מתי צריך מגן קרסול?

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מתי צריך מגן קרסול?קיים מבחר גדול למדי של מגני קרסוליים, שנועדו לסייע לצורך הגנה על הקרסול וגיד אכילס, למנוע פציעה או החמרה של נזק, לסייע ביציבות ולמניעת נקע. מגן קרסול יכול להגיע במידות מגוונות, וגם תצורות רבות לו.

יש דגמים הבנויים מחומר אלסטי וגמיש במיוחד. יש דגמים ששומרים על הקרסול באמצעות מגן עשוי בד או חומר חזק וגמיש שניתן לחזק על פי הצורך בשרוכים. יש גם דגמים שניתן לשלוט בהם בעוצמת הלחץ שהם מפעילים וברמת ההיצמדות שלהם על ידי מנגנון של ניפוח ומילוי אוויר ויש גם דגמים בתופסת סדים מאוד קשיחים.

אך יותר משחשוב להכיר את כל התצורות של מגיני הקרסול חשוב יותר להבין את המשמעות של התאמה נכונה, של המוצר הנכון ובמידה הנכונה. כמו כל אביזר אורתופדי, חשוב שההתאמה תהיה מדויקת כדי שהתועלת, התחושה והנוחות יהיו ברמה המצופה.

שימוש עקב דלקות ונקעים

דלקת באזור גיד אכילס, בחלק האחורי של הירך, היא תופעה טורדנית ונפוצה למדי. דלקת כזאת יכולה להיות תוצאה של פגיעת ספורט, תנועה לא נכונה, מנח רגל לא תקין וסיבות נוספות. בין השימושים הנפוצים של מגן קרסול ניתן למצוא את הייצוב וההגנה על הקרסול הכואב בשל מצב דלקתי.

יש לדעת שלא רק דלקת יכולה להביא לכאבים באזור גיד אכילס. הכאב עשוי להיות תוצאה של פגיעה שאיננה דלקתית אלא תוצאה של עומס, בלאי ושחיקה. כאבים באזור זה נפוצים יחסית בקרב ספורטאים, אך הם ידועים גם בקרב אנשים שאינם פעילים במיוחד.

מצבים דלקתיים באזור הקרסול יכולים להיות תוצאה של עיוות בכף הרגל או נטייה של הקרסול וידועים גם כאבים שנקראים בשם דורבן ואשר כוללים לעיתים גם מבנה גרמי שיוצר כאב רב. בכל המקרים הללו וכן במצבים של נקע רציני מסוגל השימוש במגן הקרסול להיות לעזר רב. אביזר אורתופדי זה מספק אחיזה טובה ומונע תנועות חדות, זהו אביזר שתומך גם בתהליך שיקומי, מפחית את הכאבים ומזרז ההחלמה. הוא נפוץ בשימוש גם בקרב ספורטאים מקצועיים, מטיילים ואחרים.

גם למחלימים מניתוח

לא רק לצורך סיוע במקרים של דלקת, נקע או מתיחה חשוב לעשות שימוש במגן קרסול איכותי. מגן מסוג זה יכול להיות יעיל במיוחד גם לצורך הגנה על האזור לאחר התערבות כירורגית (ניתוח). לאחר ניתוח, כאשר הקרסול או הרקמות שבסביבתו רגישות וכואבות, יש צורך להגן מפני תזוזה לא רצויה ומפני מתיחה או חבלה ופגיעה.

התאמה של מגן לקרסול תאפשר לייצב את האזור, מניעת עומס על רקמות שצריכות להחלים. במידת הצורך, ניתן להתאים מגן בעל תוספת או הגבה ויש גם אפשרות לפתרונות לכאבי דורבן חזקים במיוחד או מצבים של שבר או סדק שאובחן.

מגן מתאים יכול לשמש גם ספורטאים במצבי סיכון. השימוש יוכל להיות חלק משגרת האימונים כאשר מופיעים כאבים או אי נוחות וכן ירידה בטווח תנועה. המגן יהיה חיוני למשל לשחקני כדורגל שחווים עליה בתדירות הנקעים באזור. נקע חוזר ונשנה עשוי להביא לנזק קבוע ועל כן – נהוג להתאים מגן בהתאמה אנטומית שלא יפריע בזמן פעילות.

מגינים לקרסוליים יכולים לכלול גם סד קשיח, כך שמתקבלת מעין תחבושת שיכולה להחליף שימוש בגבס. בנוסף, יש גם מגינים בעלי לחץ משתנה וכן כאלה שמספקים חימום עדין של המקום הפגוע, להקלה על כאב וזירוז החלמה. אם אתם חשים כאב באזור הקרסול, אי חוויתם נקע חוזר, אם אתם מחלימים מניתוח או חווים כאב בגיד אכילס ובאזור הירך – מגן הקרסול יוכל לעזור.

Picture of מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.

מדרסים לפלטפוס חוות דעת
מדרסים לפלטפוס חוות דעת

מחפשים מדרסים איכותיים לפלטפוס שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את המדרסים האיכותיים ביותר שקיימים כיום. לא

למאמר המלא »
כאבי רגליים בזמן הליכה

כפות הרגליים שלנו מצויות תחת עומס בלתי פוסק ועל כן, כשמונים אחוזים מהאוכלוסייה יסבלו במהלך חייהם מבעיה כלשהי בכפות הרגליים אשר יכולה להוביל להופעת כאבים

למאמר המלא »