנד חדש: מדרסים המיועדים במיוחד לנעלי ברפוט. תוספות מיוחדות אלו שואפות לשפר את הנוחות, התמיכה והביצועים תוך שמירה על עקרונות המינימליזם וחופש כף הרגל. במאמר זה נתעמק בתכונות והיתרונות הייחודיים של מדרסים המותאמים לנעלי ברפוט

למאמר המלא »
מדרסים למניעת פציעות
מדרסים למניעת פציעות

מדרסים למניעת פציעות מהווים תרומה שאין להתעלם ממנה. יעילות המדרסים במניעת פציעות הוכחה באמצעות מחקרים המדגישים את תפקידם בהפחתת העומס על הגפיים התחתונות ובשיפור המכניקה של כף הרגל. המדרסים המוכנסים לנעליים תומכים, מפזרים לחץ ומתקנים כל חוסר התאמה בתנוחת כף הרגל. עם זאת, חשוב להיות מודע לכך שמדרסים שלא הותאמו באופן מקצועי עלולים להזיק או להחמיר פציעה קיימת.

למאמר המלא »
body
בעיות אורטופדיות נפוצות

בעיות גוף אורטופדיות עלולות להחליש ולהשפיע על חיי היומיום שלנו. הבנת היסודות של מצבים אלה חיונית בחיפוש אחר טיפול מתאים ושמירה על בריאות מיטבית. במאמר זה, נחקור שבע בעיות גוף אורטופדיות נפוצות ונספק סקירה מקיפה של כל אחת מהן.

למאמר המלא »
להזיע יתר על המידה? לפענח את המסתורין של הזעת יתר

הזעת יתר היא מצב רפואי המאופיין בהזעת יתר מעבר לנדרש לוויסות טמפרטורת הגוף. בעוד שהזעה היא תגובה טבעית לחום או למאמץ גופני, אנשים עם הזעת יתר חווים הזעת יתר אפילו בסביבות קרירות או נוחות. מצב זה יכול להשפיע רבות על איכות החיים של הפרט, ולהוביל למבוכה, אי נוחות וחרדה חברתית.

למאמר המלא »