מדרסים לכדוריד

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לכדורגלעיסוק בספורט מקצועני ואפילו עיסוק בספורט כתחביב עלול להגדיל את הסיכוי לפציעה. מובן שספורטאי שעוסק בגולף הינו מועמד פחות משמעותי לפציעת ספורט אולם שחקים של משחקי כדור כגון כדוריד צריכים יותר להיזהר.

כדוריד הינו משחק מהיר מאוד, קשוח מאוד, חזק. זהו משחק שבו השחקנים מרבים בריצות והם גם קופצים הרבה בניסיון לחסום או להבקיע שער. חשוב, אם כן, להקפיד על תנועות מדויקות ולא פחות חשוב – להיעזר בעזרים כגון מדרסים.

מדרסים לכדוריד משפרים את היציבות של השחקן או השחקנית, הם מעניקים תמיכה לכף הרגל. לא תהיה זו הגזמה לומר שמהמדרסים מקטינים את הסיכון לפציעה, לנקע, לדלקות בגיד ואף לקרע ברצועות. המדרסים נחוצים מאוד למי שמתמודד עם כאבים ברגליים, אבל הם מועילים ללא ספק גם אם לא מרגישים כאבים שכאלה.

לייצב את הרגליים

גם נעלי הספורט הטובות ביותר לא יוצרו בדיוק עבור כפות הרגליים של השחקנים. גם אם התמזל מזלו של שחקן הכדוריד ויש ברשותו נעלים מצוינות, עדיין יש צורך בתוספת על מנת לייצב את הרגליים במידה המכסימלית. בדיוק לשם כך יש בנמצא מדרסים מסוגים שונים, בגדלים שונים, ברמות עובי שונות. אפשר להזמין מדרסים בהזמנה אישית, כך שהדיוק יהיה מרבי והנוחות תהיה מיטבית.

אז במה עוזרים המדרסים לספורטאי? במה הם טובים לשחקנית או לשחקן שמבלים שעות רבות על המגרש או באימונים? המדרסים מעניקים אחיזה טובה יותר לכף הרגל, בתוך הנעל. הם נותנים תמיכה מצוינת כאשר השחקן מבצע קפיצה או זינוק וכמובן שגם בשעת נחיתה על הרגליים. הם מבצעים ייצוב של כפות הרגליים, של הרגליים עצמן, של הגוף כולו, כך שקטן מאוד הסיכוי לנפילה בשל חוסר יציבות. בנוסף, מקבל הגוף כולו תמיכה גם כאשר מבצעים מעברים חדים בין צידי המגרש, כאשר עוצרים בצורה חדה, כאשר מבצעים הטעיה ממולו של שחקן היריב.

מדרסים לפי מבנה הרגל

מלבד מנח רגל נכון יותר ויציב יותר, מסוגלים המדרסים לתקן עיוותים שונים בכף הרגל. לא מעט שחקנים ושחקניות סובלים מכאבים באזורים שונים של כף הרגל כתוצאה מהמבנה. קשת גבוהה למשל או רגל שנוטה לצד זה או אחר וכן נטייה של העקב או פלטפוס יוצרים אי נוחות וכאבים וכן מגבירים את הסיכוי לפציעה.

מתן תמיכה לכף הרגל מאפשר חלוקת משקל טובה יותר, אחידה יותר, מאוזנת יותר. ניתן להשיג זאת באמצעות התאמה של המדרס על פי הצורך. הוספת תמיכה במקום הרצוי, בעקב, בחלק הקדמי, תחת לקשת האורכית או בקשת שלרוחב כף הרגל מאפשרים להמשיך במשחק ללא כאבים, ללא אי נוחות ותוך שמירה על הבריאות.

שומרים על הגוף

השימוש במדרסים עבור שחקני כדוריד, בוגרים או צעירים, שומר על בריאותה לא רק של כף הרגל עצמה. הגמישות של המדרס, היכולת שלו לספוג זעזועים בצורה טובה, שומרים על הברכיים, על הרצועות, על הגידים. מדרסים נחשבים לאביזר מצוין שיכול להפחית כאבים לאחר פציעה או למנוע את הופעתם מלכתחילה. הם שומרים על בריאות הגב, הברכיים, העקבים. הם נחוצים בשעת אימוני סיבולת לב ריאה, בזמן ריצה, בזמן אימונים ומשחקים.

את המדרס עדיף לרכוש במכוני אורתופדיים מתמחים, שיודעים כיצד להתאים לכל אחד את המדרס הכדאי עבורו. יש מדרסים רכים במיוחד ויש כאלה שהם יותר קשיחים. יש מדרסים שמתאימים לבעלי קשת גבוהה ברגל ויש כאלה שיתאימו לסובלים מכאבים בגב. שימוש בנעל ספורט איכותית, מאווררת, ששומרת על הרגל, ביחד עם מדרס טוב, יבטיחו את הדבר החשוב ביותר עבור הספורטאים – השמירה על הגוף בזמן פעילות.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.