מדרסים לילדים – הילדים שלכם סובלים מפלטפוס?

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לילדיםהילדים שלכם מתמודדים עם פלטפוס? חשוב לדעת שכיום יש לא מעט מדרסים לילדים. אז אם גם הילדים שלכם אובחנו עם פלטפוס, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות. בשורות הבאות נכיר מקרוב את תופעת הפלטפוס על כלל השלכותיה, נכיר את כל אפשרויות המדרסים הקיימות, נעניק מספר טיפים מעשיים לבחירה נכונה של מדרסים איכותיים ונכיר בהבדלים המשמעותיים שבין פלטפוס גמיש לבין פלטפוס קשיח. אז לפני שאתם ממהרים לשלב כל מדרס בנעלי הילדים שלכם, חשוב לדעת שנכון לכתיבת שורות אלה אין רגולציה על תחום המדרסים בישראל. במילים אחרות, כיום יש לא מעט משווקים המציעים מדרסים שאינם איכותיים. מדרסים אלה במקרה הטובה לא יסייעו לשיפור המצב, ובמקרה הפחות טוב אף יח ירו את המצב הקיים. במטרה להימנע מכך, אתם חייבים לדעת לבחור נכון את המדרסים האיכותיים ביותר.

 

הכירו את התופעה – מה זה פלטפוס?

אך ראשית, חשוב לפתוח בהיכרות מלאה עם תופעת הפלטפוס. אנשים רבים כלל לא מכירים את התופעה, אך שכיחותה בקרב כלל האוכלוסיה אינה נמוכה. אחוז האוכלוסיה שסובל מפלטפוס עומד על למעלה מ 15%. מה זה פלטפוס? פלטפוס היא מילה שמקורה בשפה הגרמנית ופירושה רגל ישרה. כף רגל תקינה של אדם שאינו סובל מהתופעה כוללת מעין גשר המחבר בין אזור האצבעות לאזור העקב. מטרת קשת זו היא להעניק את הגמישות הנדרשת להשלמת הליכה נכונה. הסובלים מפלטפוס מתמודדים עם כפות רגליים ישרות, ללא הקשת שציינו. הליכה על כפות רגליים ישרות גוררת זעזועים בכל דריכה, חלוקת משקל לא נכונה ובעיות פרקים שונות. ברוב המקרים, הסובלים מפלטפוס מדווחים עם כאבים באזורי כפות הרגליים, הברכיים והגב. סובלים מפלטפוס ומתמודדים עם הכאבים הללו? חשוב לדעת שיש לא מעט פתרונות עבורכם.

פלטפוס קשיח – הפלטפוס הקשה מבין השניים

רגע לפני שנגע בכל הטיפים המעשיים שיעזרו לכם לבחור נכון מדרסים לילדים ברמת איכות ללא פשרות, חשוב שתכירו בהבדל משמעותי בין פלטפוס קשיח לבין פלטפוס גמיש. פלטפוס קשיח הוא הפלטפוס הקשה מבין השניים והוא כולל כפות רגליים ישרות לחלוטין. פלטפוס קשיח גורם לזעזועים של ממש בכל דריכה, מה שברוב המקרים מוביל לכאבים תדירים באזורי כפות הרגליים, הברכיים והגב. חשוב להדגיש כי גם לבעיית הפלטפוס הקשיח יש לא מעט פתרונות אפשריים. מדרסים ייעודיים לבעיה יסייעו לכם לשפר באופן ניכר את נוחות ההליכה וימנעו לא מעט כאבי גב, ברכיים וכפות רגליים.

פלטפוס גמיש – קיימת קשת, אך בשילוב קריסה של הרגל היא לא מתפקדת כראוי

לעומת הפלטפוס הקשיח, הפלטפוס הגמיש נחשב לפלטפוס קל יותר. פלטפוס גמיש הוא מצב בו קיימת קשת קטנה בכף הרגל, אך ברוב המקרים הרגל קורסת פנימה על הקשת ומונעת ממנה לעבוד כראוי. כלומר, למרות שקיימת קשת, הקריסה של הרגל יוצרת מצב דומה לפלטפוס קשיח, במסגרתו לא קיימת קשת כלל. לכן, חשוב לשים לב שגם אם אתם רואים שלילד שלכם יש קשת בכף הרגל, עדיין ייתכן שהוא סובל מבעיית פלטפוס גמיש. מצב זה טוב יותר בהשוואה למצב בו כף הרגל ישרה לחלוטין. לכן, לפני שאתם בוחרים את המדרסים שלכם, חשוב לוודא שאתם בוחרים מדרסים המיועדים לפלטפוס גמיש. אנשים רבים כיום לא מודעים להבדלים בין השניים ובוחרים מדרסים שלא מתאימים למצבם. במקרים אלה או שהמדרס לא יסייע להתמודדות עם הבעיה, או שהוא אף יחמיר אותה.

אז איך בוחרים מדרסים לילדים? כל מה שחשוב שתכירו על המדרסים האיכותיים ביותר

אז איך בוחרים נכון מדרסים לילדים? הנה לכם כל הדגשים שיעזרו לכם בכך. ראשית, חשוב לקרוא כמה שיותר חוות דעת אודות כלל המכונים המציעים מדרסים למכירה. מכון שקראתם אודותיו כמות גדולה של חוות דעת חיוביות, כנראה הצליח לספק את מרבית לקוחותיו וייתכן שיצליח לספק גם אתכם. שנית, חשוב לדעת שישנם מכונים שעובדים בשיתוף פעולה עם קופות החולים. מכונים אלה עוברים בדיקות מקצועיות במטרה לוודא שהם אכן מייצרים מדרסים איכותיים ומקצועיים להתמודדות עם כל בעיה. רוצים לבחור נכון? בחרו את המכונים שעובדים בשיתוף פעולה עם קופות החולים. נקודה נוספת היא נקודת האחריות. כיום יש מכונים רבים שמתנערים מכל אחריות על מדרסים לילדים. לעומתם, ישנן מכונים המעניקים שירותי תיקונים ואחריות מלאה על מדרסים לילדים. המכונים שמתנערים מאחריות מעידים על רמת אמונתם במוצר שהם משווקים, לעומתם, אלה המעניקים אחריות מעידים שהם אכן מאמינים באיכות המוצר שהם משווקים.

 

מדרסים בהתאמה אישית – האפשרות המבוקשת ביותר כיום!

אם לא די בכך חשוב לבחון נקודה נוספת – ייצור עצמי של המדרסים. כיום יש מכונים רבים שמייבאים מדרסים ממדינות רבות בכל רחבי העולם. מכונים אלה יכולים לייבא מדרסים ברמת איכות גבוהה, אך ברוב המקרים הם לא מצליחים להגיע לרמה המקצועית של מכוני מדרסים שמייצרים את המדרסים באופן עצמאי. רוצים לבחור מדרסים לילדים שלכם ללא פשרות? חשוב לוודא שהמקום ממנו אתם רוכשים את המדרסים מייצר אותם באופן עצמאי. מעבר לכך, חשוב לדעת שכיום ישנה אפשרות של ייצור מדרסים באופן מדוייק ומותאם לכפות הרגליים שלכם. האפשרות הטובה ביותר היא לייצר מדרס ייעודי לכל זווית בכף הרגל שלכם. בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים באפשרות זו ומייצרים במיוחד עבור כף הרגל שלם את המדרס המותאם ביותר. אז אם גם אתם לא מוכנים להתפשר על מדרסים לילדים עבור הילדים שלכם, חשוב להקפיד על כלל ההדגשים שהובאו מעלה. הדגשים הללו יבטיחו לכם בחירה נכונה של מדרסים איכותיים ללא פשרות.

לכפות הרגליים יש תפקיד מכריע ביציבת הגוף, שכן ליקוי ממושך בתפקודן, כתוצאה ממחלה מולדת או נזק הנגרם עקב מאמץ יתר, עלול לגרום לבעיות אורטופדיות קשות הפוגעות ביציבה.

אך במקרים רבים, שימוש במדרסים מסייע לייצוב כף הרגל, באמצעות תמיכה מאוזנת ברקמות הרכות.

כשם שמבוגרים רבים מסתייעים במדרסים, להקלת כאבים לאחר פציעה, או כאביזר מסייע למניעת שחיקתה בעתיד, גם ילדים רבים נעזרים במדרסים.

מצבים בריאותיים המצריכים מדרסים לילדים

ילדים רבים סובלים מבעיות אורטופדיות שונות המשפיעות על כפות הרגליים, אך במקרים רבים לא ניתן לאבחן בעיה רפואית "רדומה" המתפרצת בגילאים מאוחרים. לכן, במקרה בו הילד חווה פציעה בכף הרגל או שהוא נפגע לאחר פגילות גופנית ממושכת ומאומצת, יש להתייעץ עם אורטופד לקבלת בדיקה מעמיקה, שכן גילוי מוקדם של הפגיעה ושימוש עקבי במדרסים, מונעים את החמרת המצב.

במקרים מסוימים, מבנה לא תקין של כף הרגל מקורו בבעיה פתולוגית מולדת בין אם מדובר בפלטפוס, במחלת סוורס או במטטרזוס אדקטוס. מקרים אלו עשויים לגרום לליקויים חמורים בכף הרגל לרבות דלקות קשות ופגיעה בשיווי המשקל, כך ששימוש מושכל במדרסים אורטופדיים מותאמים החל מילדות מסייע בתמיכה נכונה של כף הרגל ועשוי למנוע התדרדרות עתידית במצבה. עם זאת, אין ביכולתם של המדרסים לשנות את מבנה כף הרגל, שכן מדובר בליקוי מולד.

יתרונות השימוש במדרסים לילדים

כאמור, מדרסים המותאמים לילדים עשויים לשפר באופן ניכר את מידת התפקוד של כף הרגל ולהפחית משמעותית ליקויים עתידיים. מעבר לכך, השימוש במדרסים עשוי לשכך את הכאבים הרבים הנלווים לפגיעה, כך שאיכות חייו של הילד משתפרת באופן ניכר, וכך גם ביטחונו האישי.

במקרים מסויימים פגיעה בתפקוד כף הרגל הבאה לידי ביטוי בתנועתיות לקויה של הילד, עלולה לפגום בבטחונו האישי ובמצבו החברתי, שכן הכאב הפיזי הנלווה לכך כמו גם הקושי ליטול חלק בפעילויות חברתיות המשלבות פעילות גופנית, עלולים להוביל לבידודו. עצם השימוש במדרסים עשוי לעורר מחדש את בטחונו של הילד ולאפשר לו פעילות גופנית סדירה ותקינה, ללא מיחושים נלווים.

מניעת ליקויים בהתפתחות גופנית

שימוש קבוע במדרסים מילדות עשוי להפחית משמעותית את הפגיעה באיברים מסוימים המושפעים מיציבת הגוף, כולל אגן הירכיים, הגב או הכתפיים.

בנוסף, מדרסים ילדים מקלים את ההתמודדות עם כאבי צמיחה, שכן תמיכת המדרסים מונעת מאמץ יתר של הברכיים והרגליים.

אילו מדרסים מומלצים לילדים?

מדרסים נפוצים בקרב ילדים הם לרוב מדרסים אורתופדיים הנבנים בהתאמה אישית לכל ילד וילד, זאת בהתאם לחומרת הפגיעה ולנתוניו הפיזיים. עם זאת, כאשר מדובר בילדים המקפידים על פעילות ספורטיבית מוגברת, בחלק מהמקרים הרופא ימליץ על מדרסי סיליקון בתבנית אחידה לצורך הגנה מירבית על הגב והברכיים.

בעוד שאורטופדים מסויימים נוטים להמליץ על מדרסים קשיחים יותר הרי שבמקרים אחרים תינתן המלצה על מדרסים גמישים יותר. גם גובה המדרס המומלץ משתנה מילד לילד, זאת בהסתמך על נתונים פיזיולוגים שונים, מידת הפעילות הגופנית של הילד ואופן הפגיעה בכף הרגל. עם זאת, רוב המדרסים האורטופדיים המיועדים לילדים משלבים גמישות וקשיחות כאחד.

מעבר לכך, יש לקחת בחשבון כי כף רגלו של הילד נוטה להתפתח באופן מואץ, כך שיש צורך להתאים את המדרסים לגודל כף הרגל ולהחליפם בתדירות גבוהה, זאת בהתאם לשינויים המתרחשים בה, שכן מדרס לא מותאם עלול להחריף את הבעיה ולהוביל לנזקים אורטופדיים נוספים.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לנעלים
מדרסים ייעודיים לנעלי ברפוט – יש חיה כזאת?

גם בתחום ההנעלה היחפה, יש מקום להתאמה אישית ועידון. בשנים האחרונות צץ טרנד חדש: מדרסים המיועדים במיוחד לנעלי ברפוט. תוספות מיוחדות אלו שואפות לשפר את הנוחות, התמיכה והביצועים תוך שמירה על עקרונות המינימליזם וחופש כף הרגל. במאמר זה נתעמק בתכונות והיתרונות הייחודיים של מדרסים המותאמים לנעלי ברפוט

למאמר המלא »
מדרסים למניעת פציעות
מדרסים למניעת פציעות

מדרסים למניעת פציעות מהווים תרומה שאין להתעלם ממנה. יעילות המדרסים במניעת פציעות הוכחה באמצעות מחקרים המדגישים את תפקידם בהפחתת העומס על הגפיים התחתונות ובשיפור המכניקה של כף הרגל. המדרסים המוכנסים לנעליים תומכים, מפזרים לחץ ומתקנים כל חוסר התאמה בתנוחת כף הרגל. עם זאת, חשוב להיות מודע לכך שמדרסים שלא הותאמו באופן מקצועי עלולים להזיק או להחמיר פציעה קיימת.

למאמר המלא »
body
בעיות אורטופדיות נפוצות

בעיות גוף אורטופדיות עלולות להחליש ולהשפיע על חיי היומיום שלנו. הבנת היסודות של מצבים אלה חיונית בחיפוש אחר טיפול מתאים ושמירה על בריאות מיטבית. במאמר זה, נחקור שבע בעיות גוף אורטופדיות נפוצות ונספק סקירה מקיפה של כל אחת מהן.

למאמר המלא »
להזיע יתר על המידה? לפענח את המסתורין של הזעת יתר

הזעת יתר היא מצב רפואי המאופיין בהזעת יתר מעבר לנדרש לוויסות טמפרטורת הגוף. בעוד שהזעה היא תגובה טבעית לחום או למאמץ גופני, אנשים עם הזעת יתר חווים הזעת יתר אפילו בסביבות קרירות או נוחות. מצב זה יכול להשפיע רבות על איכות החיים של הפרט, ולהוביל למבוכה, אי נוחות וחרדה חברתית.

למאמר המלא »