מדרסים לסנדלים

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות מדרסים לסנדליםבאופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות.

אבל, וזה אבל גדול מאד, קיימות כיום אופציות אחרות – כולל רכישה של מדרסים לסנדלים. המשמעות היא שגם מי שמסתובב מדי פעם עם סנדלים יוכל לשמור על הרגל שלו.

אז איך ממקמים מדרסים בסנדלים?

קיימות שתי דרכים עיקריות בהן ניתן למקם מדרסים בסנדלים. האופציה הראשונה היא לרכוש סנדלים אשר מגיעים עם מדרסים המובנים בתוכם. רכישה שכזו תהיה מן הסתם פשוטה יותר ולרוב גם זולה יותר. הבעיה העיקרית היא שמדרסים מובנים יהיו בדרך כלל מוצרי מדף, וככאלה אין את ההתאמה האישית של המדרס לצורת הרגל.

המשמעות היא שהמדרסים המובנים יכולים אמנם לעשות את עבודתם, אבל הצפי הוא שההשפעה שלהם תהיה פחותה ביחס למדרסים המוכנים אישית בהתאמה למאפייני כף הרגל. כמו כן, יש הטוענים שהסנדלים הם המדרסים המובנים אינם נוחים או אינם אופנתיים, כך שזה לא מובן מאליו שהם יתאימו למכנה המשותף הרחב ביותר.

התאמה נפרדת של מדרסים לסנדלים

האפשרות השנייה היא לרכוש סנדלים ולהזמין מדרסים בנפרד, ולאחר מכן "לחבר" ביניהם. החשש העיקרי במקרה של מדרסים בסנדלים הוא שהמדרסים לא יתאימו היטב לסנדלים. במקרה הזה ניתן לרכוש מדרסים מותאמים אישית לכף הרגל וגם לסנדל מבחינת המידות.

במקרים רבים ניתן להשתמש באביזרים כדי לחבר את המדרסים לסנדלים, אם כי חשוב שהפתרון יהיה אכן יעיל ולא מאולתר. הדבקה לא מקצועית או מלאה של המדרס לסנדל עלולה להיות הרסנית עבור הרגל שלנו, גם מכיוון שבמצב הזה אנחנו סבורים שהיציבה נכונה אבל בפועל היא ההפך הגמור מכך.

הבעיה: קושי בהתאמה של המדרס לסנדל

מי שמעוניין במדרסים אשר יוכנסו לסנדלים שלו נכנס לשדה משחק מורכב יותר מאשר נעליים. הסיבה היא שההתאמה כאן היא בעייתית יותר עקב המבנה של הסנדל והעובדה שהוא לא בהכרח שם דגש גדול מדי על הליכה נוחה.

רבים ימליצו בהמשך לכך להשתמש בסנדלים להליכות קצרות ולא בתדירות גבוהה מדי, כי כיום נראה שאין עדיין תחליף בריא יותר עבור הרגל מאשר נעליים איכותיות סגורות. בעיה נוספת שעלולה להתגשם נובעת מהבלאי היחסית גבוה של הסנדלים, בטח אם מעמידים מנגד נעליים.

זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על השאיפה שלכם לצייד את הסנדל שלכם במדרסים, אבל שבהחלט אתם יכולים לקחת בחשבון מורכבות במציאת הסנדל וגם סבירות לא קטנה שהתוצאה תהיה מרשימה פחות מאשר מדרסים לנעליים סגורות. היצע החברות המספקות כיום מדרסים לסנדלים הוא מצומצם ביחס למדרסים לנעליים, ללא צל של ספק, כך שגם מבחינת אפשרויות הבחירה עלול להיווצר קושי.

חברה איכותית לייצור מדרסים

לכן מומלץ להשקיע מאמצים ולבחור את המדרסים המיוצרים על ידי חברה מיומנת המספקת מדרסים במחירים סבירים, תוך בחינת הניסיון שלה בתחום וגם המוניטין. עם הרגל, היציבה והבריאות שלנו אנחנו לא משחקים, וזה נכון במיוחד במקרה של התאמת מדרסים לנעליים או לסנדלים.

למי שזקוק למדרסים אנחנו ממליצים, עקב כל המסקנות שהובאו כאן, לא לזנוח את הנעליים – הן צריכות להיות האמצעי העיקרי דרכו מתניידים ושבו שמים את המדרסים כלאחר כבוד. למרות זאת כן אפשר לרכוש ולהתאים מדרסים לסנדלים, באחת מהדרכים שעלו כאן, כל עוד מקפידים על פתרון שהוא באמת מותאם לרגל. חשוב לשים לב למצב הסנדל והמדרסים כאחד, מכיוון ששחיקה של אחד מהם עלולה לגרום לנזקים חמורים לרגל ולמערכות אחרות של הגוף.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.