מדרסי שעם גמישים ועמידים

תוכן עניינים
למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסי שעםרבים מאתנו משתמשים במדרסים לצורך תמיכה נכונה בכף הרגל ויציבה נכונה של הגוף. שכן, ליקויים אורטופדיים שונים עלולים לפגוע ביציבה התקינה של הגוף בין אם מדובר בכאבי גב, כאבי ברכיים או כאבי מפרקים שונים.

פגיעה בכף הרגל עשויה להיווצר כתוצאה ממבנה פתולוגי מולד, כך ששימוש במדרסים מקל את הכאבים הנלווים לתופעות אלה ולאפשר תנועתיות תקינה. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מדרסים העשויים מחומרים שונים ומותאמים לאוכלוסיות השונות – ילדים, חיילים, בני גיל הזהב ועוד, כאשר רבים משתמשים במדרסים מותאמים אשר מיוצרים בהזמנה אישית על פי צרכי המטופל.

אחד החומרים הנפוצים ביותר המשמש לצורך הכנת מדרסים, הנו השעם – חומר טבעי  וידידותי לסביבה המשלב גמישות ועמידות ומסייע להתמודדות עם בעיות שונות הקשורות בכף הרגל בין אם מדובר בבלימת זעזועים בעת פעילות ספורטיבית, ייצוב הרגל, או טיפול בפלטפוס, כאשר לרוב מדרסי שעם מומלצים בעיקר עבור חולי סוכרת, זאת לאור יכולתם למנוע הזעה בכפות הרגליים.

ייחוד מדרסי שעם – חומר טבעי ואקולוגי

ייחוד מדרסי שעם נעוץ בשילוב האופטימלי בין נוחות עמידות וגמישות. שילוב זה מתאפשר באמצעות חומר השעם אשר מצוי בקליפות צמחים ומשמש לרוב לצורך ייצור פקקים עבור יינות. חומר זה מיוצר באופן ידידותי לסביבה באופן ,ומשמש בין השאר לצורך ייצור מדרסים שונים בין אם מדובר במדרסים חצי קשיחים או במדרסים ביו מכניים הידועים בקשיחותם, שכן מדובר בחומר יציב אשר נשמר לאורך זמן.

בעוד מדרסים רבים מיוצרים מחומרים סינתטיים, הרי שמדרסי שעם עשויים מחומר טבעי זאת בשילוב חומרים נוספים המסייעים ליעילותם, כך שהם משמשים עבור ארסנל רחב של פגיעות באזור הרגליים, בין אם מדובר בליקויים מבניים או בפציעות נרכשות. מעבר לתכונותיהם הייחודיות הרי שמדרסים אלה ניחנים ביתרונות נוספים המאפיינים מדרסי איכות ומאפשרים תמיכה מאוזנת של הרגל, ובלימת זעזועים.

מדרסי שעם עבור חולי סוכרת

כאמור, מדרסי שעם מותאמים לאנשים הסובלים פגיעות שונות בכף הרגל, בין אם מדובר בפציעות נרכשות או בפגיעות מולדות, זאת לאור גמישותם ועמידותם. מעבר לכך, נראה כי מדרסים אילו מותאמים במיוחד עבור חולי סוכרת, שכן הם עשויים מחומר טבעי אשר מונע הזעה בכפות הרגליים ובכך עשויים למנוע נזק בלתי הפיך לכפות הרגליים, כולל כריתת כף הרגל.

סוכרת היא מחלה שכיחה הפוגעת במערכות הגוף השונות לרבות הרגליים, זאת עקב ייצור משובש של אינסולין המוביל לזרימת דם נמוכה. הליך זה עלול להוביל לתחושתיות לקויה בכפות הרגליים ולהסתברות גבוהה של פציעות באזור. פגיעה זו מתרחשת במקרים רבים גם עם כאבי שרירים היוצרים שיבוש במבנה כף הרגל, כך ששימוש יעיל ומותאם במדרסים אורתופדיים עשוי לייצב את הרגל ולמגר נזקים עתידיים.

מדרסי שעם ייחודיים המיוצרים מחומרים טבעיים מונעים הזעה, לעומת שימוש בחומרים סינטטיים שעלול להגביר את הסיכון להתפתחות של זיהומים ופציעות חמורות בכף הרגל.

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים מדרסי שעם

ברכישת מדרסי שעם מותאמים אישית, יש להקפיד שאופן ייצורם והתאמתם יהיה תקין, שכן מדרסים שאינם מיוצרים כהלכה מאבדים מיעילותם.  כאשר מייצרים מדרסים אלה יש להקפיד על אופן עיבוד החומרים השונים ויציקתם בתבנית המדרס, כמו כן ישנה חשיבות להתאמה אופטימלית בין התבנית המיוצרת לכף הרגל, זאת לצורך חפיפה מוחלטת בין משטחי הלחץ השונים ותמיכה מאוזנת בכף הרגל.

לכן, כאשר יש צורך בהתאמת מדרסי שעם יש לפנות למכון אורטופדי מקצועי ואמין  המנוסה ביצירת מדרסים אלה, זאת לצד ביצוע בדיקה קפדנית של כף הרגל לצורך התאמה אופטימלית בינה לבין המדרס המיועד.

אולי יעניין אותך גם:

ענף המדרסים פרוץ והמועצה לצרכנות קוראת להסדרה מהירה

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.