מכון אורטופדי – מגוון פתרונות לבעיות רגליים

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

orthכשמתעוררת בעיה אורטופדית, כשמופיעים תסמיני מחלה, כאבי שרירים, כאבים במפרקים, בעיות יציבה – מכון אורטופדי יוכל לתת את המענה המתאים. כך הדבר גם כאשר מתגלות תופעות כגון ורידים נפוחים ודליות ברגליים, פלטפוס, כאבי דורבן, נפיחות או בצקת ברגליים וכן פצעים ברגליים שנובעים מסוכרת.

מכון אורטופדי יוכל לסייע גם בהתאמת מגוון אביזרים לשיפור הישגים ספורטיביים או אביזרים למניעת פציעות ספורט של מתאמנים וספורטאים.

אילו אביזרים ניתן למצוא במכונים הנבחרים?

לא כל מכון אורטופדי זהה למשנהו ויש מכונים שהם יותר וותיקים ומקצועיים מאחרים. יחד עם זאת, בכל מכון ראוי לשמו יהיה ניתן למצוא מגוון רחב של מאוד אביזרים אורטופדיים.

בין היתר ניתן למצוא:

• סוגים שונים של רפידות ומדרסים.

• שפע נעלי הליכה בריאותיות ונוחות לגברים, נשים וילדים וכן נעליים אורתופדיות, כולל נעלי עבודה.

• אביזרים אורטופדיים לטיפול במפרקים, כגון תומכי ברך וסדים, מגני ברכיים ורצועות תמיכה שונות.

• תומכים מיוחדים וסדים לכתפיים, מכשירים לייצוב פיקת הברך, תומכים לשוקיים, מקבעים לשורש כף היד ולאגודל, סדים לאצבעות הרגליים ועזרים לתיקון הטיית אצבעות הרגליים.

• סדים ומקבעים לצוואר.

• מתקנים לייצוב וקיבוע לתהליכי שיקום למחלימים מניתוח וכן לבעלי ליקויי יציבה.

• שרוולי לחץ לשיפור התפקוד וסיוע בזרימת הדם.

• גרבי לחץ המיועדים במיוחד לאנשים שסובלים מבצקות ברגליים או מתופעות של קרישי דם ברגליים.

• עזרי הליכה המיועדים לקשישים ונכים, כגון מקלות או הליכונים.

• חגורות גב לטיפול בכאבי גב או מניעת פגיעה בגב לאנשים הנמצאים בסיכון כגון ספורטאים או פועלים.

• מוצרים משלימים להקלת כאבי שרירים או כאבים הנובעים מבעיות אורטופדיות או נוירולוגיות, כגון כריות מיוחדות, מזרנים ופתרונות ישיבה נוחים.

איך יודעים באיזה מכון אורטופדי לבחור?

מכון טוב יהיה כמובן זה שבו מצויים כל האביזרים שיכולים להקל ולסייע וכן למנוע בעיות אורטופדיות וכאבים. יחד עם זאת, אין די במלאי מרשים של אביזרים, עזרים ופתרונות משלימים. לא פחות חשוב, להתרשם מרמת המקצועיות של עובדי המכון.
כשצוות מיומן ומקצועי מספק התאמה מדויקת ואישית של אביזר או מוצר לבעיה, כאב או מחלה, איכות החיים משתפרת ללא היכר.

הסדרים עם קופות החולים

חלק מהמכונים האורטופדיים ברחבי הארץ הגיעו להסדר עם קופות החולים לגבי אספקה ומכירה של אביזרים אורתופדיים שונים. כך, לכל קופה יש מכונים שמספקים לחברי הקופה ולמבוטחים פתרונות מוזלים על פי התקנון.
בדרך כלל, הפתרונות המוזלים מגיעים לחברי קופות החולים שרכשו ביטוח משלים. לכן, לפני רכישה של כל מוצר, כדאי לוודא האם למכון ישנו הסדר עם קופת החולים שלכם.

אביזרים אורטופדייםבמכונים מתמחים ניתן למצוא מגוון רחב של אביזרים אורטופדיים. חלק מהאביזרים מיועד לאנשים בריאים שזקוקים לפתרונות כגון נעליים אורטופדיות להליכה, ספורט או עבודה.

יש כאלה הזקוקים לפתרונות שיקומיים ופתרונות למגוון מצבים רפואיים. יש אביזרים המיועדים לייצב את הרגל בתוך הנעל, פתרונות לתמיכה בברכיים כואבות וכן אביזרים למניעת פציעות או כאבים.

נעליים אורטופדיות

נעליים רגילות עשויות להימצא כלא מתאימות עבור אנשים הסובלים מכאבי ברכיים חזקים או ממנח רגל לא תקין. עבור אנשים הסובלים מקשת גבוהה או מפלטפוס, עבור אנשים הסובלים מכאבי דורבן, כאבים באזור הקשת, פגיעה במיניסקוס או כאבי גב – נעליים אורטופדיות יהוו פתרון מצוין. נעלים כאלה מספקות תמיכה ואיזון לרגל ולגוף כולו.

נעלי נוחות

חנויות הנעלים מלאות בדגמים של נעלים יפות לגברים ולנשים, נעלים מאוד אופנתיות אך לעיתים קרובות גם מאוד בלתי נוחות. נעלי נוחות נועדו לאפשר לכל אחד ליהנות מהרגשה נוחה גם לאחר צעידה ארוכה וגם כאשר נאלצים לעמוד במשך שעות ארוכות. נעלי נוחות יכולות להיות מאוד יפות אך בשום פנים ואופן הן לא יכללו מרכיבים הפוגעים ביציבה או בבטיחות כגון עקב גבוה מדי או לחץ בלתי נעים. נעלי נוחות תורמות ליציבות והן תהינה בדרך כלל קלות משקל.

גרביים אלסטיות – גרבי לחץ

שלא כמו גרביים רגילות, גרביים אלסטיות לא נועדו להפחית חיכוך עם הנעל או פתרון לספיגת זיעה. מדובר באביזר אורטופדי שנועד ליצור לחץ על ורידי הרגליים ועל דליות נפוחות. הגרביים לא נותנות מענה אסתטי בעיקרו כי אם פתרון למצב שבו זרימת הדם איננה תקינה ויותר מדי דם נשאר בחלק התחתון של הגוף. גרבי לחץ יכולות למנוע פצעים וכיבים, כאבים ונפיחות. ניתן להשיג גרביים בדרגות לחץ שונות.

חגורת גב

אביזר אורטופדי שיכול לסייע במניעת כאבי גב נקרא בשם חגורת גב. זהו פתרון שיכול לסייע לאנשים הסובלים מפריצת דיסק או כאלה החוששים ממצב כזה עקב הרמת משאות כבדים (מרימי משקולות, סבלים). חגורות גב מהוות פתרון שיכול להיות שיקומי או מניעתי והן יכולות להתאים גם למחלימים מפציעה או מניתוח.

שרוולי לחץ

שרוול לחץ הינו אביזר אורטופדי שמקורו בגרבי הלחץ אולם מטרתו שונה. שרוולי הלחץ מיועדים בראש ובראשונה לספורטאים, לסיוע בהתאוששות מפעילות גופנית מאומצת ואיזון זרימת הדם בגפיים התחתונות. לעומת גרבי לחץ, שרוולי הלחץ מפעילים לחץ מוגבר באזור המוגבה של הירך. אביזר זה מתאים מאוד לאצנים, רוכבי אופניים, לפעילות אירובי ועוד.

מגן קרסול

מגיני קרסול מיועדים להגן על קרסולים פגועים או על אזור גיד אכילס. יש דגמים המשולבים עם סדים קשיחים ויש כאלה המיוצבים באמצעות רצועות או מנגנוני ניפוח. מגן מסוג זה יכול להגן מפני נקע, להקל במקרי דלקות, למנוע תנועות לא נכונות ומזיקות.

נעלי עבודה אורטופדיות

שלא כמו נעלי עבודה רגילות, ששמות דגש על חיזוק העקב והגנה על אזור האצבעות, נעלי עבודה אורטופדיות מספקות מטרות נוספות במקביל. אלה הן נעלים שמספקות גם אמצעי לשיכוך זעזועים, עם רפידות שמשפרות את היציבות ומנח הרגל. אלו נעלים שמתאימות גם להגנה על הרגל ומניעת החלקה וגם למניעת כאבים.

רפידות לנעליים

יש סוגים שונים של רפידות לנעלים, מהן כאלה שיתאימו לספורטאים וכן כאלה שיתאימו לסובלים מכאבים. יש רפידות שתומכות בעקב ויש כאלה שמיועדות לשיפור האחיזה של הרגל בתוך הנעל.

תומך ברך

תומכי ברך מיועדים למחלימים מניתוח ברך, לסובלים מכאבי ברכיים, לספורטאים. יש תומכים שעשויים סיליקון ויש כאלה שעשויים בד אלסטי או סד קשיח.

קראו עוד:

סובלים מבעיות אורתופדיות בכף הרגל? בי-קיור לייזר יכול לשים להן סוף

פעילות גופנית לחולי דלקת מפרקים

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »