מדרסים לרוכבי אופניים

למידע נוסף השאירו פרטים נוספים

מדרסים לרוכבי אופנייםאביזרים אורתופדיים ועזרים ייעודיים פותחו כך שתתקבל מירב התועלת לאנשים העוסקים בספורט.

עם השנים, פותחו סוגים מגוונים ושונים של מדרסים, כך שתהיה התאמה מלאה בין אופי המדרס לבין סוג הספורט שבו עוסק המשתמש.

כך, לצד דגמים שמותאמים במיוחד לאנשים העוסקים למשל בריצה, בכדורעף או בכדורגל, יש בנמצא גם מדרסים לרוכבי אופניים. אם גם אתם נוהגים לדווש באופן קבוע בדרכים העירוניות או בדרכי עפר ואולי אפילו במכון הכושר או הספינינג, כדאי שתכירו את החשיבות של מדרסים עבורכם ולמען בריאות הרגליים שלכם.

מדרסים לרכיבה נוחה ונעימה

באופן קלאסי, נועדו המדרסים להוות פתרון לאנשים שסובלים מתופעות כגון כאבי גב או ברכיים, כאבי צוואר או כאבים בכפות הרגליים. מדרסים משפרים את מנח כפות הגליים, הם משפרים את היציבה של המשתמש ועוזרים לסייע בהפחתת זעזועים על הגוף כולו כאשר הוא מצוי בפעילות. אז נכון שרוכבי אופניים אינם מבצעים קפיצות ואינם מרבים לדרוך על הרגל בעוצמה הדומה לזו של אצן, אבל גם עבורם – מדרסים יכולים להיות מאוד חשובים.

במהלך רכיבה ארוכה מוטל עומס מאוד משמעותי על כפות הרגליים המפעילים את הפדלים. גם אם אין זה העומס המוטל על כפות רגליו אתלט שרץ למרחקים, הרי שבאופן מתמשך הלחץ הזה בהחלט נותן את אותותיו. כאבים בכף הרגל עשויים להופיע, לעיתים כאבים באזור כריות כף הרגל, אזור הקשת הגבוהה, אזור הקרסול.

לא מעט אנשים גם מדווחים על תופעה לא נעימה של נימול בכף הרגל, תוצאה של חסימה חלקית של כלי דם ואי זרימת הדם בחופשיות. מדרסים עבור רוכבי האופניים, אם כן, יכולים להקל על כל מי שסובל מכאב בכף הרגל, רגליים ש"נרדמות" תוך כדי דיווש ורכיבה ובכל מקרה של אי נוחות או תחושה של לחץ בחלק התחתון של כף הרגל.

מדרסים לשיפור ביצועים

מלבד היכולת של המדרסים להועיל בכל המצבים של כאב או אי נוחות בכף הרגל, תופעות נפוצות יש לומר, יש להם גם תכונה חשובה נוספת. תוכנה זו טמונה ביכולת שלהם לשפר את מנח כף הרגל, את היציבות, את האיזון. רוכבי האופניים למיניהם, במיוחד אלה שרוכבים באופן קבוע ולמרחקים יחסית ארוכים, יוכלו לשפר את הביצוע פשוט באמצעות מדרס מדויק שהותאם באופן אישי. מדוע זה כך? מפני שמדרס מאפשר חלוקת עומסים נכונה יותר ויכולת להפעיל את הרגל לאורך זמן בצורה טובה יותר.

מדרסים בהתאמה אישית מזכירים יותר מכל את המשפט "מתאימים כמו כפפה ליד". המדרסים מיוצרים ונוצקים על פי תבנית הרגל של כל רוכב ושל כל משתמש. מדרסים כאלה לקוחים בחשבון כל קימור של כף הרגל, את מבנה הקשת, את העקב, נטייה בלתי מאוזנת. תוך כדי כך, המדרסים גם עושים עבודה מצוינת כאשר מדובר באנשים שמבנה הרגל שלהם כולל קשת גבוהה או פלטפוס וכמובן גם מצבים כגון כאבי דורבן או כאבים כתוצאה מדלקת.

התאמה אשית לרוכבי האופניים

אם גם אתם נוהגים לרכוב בקביעות על אופניים סביר להניח שיש לכם מודעות רבה לגופכם ולבריאותכם. מדרסים, בפרט כאלה שיותאמו לכפות הרגליים שלכם, ידאגו לבריאות הרגל, להפחתת זעזועים לטיפול בכאבים.

מדרסים כדאי להזמין רק במכונים מקצועיים, שבהם יודעים להתאים את המדרס באופן מושלם על פי צרכיו של המשתמש. אנשי מקצוע יכינו את המדרס לאחר לקיחת מידות בדיקת מבנה כף הרגל, ביצוע הטבעת כף הרגל לצורך קבלת תבנית. לאחר שמתנסים מגלים עד מהרה שהרכיבה נעשית קלה יותר, כף הרגל כבר לא כואבת והביצועים משתפרים.

מרק איווניר התאמת מדרסים
מרק איווניר התאמת מדרסים

מרק איווניר מייסד ומנהל המרכז למדרסים. המקום שמרכז עבורכם את כל מה שצריך לדעת על עולם המדרסים והתאמה אישית של מדרסים לרגל.