רפידות נעליים לתמיכה בבריאות הרגליים

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

pexelsגם כאשר רוכשים נעליים טובות, ויקרות ביותר, לא תמיד קיימת התאמה מושלמת בין מבנה כף הרגל לבין מבנה הנעל. כדי ליצור התאמה טובה יותר, כדי לחוש יותר בנוח כאשר נועלים את הנעל, כדי לתמוך טוב יותר בכף הרגל, ניתן בהחלט להשתמש ברפידות.

רפידות נעליים מגיעות בתצורות שונות וכן בגדלים שונים. יש רפידות בעלות מאפיינים בריאותיים ויש גם דגמים יחסית פשוטים ולא מתוחכמים, ויש גם כאלה שמתאימים לסנדלים.

שיפור הנוחות והבריאות

רפידות נעליים שמכניסים לתוך הנעל יש כמה תפקידים, כאשר נוחות והרגעה נעימה הן בהחלט מטרות ראויות. יחד עם זאת, לרפידות יש עוד כמה תפקידים. רפידה טובה נותנת משנה יציבות לכף הרגל. כך, מי שנהג עד כה לקשור את שרוכי הנעל באופן מאוד לוחץ ולא נוח, יוכל לוותר על כך ופשוט להשתמש ברפידה. זה יותר נוח וגם יותר בריא.

רפידה משפרת גם באופן משמעותי לאין ערוך את מנח כף הרגל. כלומר, מתקבלת חלוקה נכונה יותר של עומסים. בהחלט יתכן שכאבים חזקים בעקב, למשל, נובעים מבחירת נעל שאינה מספקת משען מתאים.

כך הדבר גם כאשר מרגישים כאבים בחלק האמצעי של כף הרגל, באזור האצבעות, ובקשת הנמתחת לאורך כף הרגל. לאורך זמן, לחץ לא תקין על אזורים שונים של כף הרגל יכול לבוא לידי ביטוי בשברי מאמץ, ובתזוזה של האצבעות.
מנח לא תקין של כף הרגל יכול בהחלט להביא גם לשורה של כאבי גף, שרירים תפוסים, או פגיעה בברכיים.

רפידות נעליים מצויינות לחיילים ולספורטאים

רפידות נעליים יכולות להועיל לכל מי שסובל מבעיות אורתופדיות ולעתים גם ממצבים נוירולוגיים ומחלות כגון סוכרת (שיוצרת פצעים וכיבים בכף הרגל ובאזור העקב). רפידה יכולה להועיל לכל מי שסובל מנפיחות או בצקת ברגליים וכמובן לאנשים שמרבים לעמוד במקום העבודה או לעוסקים בפעילות מאומצת.

רפידות לנעליים יכולות להועיל מאוד לחיילים, לספורטאים, ולפועלים. אפשר בקלות למצוא רפידות שתתאמנה לנעלים הצבאיות הכבדות. יש אביזרים אורטופדיים נלווים שיכולים להפוך נעלי ספורט או נעלי עבודה לנעליים מתאימות יותר מבחינה אורתופדית. חלק מהרפידות כוללות תכונות מועילות מאוד של בלימת זעזועים, אפקט בעל תועלת בריאותית מאין כמוה.

מה ההבדל בין רפידות נעליים למדרסים?

המונח "רפידות נעליים" נתפס על ידי אנשים רבים כשם נרדף למונח "מדרסים", ואכן, לשני מוצרים אלו קיימים מאפיינים זהים, שכן את שניהם מכניסים לנעל כזאת או אחרת, במטרה לשפר את היציבות, למנוע כאבים, לשפר את אחיזת כף הרגל בנעל ולספק יציבות.

רפידות נעליים הן בדרך כלל מוצר יותר פשוט ופחות מתוחכם. הן זולות יותר והן מגיעות כמוצר המתאים לשימוש, מידית.
מדרסים הם מוצר אורתופדי שמיוצר בהתאמה מדויקת לצורכי המשתמש. מדרס מיוצר לאחר יציקת תבנית של כף הרגל ולוקח זמן מה עד שהוא מיוצר עבור המשתמש. מדרסים זמינים בסוגים שונים ועשויים להיות מורכבים מחומרים שונים אך בדרך כלל הם יהיו יותר ביחס לרפידות.

מדרסים יומלצו לכל מי שלא מוצא ברפידות מענה משביע רצון וכן על פי המלצה של אורתופד. יש לציין שלא חייבים במרשם רפואי כדי ליהנות מרפידה או ממדרס.

איזה סוגי רפידות נעליים אני יכול למצוא?

יש רפידות נעליים שלמות ויש רפידות חלקיות (למשל למתן תמיכה בעקב). יש דגמים שכוללים ג'ל ויש כאלה שכאלה שעשויים עור או סיליקון. יש רפידות גבוהות במיוחד ויש דגמים נמוכים, יש דגמים רחבים מאוד ואילו אחרים – צרים.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לפלטפוס חוות דעת
מדרסים לפלטפוס חוות דעת

מחפשים מדרסים איכותיים לפלטפוס שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את המדרסים האיכותיים ביותר שקיימים כיום. לא

למאמר המלא »
כאבי רגליים בזמן הליכה

כפות הרגליים שלנו מצויות תחת עומס בלתי פוסק ועל כן, כשמונים אחוזים מהאוכלוסייה יסבלו במהלך חייהם מבעיה כלשהי בכפות הרגליים אשר יכולה להוביל להופעת כאבים

למאמר המלא »