כיצד יכולה לסייע חגורת גב?

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

כיצד יכולה לסייע חגורת גב?כאבי גב הם צרה נפוצה מאוד ולא תמיד תוצאה של פגיעת גב ברורה. כאבי גב יכולים לנבוע מפריצת דיסק, משינויים ניווניים, משרירים תפוסים.

לפעמים בעיית גב היא תוצאה יציבה לא נכונה או הרמת משא כבד בצורה לא נכונה. בחלק מהמקרים, חגורת גב יכולה לטפל בצורה טובה בשיקום ואף בריפוי. לעיתים, השימוש נועד כדי למנוע החמרה של נזק קיים. יש הסבורים ששימוש בחגורות לגב בקרב ספורטאים מסוימים יכול למנוע התפתחות של כאבים או נזקים. מקובל להניח שזה נכון למשל למרימי משקולות. שימוש יכול להועיל גם לעוסקים בפעילות מאומצת במסגרת העבודה, בקרב סבלים וסוורים למשל.

חגורה לצרכי שיקום 

במשך שנים נחשבה חגורת גב לפתרון אורתופדי שנועד לשקם את המטופל שנפצע. בין המטופלים ניתן היה למצוא אנשים שעבדו בעבודה מאומצת ונפגעו, פועלים, סבלים, נושאי משאות כבדים, מחסנאים, עובדי שיפוצים, עובדי בניין וכיוצא באלה. במידה רבה, נועד אביזר אורתופדי זה להפחית באופן משמעותי את העומס המוטל על הגב ועל חוליות עמוד השדרה. בצורה כזאת ניתן לחוש לא רק הטבה אלא גם לאפשר את זירוזם של תהליכי ריפוי דלקת והחלמה.

חגורות בעלות מבנה מתאים יכולות לספק תועלת רבה גם במניעת פגיעות וכאבים עוד לפני שהללו באים לידי ביטוי. באמצעות הגבלה של יכולת תנועת החוליות והגב בכלל ניתן למנוע את ביצועם של תנועות לא נכונות. כך, כאשר קיימת הפרעה לביצוע תנועת הרמה לא נכונה, החגורה מאלצת להרים חפץ כבד תוך השענת המשקל על הרגליים ועל שרירי הירכיים במקום שהעומס יוטל על חוליות הגב.

תמיכה והתאמה

חגורת גב טובה נועדה להעניק תמיכה נוספת לגב, הן לעמוד השדרה והן לרקמות סביבו. מכיוון שיש סוגים שונים של חגורות גב ויש צורך להתאים אותן באופן מדויק לצרכיו של המשתמש או של המטופל נחוץ אבחון מתאים. אבחון והתאמה של חגורה, בצורה הטובה ביותר, נעשים במכונים אורתופדיים שמתמחים באספקה והתאמה של אביזרים אורתופדיים לסובלים מכאבים, פציעות או מחלות שונות.

בין היתר, התאמה טובה של האביזר הנכון תוכל לסייע במקרים של בלט דיסק, פריצת דיסק, פגיעה בסחוס או ברצועות. חגורה מתאימה יכולה גם לסייע כאשר מאובחנים כאבי גב כרוניים על רקע נוירולוגי או מסיבות לא ידועות. לצד דגמים רגילים, יש כיום גם דגמים שמאפרים חימום ממוקד של אזורים פגועים או כואבים.

ראוי לציין שישנם סוגים של חגורות שמותאמים עבור החלק התחתון של הגב אך יש גם דגמים שמתאימים יותר לתמיכה בחלק העליון. חגורה לא מתאימה עשויה לא רק שלא להועיל אלא אפילו להזיק. התאמה מקצועית המתבצעת במכון אורטופדי היא מרכיב חשוב לא פחות מאשר בחירה בתמיכת גב טובה, שניתנת על ידי מוצר באיכות גבוהה.

הפתרון להרגעת כאבים

חגורות גב מסוגים מסוימים יכולים להיות יעילים לא רק לסובלים מכאבי גב רגילים או פריצת דיסק. יש דגמים מסוימים של חגורות שמספקים תמיכה ואחיזה לאנשים הסובלים מבריחת סידן (אוסטיאופורוזיס). יש חגורות שיתאימו במצבים שאובחן שבר בחוליות. יש גם פתרונות שיתאימו כאשר לא אובחן בהכרח מצב אורתופדי, אך לא נמצא פתרון שירגיע את כאב הגב הכרוני.

מכונים אורתופדיים מקצועיים מציעים מגוון רחב מאוד חגורות גב, לרבות דגמים שמספקים אפקט של עיסוי או חימום של אזור פגוע. לא תמיד ניתן לדעת עד כמה תועיל חגורה מיוחדת לפני מדידה, התאמה והתנסות ואם דגם אחד לא הועיל, דגם אחר יוכל להביא תוצאות טובות יותר. אם גם אתם סובלים מכאבי גב עליון או מיחושים בגב התחתון, אם יש לכם פריצת דיסק או בעיות יציבה – חגורת גב תוכל לסייע.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »