מדרסים נוחים להגבהה

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים להגבההרבים משתמשים במדרסים על מנת לספק תמיכה מאוזנת לכף הרגל ולצורך טיפול בתפקוד לקוי שלה, בין אם מדובר בליקוי מולד, פציעות ספורט או חבלה ספציפית.

אך השימוש במדרסים אינו נובע בהכרח מליקויים אורטופדיים בכף הרגל, שכן ישנם סוגים שונים של מדרסים המשלבים פן אסתטי ומיועדים לצורך הגבהה.

מדרסים להגבהה אלה, הנקראים מדרסי הגבהה, או רפידות גובה, מיועדים לאנשים אשר מעוניינים להוסיף כמה סנטימטרים לגובהם מבלי להיעזר באמצעים נוספים, בין אם מדובר בנעלי עקב, הורמונים או בהליך כירורגי. עם זאת, מדרסים להגבהה אלה ככל שאר המדרסים, מכילים ערך אורטופדי לא מבוטל ומסייעים לתמיכה נכונה בכף הרגל.

מהו עוביים של מדרסים להגבהה?

ישנם סוגים שונים של מדרסים להגבהה, כאשר חלקם מורכבים מרפידה אחת ואילו אחרים משלבים שני חלקים. העובי המקסימלי של רפידות הגבהה עשוי להגיע לחמישה סנטימטרים לערך, זאת כאשר מדובר במדרס שלם המורכב משתי רפידות, כאשר החלק העליון הינו עבה יותר ומשמש לצורך בלימת זעזועים, והחלק התחתון מהווה תוספת גובה.

כאשר מדובר במדרסי הגבהה בעלי יחידה בודדת, לרוב עוביים נע בין 1.5 סנטימטרים ל-3 סנטימטרים, זאת בהתאם לנוחיות המשתמש.

האם מדרסים להגבהה מיועדים לכל סוגי הנעליים?

מדרסי הגבהה מתאימים לסוגים שונים של נעליים, אולם לא לכולן, שכן יש צורך בנעליים עמוקות באופן יחסי, זאת על מנת להכיל את המדרסים מבלי שייווצר לחץ על כף הרגל. לכן, מדרסים אלה מותאמים בעיקר לנעליים סגורות ובייחוד עבור נעלי ספורט, ואינם מיועדים לנעליים פתוחת כדוגמת- סנדלים וכפכפים. בדרך כלל רצוי להשתמש בנעליים גמישות אשר ניתן להרחיבן בעת הצורך, זאת על מנת לאפשר לכף הרגל להתמקם בהן בנוחיות.

כאמור, מדרסי הגבהה מתפרשים על פני דרגות עובי שונות, כך שנעליים מסוימות עשויות להכיל מדרס רפידה מלא המגיע עד לכדי חמישה סנטימטרים ואילו אחרות, בעיקר כאשר מדובר בנעליים אלגנטיות צמודות,  עשויות להכיל רק רפידה בודדת עד לעובי של כ-3 סנטימטרים לכל היותר, זאת בהתאם לנעל הספציפית.

בנוסף, מדרסים אלו מגיעים במידות מסוימות, החל ממידה 36 ועד מידה 44, שכן סביר להניח כי אנשים בעלי מידת נעליים גבוהה יותר לא יזדקקו להגבהה, שהרי מידת הנעל עשויה להעיד על טווח גובהו של האדם. בדרך כלל מדרסי הגבהה מכילים טווח מסוים של מידות כאשר ניתן לקצרם במידת הצורך ולהתאימם לגודל הרגל.

היתרונות של מדרסי הגבהה לעומת אמצעי הגבהה אחרים

כאמור, מלבד אלמנט ההגבהה מדרסי גובה הינם מדרסים אורטופדיים לכל דבר וככאלה הם מספקים לרגל הגנה מלאה ומסייעים באיזונה ובייצובה. זאת בניגוד לאמצעים אחרים כמו עקבים, אשר אמנם מספקים מימד אסתטי לכף הרגל, אך עלולים בטווח הרחוק לעורר בעיות אורטופדיות באיברי הגוף השונים המסתמכים על ייצובה של כף הרגל, בין אם מדובר בקרסול, הברכיים או בגב. בנוסף, בניגוד לנעלי העקב, אינם חשופים, כך שהם משמשים פתרון הגבהה מוסווה.

בנוסף, נראה כי מדרסי הגבהה עשויים לספק פתרון אפקטיבי עבור גברים המעוניינים בתוספת גובה, זאת בניגוד לנעלי העקב אשר מיועדות לנשים בלבד.

התאמה אישית של מדרסים להגבהה

מדרסי הגבהה אינם מיועדים בהכרח לנעל אחת, כך שניתן להעבירן בין סוגי הנעליים השונים, מבלי להביא לשחיקתם. מה גם שלרוב מדובר במדרסים עמידים אשר עשויים להחזיק לאורך זמן, אם כי רצוי להחליפם מדי שנתיים שלוש, זאת בהנחה והשימוש בהם נעשה באופן תדיר.

מדרסים להגבהה מספקים פתרון אולטימטיבי לאנשים המעוניינים להוסיף מספר סנטימטרים לגובהם, שכן מצד אחד הם משמשים לצורך הגבהה, ומאידך- הם עשויים לסייע  ליציבה ולאיזון נכון של כף הרגל, ולהקל על הסימפטומים הנלווים לבעיות אורטופדיות שונות הנגרמות כתוצאה מליקוי בתפקודה.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.