מדרסים לאירובי

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לאירוביאומרים שהספורט יפה לבריאות, אך הספורט גם עשוי לסכן את הגוף. למרבה המזל, ניתן לנקוט לא מעט צעדים בכדי למזער סיכוני פגיעה ולהפחית את הכאבים.

מי שעוסק בפעילות ספורטיבית מחזק את השרירים התומכים בגוף מוריד את מסת רקמת השומן ובפעילות אירובית – משפרים את תפקוד הלב והריאות. ספורט אירובי, שכולל הרבה מאוד קפיצות, עבודה עם מדרגה, קצב פעילות גבוה, עשוי להעלות את סיכויי הפגיעה.

פגיעות נפוצות פגיעה בברכיים, בכפות הרגליים, בגב. כיצד ניתן להתמודד? ראשית, חשוב להתאמן בצורה חכמה ולא להעמיס על הגוף יותר מכפי שניתן על פי מאפייני גיל וכושר. בנוסף, כדאי לעשות שימוש במדרסים. מדרסים לאירובי מומלצים לכל מי שסובל מאי נוחות ברגל בזמן פעילות וכן לכל מי שרוצה להגן על הגוף – מפרקים, גב, צוואר.

שומרים על הרגליים ועל הברכיים

שברי מאמץ מקושרים בדרך כלל עם חיילים. למעשה, אותם שברי מאמץ עשויים להופיע אצל כל ספורטאי או מתאמן שכפות רגליו נושאות עומס רב, לאורך זמן או עקב תנועות מהירות, חוזרות ונשנות. כל מי שמתאמן באירובי, כל מי שעוסקת באירובי, זקוקים למדרסים אם הם חושבים לא רק על המחר אלא גם על העתיד הרחוק יותר.

שימוש במדרסים מסייע בשמירה מפני פציעות אופייניות בכפות הרגליים או בברכיים. לכן, גם אם אתם מתאמנים מזה זמן ועד כה לא חשתם מעולם בכאבים כאלה או אחרים, דעו שמדובר בתופעות שנוצרות לאורך זמן. לא לחינם מקפיד כל ספורטאי מקצועי על שימוש במדרסים שהותאמו לו במיוחד. לא רק ספורטאים הישגיים רוצים להגן על גופם ולמנוע פציעה. כך, גם כל מי שעוסק בספורט להנאתו ולצורך שמירה על בריאות הגוף.

הפחתת זעזועים ויציבות הגוף

מדרסים לאירובי שומרים מפני פגיעה בסחוס של הברכיים, מפני פגיעה ברצועות, מפני נזקים לחוליות של עמוד השדרה. הם עושים זאת בזכות היכולת שלהם לשמור על יציבות הגוף כולו מצד אחד והיכולת שלהם להפחית זעזועים מצד שני. לגופינו יש מנגנונים טבעיים שמסייעים לשמירה על יציבות ובלימת זעזועים. יחד עם זאת, יש לזכור שמנגנונים אלה אינם חסינים מתקלות. בנוסף, הם גם לא יכולים להתמודד כראוי כאשר העומס המוטל הינו בעצימות גבוהה ולאורך זמן של חודשים ושל שנים.

מדרסים בעלי רכות מתאימה סופגים חלק מהאנרגיה בכל פעם שהגוף קופץ ומתנועע. ובכל פעם שנוחתים על הרגליים, בכל פעם שמבצעים צעדי תנועה בעוצמה רבה המדרסים נכנסים לפעולה. המדרסים מסייעים לשמור על גוף יציב יותר והם גם יכולים לתקן יציבה שגויה או לא מדויקת.

זה חשוב שכן גם הנעל הטובה ביותר לא יכולה להספיק למי שמתאמן הרבה. המדרסים מתייחסים באופן הנכון ביותר לעיקולים של כף הרגל, לקשתות, למבנה העקב והאצבעות. אם אתם או אתן רוצים להקטין את הסיכון לפגיעה במיניסקוס, אם תרצו להגן על עצמכם מפני פריצת דיסק, כאבים ודלקות בכפות הרגליים – מדרסים לאירובי נועדו בדיוק בשבילכם.

מדרסים מועילים ורכים

מדרסים צריכים להיות מתאימים לכם, למבנה כף הרגל, לנעל. מדרסים לאירובי יהיו בדרך כלל בעלי מבנה רך וגמיש יותר, אלא אם כן מאובחנת בעיה בכף הרגל שמצריכה מדרס נוקשה יחסית. את המדרס עדיף לרכוש במכון מתמחה, שבו ניתן לקבל תשובה לשאלה – איזה מדרס יהיה עבורכם המועיל ביותר. יש מדרסים שלמים, יש מדרסים חלקיים, יש מדרסים בעלי תמיכה שתתקן הטיה של כף הרגל כולה, נטייה של העקב, קשת גבוהה וכדומה. מדרס ניתן לייצר מיחידה אחת ויש גם מדרסים ייעודיים שיוצרים מכמה שכבות כך שאפקט שיכוך הזעזועים יהיה מקסימלי.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.