מדרסים ליבלת פלנטרית

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

יבלת פלנטרית על הרגלאף אחד לא אוהב לגלות אורחת חדשה שהצטרפה והתמקמה במקומות שונים בגוף, במיוחד אזורים החשופים למגע כמו כף היד או כף הרגל אך גם חלל הפה, האף, המצח ועוד. יבלת פלנטרית נוצרת על כף הרגל, וגורמת לבעיה כפולה: מעבר להיבט האסתטי, מתרחשת אף בעיה תפקודית: יבלת על כף הרגל גורמת לכאבים בשל הלחיצה התמידית עליה במהלך הדריכה. ואם לא די בכך, יבלת עלולה להיות מדבקת ולעבור במגע. מדרסים הן דרך מעולה למניעת יבלת הנוצרת כתוצאה מלחץ ושפשוף.

מהי בדיוק יבלת פלנטרית?

יבלות פלנטריות הן יבלות הנוצרות על כף הרגל. המיוחד ביבלות אלה על פני יבלות באזורים אחרים בגוף הוא צורתן השטוחה. בניגוד ליבלות אחרות הן אינן יוצרות גידול הבולט מעל פני העור אלא מתפשטות בתוך עור כף הרגל. בשלבים מתקדמים היבלת יכולה גם ליצור גוש נוקשה שגורם לתחושה מתמדת של כאב מציק, כמו אבן שנכנסה לתוך הנעל.

אלא שהאבן הזאת, בניגוד לאבן אמיתית שיוצאת מהנעל עם הסרתה, מלווה אותנו בכל רגע במהלך היום ובהחלט מהווה מטרד עד כאב בלתי נסבל.

מה גורם ליבלת פלנטרית?

יבלת פלנטרית נוצרת משני גורמים עיקריים:

  • יבלת ויראלית הנוצרת על ידי משפחה ענפה של וירוסים המצויים על העור – הם עוברים מכף רגל אחת לאחרת ומשגשגים במיוחד במקומות לחים וחמים, כמו שפת ברכה או מלתחות. הליכה במקומות אלה עם כפכפים תעזור במניעת ההידבקות.
  • יבלת כתוצאה מלחץ ושפשוף – לחץ מתמיד על אזורים שונים בכף הרגל, במיוחד לחץ נקודתי, עלול להביא להיווצרות יבלת פלנטרית. כאשר הגורם הוא לחץ ושפשוף, לרוב נוצרת קודם שלפוחית שרק לאחר מכן מתפתחת ליבלת. מניעת יבלות מסוג זה מתבצעת באמצעות הקפדה על נעילת נעליים נוחות בהן הלחץ בעקבות ההליכה לא מתרכז לנקודות ספציפיות אלא מתחלק באופן שווה ומאוזן על כל אזור כף הרגל, תוך שימוש במדרסים.

מדרסים ליבלת פלנטרית: מניעת יבלות פלנטריות

נעליים מעור או אריג רך, עם רוחב מספק באזור האצבעות יסייע במניעת יבלות. עם זאת, לא תמיד נעליים נוחות מספיקות. כשכף הרגל מבצעת פעילות אינטנסיבית, למשל בשל עיסוק בספורט – במיוחד בריצות ארוכות, או שירות צבאי קרבי הכולל אימונים מפרכים, נוצרות יבלות.

מדרסים מונעים את את היווצרות היבלת. הם מותאמים באופן מדויק למבנה כף הרגל ומאפשרים דריכה והליכה נוחות בהרבה. מדרסים מיועדים לסובלים מבעיות מבניות כגון פלטפוס – קשת שטוחה מדי של כף הרגל, או לבעיה ההפוכה – קשת עמוקה מדי או בעיות בברכיים. ההבדל בשימוש במדרסים מורגש היטב גם במצב או מבנה תקין והוא ימנע בעיות אורטופדיות או היווצרות יבלות פלנטריות בעתיד.

מדרסים מתאימים לבני כל הגילאים – כיוון שהמדרסים מותאמים באופן אישי לכף הרגל, הנחת המדרס יכולה רק לתרום ובוודאי שלא להזיק. אי הנוחות כתוצאה מבעיות שונות יכולה להיעלם כמעט לחלוטין בעקבות שימוש במדרס ואצל ילדים קטנים שעצמותיהם עדיין רכות, השימוש במדרס יכול לתקן בעיות מבניות.

לבחורמדרסים ליבלת פלנטרית

כדי שהשימוש מדרסים ליבלת פלנטרית יהיה יעיל ככל האפשר, יאפשר חלוקה נכונה של הלחץ במהלך הדריכה, יסייע להפעלת לחץ קל ונוח וימנע תופעות כמו יבלת פלנטרית, כדאי להשקיע ולבחור במדרס הנכון ובמקום הנכון.

חשוב לפנות למכון רציני העוסק במש מספר שנים בתחום, מבצע התאמה של המדרס באופן אישי, מציע מדרסים למטרות שונות (עם הבדלים בין מדרס המיועד להליכה, ריצה למרחקים קצרים או למרחקים ארוכים), ומשתמש בחומרים מעולים בלבד, בהתאם לתקנים המחמירים ביותר.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »