אילו סוגי מדרסים קיימים?

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

סוגי מדרסיםסוגי מדרסים יכולים לספק מענה לבעיות כמו כאבים בכף הרגל, שינויים מבניים על רקע אורתופדי, קשת גבוהה, פלטפוס, נטייה של כפות הרגליים לצד או בזווית. מדרסים מסוימים עדיפים עבור אנשים שצריכים תמיכה מיוחדת לכף הרגל ויש אחרים שיתאימו לאלה שזקוקים לפתרון טוב להפחתת זעזועים.

אם אתם מרגישים צורך בפתרון לכפות רגליים עייפות, אם אתם סובלים מכאבים בברכיים או בגב, אם אתם חולים בסוכרת, אם יש לכם בעיה של נקע ברגל באופן חוזר ונשנה וכן במצבים אחרים – כדאי לכם להכיר את סוגי המדרסים השונים. אחד מהסוגים שלהלן יוכל, ללא ספק, להקל על כאב, להפחית אי נוחות ולמנוע פגיעה במפרקים, בגב או ברגליים.

סוגי מדרסים אורתופדיים – מענה בהתאם לאבחון

בעיות אורתופדיות שונות יכולות להיות תוצאה של מצב מולד אך לעיתים מדובר במצב נרכש או תוצאה של מחלה, פציעה וכדומה. במידה וקיים אבחון של בעיה אורתופדית, במידה ומדובר במצב כרוני או אקוטי וכאשר נלווים כאבים, מדרסים בהחלט יכולים לעזור.

באילו מצבים אורתופדיים ניתן ואף מומלץ להיעזר במדרסים? זהו פתרון חשוב למשל כאשר סובלים ממצב של דורבן ברגל, המלווה בכאב עז. יש גם מדרסים שיכולים לסייע בריפוי של דלקת בכף הרגל ויש דגמים שיתאימו לטיפול בכאבים בעקב. מדרסים נחוצים לאנשים בעלי קשת גבוהה ברגל ויש דגמים שמתאימים למצב שבו אובחן פלטפוס.

מתי ובאילו מצבים נוספים מדרסים יהיו מומלצים? למשל יש מדרסים לנקע ויש לכאבי גב. יש מדרסים לשברי מאמץ ויש כאלה שיתאימו כאשר סובלים מכאבים בברך. יש גם מדרסים להלוס ואלגוס ועוד.

סוגי מדרסים בהתאמה אישית מדויקת

לעומת מדרסים שמיוצרים במידות מותאמות מראש, יש גם כאלה שמאופיינים במבנה, עובי וגודל המותאמים במיוחד לכף רגלו של המטופל. מדרסים בהתאמה אישית ומדויקת יוכלו לסייע בהפחתת כאבים ועייפות ברגליים למשל כאשר מדרסים פשוטים, ללא התאמה, לא הביאו לתוצאות המקוות.

מדרסים בהתאמה אישית יכולים להיות רכים, אך יש גם דגמים קשיחים. אם מדרסי סיליקון פשוטים לא עזרו או אם האורתופד המליץ על מדרסים, בדרך כלל המדרסים בהתאמה אישית יהיו טובים יותר עבורכם.

מדרסים ביומכניים – הפתרון לתמיכה מוגברת

מדרסים ביומכניים הם סוג איכותי של מדרסים בהתאמה אישית, כאשר דגמים רכים יותר לא באים בחשבון. מדרסים כאלה מיוצרים מחומרים מאוד קשיחים, מאוד עמידים, כאשר נחוץ פתרון לתמיכה בגוף וברגל.

מדרסים אלה יכולים להיות מיוצרים מחומרים פלסטיים מתקדמים ויש גם דגמים שבהם משלבים מתכת או חומרים נוספים שיכולים לפתור בעיה של חלוקת עומסים לא טובה על כף הרגל. כאשר קיימת גמישות רבה בכף הרגל, כאשר רוצים פתרון שימנע שחיקה בברכיים, האטת שינויים מבנים שונים ולעיתים מענה ברמה אורתופדית – מדרס ביומכני יהיה אפשרות ראויה.

מדרסי סיליקון לבלימת זעזועים

ישנם מדרסים שנועדו לפתור לא בעיה אורתופדית כמו גמישות יתר בכף הרגל או קשת שמתחילה לקרוס. מדרסי סיליקון נועדו להעניק פתרון טוב כאשר יש צורך בבלימת זעזועים. חלק ממדרסים אלה נחשבים לזולים יחסית, שכן הם מיוצרים בקנה מידה רחב ולאו דווקא בהתאמה אישית. הם מומלצים לאנשים פעילים, כאשר ישנם כאבים ברגליים גם בזמן הליכה וכן לספורטאים.

מדרסים לנעלי ספורט – בריא יותר לרגליים

נעלי ספורט טובה לא תמיד יכולה לספק את התמיכה המספקת. יש מצבים שבהם מומלץ לשלב מדרס מתאים. מתי מדרסים לנעלי ספורט יהיו חשובים? למשל כדי למנוע פגיעות ספורט, כדי למנוע פציעות ושברי הליכה וכדי להשיג אפקט של בלימת זעזועים. זה יעיל גם להפחתת פגיעה בסחוס וכאבי בברכיים בקרב אנשים מאוד פעילים.

מי צריך מדרסים>>>

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לסנדלים
מדרסים לסנדלים

כשחושבים על מדרסים לכף הרגל, מתעוררות באופן כמעט אוטומטי מחשבות על נעליים סגורות. אכן, הרוב הכמעט מוחלט של המדרסים מותאמים לנעליים סגורות. אבל, וזה אבל

למאמר המלא »