נעלי נוחות

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

נעלי נוחותכבר מגיל צעיר אנו מתרגלים ללכת, לנוע, להתרוצץ כאשר אנו נעולים נעליים. אנו משתמשים בהן כאשר אנחנו נמצאים בעבודה, אנחנו משתמשים בהן כאשר אנחנו יוצאים להליכה, אנו נועלים אותן כאשר אנחנו יוצאים לבלות, הולכים ללמוד, יוצאים לטיול או למכון הכושר.

בקיצור, הנעליים שלנו מבלות איתנו כמעט בכל מקום ובמרבית שעות הערות שלנו. לכן, לא יהיה זה נבון להמעיט בחשיבות של נעלי נוחות. הקפדה על מרכיב הנוחות חשובה לא רק אם מרגישים איזה שהם כאבים בכפות הרגליים. מדובר בהרגל חשוב לחיים ששומר על בריאות הגוף, מונע כאבים ומשפר את היציבה.

להתעכב על העקב

טרנד הנעלים הגבוהות לנשים כבר יצא מזמן מכל פרופורציה. לפעמים נדמה שכל אישה שניה רוצה להתחרות ברעותה מי נועלת נעל עם עקב יותר גבוה ואיזה עקב יותר דק ו"נשי". למעשה, גם לא מעט נעלי גברים מאופיינים כיום בעקבים גבוהים, לעיתים כדי להעניק לנועל אותן מראה גבוה יותר או אלגנטי יותר. אך מה מבחינת נוחות ובריאות? האם העקב הוא אכן חלק חשוב כל כך שראוי לדבר עליו כה הרבה? אנו סבורים שהעקב הוא אכן אלמנט חשוב ביותר, אך כדאי להתעכב על העקבים של הרגליים.

העקב שבכף הרגל הינו בעל תפקיד חשוב ביותר בכל הנוגע לתנועה, הליכה, ריצה. כאשר בוחרים נעל בעלת עקב גבוה, כאשר יש הפרזה בנושא הזה, הגוף מתקשה לשמור על יציבה נכונה וגם יציבות כף הרגל כולה מתרופפת. יש לכך השפעה על הגוף כולו. לא לחינם נעלי נוחות תהינה בעלות מבנה נמוך עקב. כך, נמנעים מצבים של איבוד שיווי משקל, כך שומרים על בריאות הגב, כך שומרים על בריאות הברכיים, כך מונעים פגיעות מיותרות. פגיעות עלולות לבוא לידי ביטוי גם לאחר שנים של "התרגלות" לנעלים שאינן באמת נוחות. לכן, לא כדאי להתפשר.

נועלים נוחות בכל מקום

מלבד נעלים בעלות עקב נמוך או חסרות עקב כלל, חשוב שתחושת הנוחות תתבסס על מרכיבים נוספים. למשל, חשוב שהנעל תספק אחיזה טובה לכף הרגל. אנו לא מדברים על נעל לוחצת, כמובן, שכן היא לא תהיה בריאה ובהחלט לא טובה.

מידת הנעל צריכה להיות מעט גדולה יותר מגודלה של כף הרגל, גם לאורך וגם לרוחב. צריכה להיות אחיזה טובה באזור העקב וגם בחלק הקדמי. אפשר בהחלט לבחור נעלים שמספקות תמיכה נוספת, כאשר זקוקים לה. זה נכון למשל כאשר מדובר באדם בעל משקל גבוה או רגל עם קשת גבוהה.

חשוב לעשות שימוש לא סתם בנעלים נוחות אלא בכאלה שמתאימות לסוג ולאופי הפעילות המתוכננת. יש דגמים שנועדו לספק תמיכה טובה להליכה. יש כאלה שמתאימות לפעילות ספורטיבית, עם דגש על גפה בולמת זעזועים. גם נעלי עבודה צריכות להיות נוחות לצד היותן מחוזקות לצורך שמירה על הרגל ומניעת פגיעה. באותו אופן, יש גם דגמים נוחים מאוד כנעלי טיולים וללא ספק יש גם דגמים מאוד נוחים ובריאים גם עבור הילדים.

איך מרגישים נוחות אמיתית

שאלת השאלות היא איך מזהים ואיך מרגישים נוחות אמיתית? האם מספיק לבחור מותג ידוע ונחשב, שמקובל לראותו כבריא, נוח, אורתופדי? כדי לזהות את הדגם הנוח לכם חשוב כמובן לבחור נעל איכותית, אך חשוב אף יותר לנעול ולהתנסות. כבר בחנות יש לנעול את שתי הנעליים, לסגור אותן כשהן לא הדוקות מדי, לעמוד וגם ללכת. אי אפשר לקבל תחושה אמיתת לאחר מדידה בישיבה בלבד. הנעל צריכה להרגיש נכון, לספק מאחז נוח, ללא תחושת לחץ או אי נוחות.

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »